Jeśli zastanawiasz się nad budową własnych czterech ścian, to warto wziąć pod uwagę coraz bardziej popularne na rynku całoroczne domy z bali. Moja firma zajmuje się kompleksową pomocą i doradztwem w zakresie tworzenia tego typu konstrukcji. Ja i członkowie mojej firmy znajdujemy najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązania dla Ciebie, tak aby cały obiekt był zgodny z Twoimi wymaganiami.
Dlaczego warto tworzyć domy z bali i czy jest to opłacalna inwestycja?
Warto, ponieważ posiadają one szereg właściwości, które są równie dobre, jak te w obiektach budowanych klasycznie.
Poniżej przedstawiam kilka charakterystycznych cech, jakie mają całoroczne domy z bali.
- wytrzymałość: domy stworzone z tego typu materiałów są trwałe i odporne na działanie czynników mechanicznych i atmosferycznych. Mimo tego, że wielu osobom wydaje się, że dużo bardziej wytrzymałe są obiekty wykonane z cegły, czy pustaków nie jest to w pełni prawdziwe.
- izolacja: konstrukcja z bali jest doskonała, ponieważ takie domy szybko się nagrzewają zimą, a latem utrzymują przyjemny chłód. Co więcej budowa takiej konstrukcji pozwala również na zastosowanie w niej dodatkowej izolacji oraz uzyskanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza.
- szybkość budowy: taki obiekt to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim postawieniu własnych czterech ścian. Głównie dlatego, że przy jego tworzeniu nie trzeba wykorzystywać mokrych materiałów, w związku z czym prace mogą być przeprowadzane praktycznie bez względu na pogodę.
- naturalne materiały: dzięki temu, że domy tworzy się z drewnianych bali mają one niepowtarzalny urok i charakter. Ponadto drewno posiada właściwości antystatyczne, dlatego też nie przyciąga kurzu. To bardzo wygodne dla osób, które w nim mieszkają, ponieważ nie muszą nieustannie sprzątać.
Jak widać domy z bali całoroczne posiadają szereg zalet, które sprawiają, że warto rozważyć inwestycje w taką konstrukcję. Jednak podczas budowy dobrze też skorzystać z rad profesjonalistów, którzy pomogą znaleźć i dopasować najlepsze dla mieszkańców rozwiązania.
Zależy mi na tym, aby pomóc Tobie w poszukiwaniu rozwiązań, dlatego też prowadzę blog (zakładka Baza Wiedzy) z poradami. Możesz na nim znaleźć szereg cennych wskazówek m.in. na temat tego, jak prawidłowo tworzyć domy drewniane z bali, gdzie szukać solidnych wykonawców oraz jakie projekty najlepiej wybierać.
Prowadzona przeze mnie zakładka Baza Fachowców, to miejsce, w którym znajduje się formula zgłoszeniowy, dzięki niemu (w odpowiedniej kategorii) możesz poprosić o pomoc w wyborze najlepszych specjalistów.
Po otrzymaniu formularza odsyłam go do Ciebie (do Klienta) wraz z moim wskazówkami oraz kontaktem do najlepszych, według mnie i innych Klientów, fachowców. Co więcej osoby korzystające z takiej formy pomocy mogą otrzymać atrakcyjne warunki współpracy (rabaty na usługi, czy szerszy zakres prac).
Jednak to nie wszystko, ponieważ porady na temat konstrukcji drewnianych udzielam również poprzez:
1) Konsultacje indywidualne: podczas których wspólnie zajmiemy się analizą Twoich oczekiwań i potrzeb oraz dopasowaniem do nich konstrukcji. Pomagam także osobom, które zgłaszają się do mnie z gotowymi projektami domów z bali. Wspólnie poddajemy je analizie, tak aby upewnić się, że są one odpowiednio dopasowane. Taka konsultacja na początku tworzenia obiektu często jest bardzo przydatna, ponieważ pomaga znacząco obniżyć koszty budowy, a także uzyskać wymarzony dom z bali.
2) Spotkania OnLine: doskonale wiem, że nie każdy ma czas na osobiste spotkanie, często problem stanowi również duża odległość, a co za tym idzie dodatkowe koszty związane z dojazdem. W związku z tym powstały prowadzone przeze mnie spotkania OnLine. Podczas, których wspólnie z uczestnikami omawiamy różne sprawy oraz staramy się rozwiać wątpliwości dotyczące tworzenia takich obiektów.
Informacje na temat tego, kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie znajdziesz na mojej stronie (zakładka Jak Tobie Pomogę?). Zachęcam również do oglądania nagrań z poprzednich wydarzeń.
3) Przydatne E-booki i narzędzia: stworzyłem wiele wartościowych pomocy w postaci E-booków oraz narzędzi, takich jak: Kalkulator Budowlany, Wzór Umowy, Planner Budowy od A do Z, 10 Kroków do Wyboru Solidnego Wykonawcy i wiele innych. Więcej informacji o tej formie pomocy uzyskasz w zakładce sklep.
4) Kanał na YouTube: gdzie znajdziesz wiele wartościowych nagrań w temacie domów z bali.
5) Grupa wsparcia na Facebooku pt. “Domy z Bali – jak budować?“: w tym miejscu także staram się pomagać w rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Znajdziesz tam nie tylko moje porady, ale również cenne wskazówki innych Klientów. Odwiedź moją grupę jeszcze dziś i przekonaj się sam!
6) Wizyta na budowie: często odbywa się na prośbę Klienta już po przeprowadzonej konsultacji. Można jednak zamówić ją bez wcześniejszych spotkań. W jej ramach, odwiedzam teren budowy danego domu, przyglądam się postępom prowadzonych prac oraz rozwiązaniom, jakie zostały wykorzystane, a także doradzam, jak działać dalej. Jeśli jesteś zainteresowany napisz do mnie w tej sprawie e-mail na slawomir.witiw@baleidetale.pl