właściwy czas na rozmowy z wykonawcami na dom z bali

Projektowanie i wybór wykonawcy domu z bali. Zaczynamy rozmowy z wykonawcami – od czego zacząć?

Projektowanie domu z bali nie jest proste i szybkie. Rozmowy z wykonawcami domów z bali to pierwszy krok. Solidny dom to poczucie bezpieczeństwa i miejsce, do którego wraca się z przyjemnością przez lata. Przekazując budowę Twojego przyszłego domu właściwym wykonawcom, zagwarantujesz sobie jego trwałość i bezproblemowe użytkowanie. Warto więc w niego odpowiednio zainwestować. Ile? I na co musisz zwracać uwagę? Tego dowiesz się zaraz z mojego artykułu. Zapraszam do lektury! Wybór wykonawcy bomu z bali jest niezmiernie ważny!

Wybór odpowiedniego fachowca

właściwy czas na rozmowy z wykonawcami na dom z bali
Wykonawcy, którzy znają się na swojej pracy, mogą Ci zapewnić nie tylko dobrze zbudowany dom, ale także doradztwo.

Dobrze zbudowany, solidny i ładny dom z bali to świetna alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Co zrobić, aby nasz dom był właśnie taki? pakiet 10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy oraz 6 narzędzi pomocnych przy budowie domu z baliPrzede wszystkim musisz zatrudnić odpowiednich fachowców. Porady takie dotyczą kwestii jakich zwykły laik nie ma pojęcia, a które mogą pomóc zaoszczędzić dużo pieniędzy! A w końcu każdemu zależy na pieniądzach i oszczędzaniu, prawda?

Pamiętać należy, że tak jak w każdej innej dziedzinie życia – „tanio” bardzo rzadko idzie w parze z „dobrze”. Rozglądając się na rynku wykonawców, potencjalny Inwestor od razu dostrzeże olbrzymie rozbieżności w cenach (najczęściej liczonych za metr kwadratowy).

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7


Skąd wynika tak duża rozbieżność  cen?

Odpowiedź jest bardzo prosta – z różnić pomiędzy zakresem prac co nie zawsze widać na pierwszy rzut oka. Także z jakości materiałów, umiejętności pracowników, poziomu zorganizowania pracy, czy wreszcie z zaawansowania technologicznego, jakże szalenie ważnego dla wykonania ciepłego, szczelnego i trwałego domu! A w końcu, właśnie taki ma być Twój przyszły dom z bali!


Czym się kierować przy wyborze fachowca?

50 kluczowych pytań do wykonawcy wg zasady ZETKA budowa domy z bali

Przy wyborze fachowców, w zasadzie od razu, odrzuć najtańsze oferty. Projektowanie domu z bali jest trudne i musi kosztować, aby było dobrze wykonane. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie nie tylko nerwów, ale w dłuższej perspektywie, również pieniędzy. Pamiętaj, że poprawki w źle wykonanym domu z bali, mogą trwać bardzo długo i pochłonąć naprawdę sporo gotówki, dlatego warto poszukiwania wykonawców zacząć przynajmniej od środkowej półki cenowej. Na czy warto oszczędzać budując dom z bali? O tym szerzej już piałem.

baza fachowców przekierowanie

Wykonawcy, którzy zatrudniają pracowników znających się na swojej pracy muszą im naprawdę dobrze zapłacić, gdyż wykonując taką samą pracę za granicą, mogliby zarobić dużo więcej. Może zabrzmi to jak frazes, ale taka jest prawda – jakość jest w cenie (na tym nie warto oszczędzać). 


Wybór firmy

jak wybrać dobrego fachowca, czym się kierować
Gdy zainteresuje Cię oferta któregoś z fachowców, warto umówić się z nim na rozmowę.

Masz już na oku jakąś firmę? Gdy zainteresuje Cię oferta któregoś z fachowców, warto umówić się z nim na rozmowę, na jednej z prowadzonych przez niego budów, bądź u klienta, któremu już wybudował dom. Będziesz miał doskonałą okazję zobaczyć, jak wyglądają efekty jego pracy. Wykonawcy, którzy nie mają nic do ukrycia nie powinni mieć problemów z pokazaniem wykonanych przez nich budynków.

Nie bój się pytać! Już podczas takiej rozmowy, otwarcie opowiadaj o swoich potrzebach i pokaż projekt domu, którym jesteś zainteresowany. Fachowcy znający się na swojej pracy powinni bez namysłu pokazać Ci wady i zalety danego projektu oraz wskazać rozwiązania, które ułatwiłyby jego wykonanie, a co najważniejsze… zmniejszyły koszty!

baner spotkania online w temacie domów z bali

Zapytaj również fachowca o to, jakie drewno poleca i dlaczego? Taką wiedzę na pewno warto porównać z literaturą fachową, lub też z odpowiednimi portalami dla miłośników– na przykład takimi, jak ten! Możesz również porozmawiać z wcześniejszymi klientami danego wykonawcy. Należy przede wszystkim zapytać, czy wystąpiły jakieś usterki po odbiorze i czy dom jest ciepły oraz szczelny, jak przebiegała budowa, czy były problemy z terminowością i rozliczeniami. Wszystko to pozwoli wybrać idealnego wykonawcę.


Dobry fachowiec dzieli się wiedzą!

Szukasz Wykonawcy domu z bali, krok po kroku

Nie daj sobie wmówić, że „tak ma być, bo…”. Bądź wyczulony na ogólnikowe stwierdzenia typu: „Będzie Pani zadowolona”,  „Od zawsze to się tak robiło i nikt nie składał reklamacji”.  Dobry fachowiec podzieli się wiedzą w pewnym zakresie i z pewnością będzie chciał, aby klient był dobrze doinformowany. Dodatkowo dobry  wykonawca nie powinien od razu zgadzać się na wszystkie pomysły Inwestora, które mogą być nietrafione i powodować różnego rodzaju komplikacje w późniejszym okresie użytkowania domu.

baner rezerwacja konsultacji sławomir witiw


Na koniec – uzbrój się w cierpliwość

Dobrzy fachowcy mają niekiedy bardzo odległe terminy, dlatego poszukiwania zacznij dużo wcześniej – to się opłaci! Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że domy z bali w przeciwieństwie do murowanych obiektów, budować można także w okresie zimowym, gdy panują ujemne temperatury (wcześniej należy wykonać tylko prace mokre tj. fundamenty). Dzięki temu, właśnie w tym okresie, grafik wykonawców staje się nieco mniej napięty, co może być dla Ciebie okazją na tańszą budowę. Na wiosnę i lato wszyscy chcą budować swój dom, dlatego znalezienie w tym okresie dobrego wykonawcy ocieplenia, instalacji czy wykończenia jest znacznie cięższe. Jest to jednak możliwe! A więc powodzenia!

Źródła: 

https://loghome.com/articles/article/10-steps-to-perfect-log-home-design

https://loghome.com/articles/article/designing-the-perfect-log-home1

Nazywam się Sławek Witiw i pomagam spełnić marzenie o własnym domu.

Pomagam budować ciepłe i trwałe domy z bali poprzez dzielenie się wiedzą na blogu oraz kanale YouTube, indywidualne konsultacje, wizyty na budowie czy webinary.

Bądź na bieżąco:

[fblikebox id=10742]

Podziel się wpisem:
Facebook
Pinterest
Email
WhatsApp

4 thoughts on “Projektowanie i wybór wykonawcy domu z bali. Zaczynamy rozmowy z wykonawcami – od czego zacząć?”

  1. Ok.co sądzisz o zleceniu domu z bali firmie z Ukrainy ,20 lat doświadczenia,kilkanaście realizacji w Polsce.Preferują modrzew A ja chcę cedr syberyjski?!.

  2. Wiesz co to zależy oczywiście, X lat doświadczenia nie jest gwarantem. Dobrze świadczy, ale to nie wszystko. Pamiętaj też, że na rynku jest dużo pseudo cedru syberyjskiego, a to nic innego jak sosna syberyjska, a cena idzie w górę,

  3. To zależy czy wymaga tylko pomalowania, jak wygląda obecna struktura bali, czym dom został pokryty wcześniej itp. Proszę przesłać zdjęcia całego domu z zewnątrz ze wszystkich stron oraz z bliska kilka bali. Cos postaram się podpowiedzieć. biuro@baleidetale.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: