BaleiDetale.pl
właściwy czas na rozmowy z wykonawcami na dom z bali

Projektowanie i wybór wykonawcy domu z bali. Zaczynamy rozmowy z wykonawcami – od czego zacząć?

Projektowanie domu z bali to trudne nie jest proste i szybkie. Rozmowy z wykonawcami domów z bali to pierwszy krok. Solidny dom to poczucie bezpieczeństwa i miejsce, do którego wraca się z przyjemnością przez lata. Przekazując budowę Twojego przyszłego domu właściwym wykonawcom, zagwarantujesz sobie jego trwałość i bezproblemowe użytkowanie. Warto więc w niego odpowiednio zainwestować. Ile? I na co musisz zwracać uwagę? Tego dowiesz się zaraz z mojego artykułu. Zapraszam do lektury! Wybór wykonawcy bomu z bali jest niezmiernie ważny!

Wybór odpowiedniego fachowca

właściwy czas na rozmowy z wykonawcami na dom z bali
Wykonawcy, którzy znają się na swojej pracy, mogą Ci zapewnić nie tylko dobrze zbudowany dom, ale także doradztwo.

Dobrze zbudowany, solidny i ładny dom z bali to świetna alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Co zrobić, aby nasz dom był właśnie taki? pakiet 10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy oraz 6 narzędzi pomocnych przy budowie domu z baliPrzede wszystkim musisz zatrudnić odpowiednich fachowców. Porady takie dotyczą kwestii jakich zwykły laik nie ma pojęcia, a które mogą pomóc zaoszczędzić dużo pieniędzy! A w końcu każdemu zależy na pieniądzach i oszczędzaniu, prawda?

 

Pamiętać należy, że tak jak w każdej innej dziedzinie życia – „tanio” bardzo rzadko idzie w parze z „dobrze”. Rozglądając się na rynku wykonawców, potencjalny Inwestor od razu dostrzeże olbrzymie rozbieżności w cenach (najczęściej liczonych za metr kwadratowy).

 

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7


Skąd wynika tak duża rozbieżność  cen?

Odpowiedź jest bardzo prosta – z różnić pomiędzy zakresem prac co nie zawsze widać na pierwszy rzut oka. Także z jakości materiałów, umiejętności pracowników, poziomu zorganizowania pracy, czy wreszcie z zaawansowania technologicznego, jakże szalenie ważnego dla wykonania ciepłego, szczelnego i trwałego domu! A w końcu, właśnie taki ma być Twój przyszły dom z bali!


Czym się kierować przy wyborze fachowca?

50 kluczowych pytań do wykonawcy wg zasady ZETKA budowa domy z bali

Przy wyborze fachowców, w zasadzie od razu, odrzuć najtańsze oferty. Projektowanie domu z bali jest trudne i musi kosztować, aby było dobrze wykonane. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie nie tylko nerwów, ale w dłuższej perspektywie, również pieniędzy. Pamiętaj, że poprawki w źle wykonanym domu z bali, mogą trwać bardzo długo i pochłonąć naprawdę sporo gotówki, dlatego warto poszukiwania wykonawców zacząć przynajmniej od środkowej półki cenowej. Na czy warto oszczędzać budując dom z bali? O tym szerzej już piałem.

baza fachowców przekierowanie

Wykonawcy, którzy zatrudniają pracowników znających się na swojej pracy muszą im naprawdę dobrze zapłacić, gdyż wykonując taką samą pracę za granicą, mogliby zarobić dużo więcej. Może zabrzmi to jak frazes, ale taka jest prawda – jakość jest w cenie (na tym nie warto oszczędzać). 


Wybór firmy

jak wybrać dobrego fachowca, czym się kierować
Gdy zainteresuje Cię oferta któregoś z fachowców, warto umówić się z nim na rozmowę.

Masz już na oku jakąś firmę? Gdy zainteresuje Cię oferta któregoś z fachowców, warto umówić się z nim na rozmowę, na jednej z prowadzonych przez niego budów, bądź u klienta, któremu już wybudował dom. Będziesz miał doskonałą okazję zobaczyć, jak wyglądają efekty jego pracy. Wykonawcy, którzy nie mają nic do ukrycia nie powinni mieć problemów z pokazaniem wykonanych przez nich budynków.

Nie bój się pytać! Już podczas takiej rozmowy, otwarcie opowiadaj o swoich potrzebach i pokaż projekt domu, którym jesteś zainteresowany. Fachowcy znający się na swojej pracy powinni bez namysłu pokazać Ci wady i zalety danego projektu oraz wskazać rozwiązania, które ułatwiłyby jego wykonanie, a co najważniejsze… zmniejszyły koszty!

baner spotkania online w temacie domów z bali

Zapytaj również fachowca o to, jakie drewno poleca i dlaczego? Taką wiedzę na pewno warto porównać z literaturą fachową, lub też z odpowiednimi portalami dla miłośników– na przykład takimi, jak ten! Możesz również porozmawiać z wcześniejszymi klientami danego wykonawcy. Należy przede wszystkim zapytać, czy wystąpiły jakieś usterki po odbiorze i czy dom jest ciepły oraz szczelny, jak przebiegała budowa, czy były problemy z terminowością i rozliczeniami. Wszystko to pozwoli wybrać idealnego wykonawcę.


Dobry fachowiec dzieli się wiedzą!

Szukasz Wykonawcy domu z bali, krok po kroku

Nie daj sobie wmówić, że „tak ma być, bo…”. Bądź wyczulony na ogólnikowe stwierdzenia typu: „Będzie Pani zadowolona”,  „Od zawsze to się tak robiło i nikt nie składał reklamacji”.  Dobry fachowiec podzieli się wiedzą w pewnym zakresie i z pewnością będzie chciał, aby klient był dobrze doinformowany. Dodatkowo dobry  wykonawca nie powinien od razu zgadzać się na wszystkie pomysły Inwestora, które mogą być nietrafione i powodować różnego rodzaju komplikacje w późniejszym okresie użytkowania domu.

baner rezerwacja konsultacji sławomir witiw


Na koniec – uzbrój się w cierpliwość

Dobrzy fachowcy mają niekiedy bardzo odległe terminy, dlatego poszukiwania zacznij dużo wcześniej – to się opłaci! Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że domy z bali w przeciwieństwie do murowanych obiektów, budować można także w okresie zimowym, gdy panują ujemne temperatury (wcześniej należy wykonać tylko prace mokre tj. fundamenty). Dzięki temu, właśnie w tym okresie, grafik wykonawców staje się nieco mniej napięty, co może być dla Ciebie okazją na tańszą budowę. Na wiosnę i lato wszyscy chcą budować swój dom, dlatego znalezienie w tym okresie dobrego wykonawcy ocieplenia, instalacji czy wykończenia jest znacznie cięższe. Jest to jednak możliwe! A więc powodzenia!

Źródła: 

https://loghome.com/articles/article/10-steps-to-perfect-log-home-design

https://loghome.com/articles/article/designing-the-perfect-log-home1

komentarze

  • Ok.co sądzisz o zleceniu domu z bali firmie z Ukrainy ,20 lat doświadczenia,kilkanaście realizacji w Polsce.Preferują modrzew A ja chcę cedr syberyjski?!.

  • Wiesz co to zależy oczywiście, X lat doświadczenia nie jest gwarantem. Dobrze świadczy, ale to nie wszystko. Pamiętaj też, że na rynku jest dużo pseudo cedru syberyjskiego, a to nic innego jak sosna syberyjska, a cena idzie w górę,

  • To zależy czy wymaga tylko pomalowania, jak wygląda obecna struktura bali, czym dom został pokryty wcześniej itp. Proszę przesłać zdjęcia całego domu z zewnątrz ze wszystkich stron oraz z bliska kilka bali. Cos postaram się podpowiedzieć. biuro@baleidetale.pl

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews