Brama wjazdowa na teren domu za 100 zł❓Jak ją wykonać❓|odc.4|❓Budowa Domu z Bali 100m2 Krok po Kroku

Dzisiaj czas na bardzo praktyczny odcinek na temat bramy wjazdowej. Kosztowała mnie ona zaledwie 100 zł! Jeżeli chcesz poznać ciekawy patent oraz przyczynę takiego rozwiązania zachęcam do obejrzenia filmu. Transkrypcja jest zdecydowanie bardziej ogólna, ponieważ więcej pokazuję, niż mówię. Zapraszam!

Partnerzy strategiczni projektu

Partnerem strategicznym projektu „Budowa domu z bali – 100 m2 – krok po kroku” jest dostawca okien do naszego projektu firma Team-Plast („Zadbaj o ciepło w swoim domu”), firma Eneroo – dostawca naturalnych materiałów izolacyjnych do domów z drewna oraz Florian Centrum Spółko z o.o. z Kutna – producent pokryć dachowych i elewacyjnych.

Co się dzieje w tym filmie?

1. Dywagujemy na temat masy betonowej. Wnioski: jednak ta masa, którą ostatnio robiliśmy (wróć do poprzedniego odcinka) była za rzadka, trzeba ją gęstszą robić, ponieważ słupki jednak wpadają do środka. O ile trzymają się w pionie, o tyle za głęboko wpadają, więc jakoś z tego wybrnęliśmy, ale jednak trzeba robić gęstszą. Ale też dziwne, ponieważ odmierzamy po 3,5 litra wody (tyle, ile jest zalecane), mimo to efekt bywa różny. Nasza miarka jest dość dokładna, więc ryzyko popełnienia błędu jest dość niskie, a jednak różnice wychodzą, więc nie wiem, czy spotkaliście się z tym, że te gotowe masy, beton w workach jest zmienny.

2. Pokazujemy wyznaczanie słupków – wyznaczamy słupki wzdłuż głównej ściany od ulicy (w przyszłości). Lecimy co 2,5 metra z słupkami pośrednimi. Zdecydowaliśmy, że w pierwszej kolejności zrobimy słupki podporowe na wszelki wypadek, aby od linki słupki się nie wyginały i nie było jakiegoś przekłamania.

3. Przypominamy wymiary słupków – słupki mają wysokość 2,30 czyli 70-80 cm wchodzą w ziemię, ponad wystają 1,60. Siatkę mamy 1,50. Gdy będziemy robić drogę, to będziemy ziemię zagarniać pod siatkę, aby teren bardziej wyrównać.

4. Pokazujemy nawiercanie otworów na słupki. Nawiercamy je otwornicą spalinową.

5. Wytyczamy słupki sznurkiem.

6. Pokazujemy prawdziwe oblicze budowy 😉 – noszenie wody, zaprawy – zakulisowe sprawy.

7. Pokazujemy, jak robimy ogrodzenie. Rozprowadziliśmy sznurek dołem, mamy pozaznaczane, gdzie trzeba zrobić otwory. Najpierw mamy zamiar zrobić odciągi. Porobimy odciągi na wszystkich słupkach narożnych i słupach pomiędzy.

8. Pokazujemy, jak mieszamy zaprawę. Nasza zaprawa jest fajna, ponieważ trzeba ją wymieszać do jednolitej konsystencji. Najlepsza jest firmy Kreisel. Mieliśmy również firmy Baumit. Trzeba ją było mieszać 4 minuty, więc zdecydowany faworyt to Kreisel, bo już kilka przetestowaliśmy i ta zdecydowanie jest najlepsza.

9. Opowiadam o bramie tymczasowej. Brama tymczasowa będzie otwierana raz, a może dwa razy do roku, albo i rzadziej (do ścięcia zdjęć tlenowych). Siatka jest zapleciona do drucika, który można odkręcić śrubami motylkowymi. Ich jest chyba 6. Można oczywiście dać grubszy pręt, jeżeli ktoś chciałby to sobie poprawić, żeby działało jeszcze lepiej. Pręcik można odkręcić i wtedy można również odkręcić siatkę. Mamy też rurę mówkę – kanalizacyjna rura, na której końcu jest gumka tulejka, która powoduje, że słupek można wyciągnąć i wsadzić. Mówka jest zatopiona w betonie, więc się nie rusza, a rura jest włożona poprzez uszczelkę. Jeżeli sprzęt będzie miał wjechać, to wszystko odkręcamy. Około 100 zł i mamy zrobioną bramę tymczasową. Taki był mój pomysł, aby nie inwestować 2000 zł, tylko 100 zł. Gdyby ta brama była używana codziennie, to wtedy może miałoby to sens, a tak to wystarczy brama za 100 zł.

10. Zapraszam do zadawania pytań. Pozdrawiam.

Nazywam się Sławek Witiw i pomagam spełnić marzenie o własnym domu.

Pomagam budować ciepłe i trwałe domy z bali poprzez dzielenie się wiedzą na blogu oraz kanale YouTube, indywidualne konsultacje, wizyty na budowie czy webinary.

Bądź na bieżąco:

[fblikebox id=10742]

Podziel się wpisem:
Facebook
Pinterest
Email
WhatsApp

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: