O MNIE

Mam na imię Sławek, jestem otwartym na ludzi, pracowitym gościem po 30-tce.

Odkąd pamiętam, lubię sobie stawiać wysoko poprzeczkę, planując zadania zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To właśnie stawiane sobie cele i zadania oraz efekty mojej pracy dają mi poczucie spełnienia. 

Może to zabrzmi dla Ciebie bardzo marketingowo i sztucznie, ale naprawdę jestem osobą, która wierzy w to (i nie umie inaczej), że dobrze wykonana praca popłaca. 

Przekładając to na obecną moją sytuację: dzielę się wiedzą, która przynosi Wam realne korzyści (czego dowodem są zamieszczone poniżej rekomendacje i informacje jakie od Was otrzymuję na Facebook, czy w mailach) przy okazji realizuję się zawodowo. Cóż można chcieć więcej 🙂

Sławek Witiw - baleidetale.pl

dlaczego tworzę stronę
baleidetale.pl?

Uśmiech i zadowolenie Inwestora na koniec budowy, kolejne rekomendacje, zaproszenia do odwiedzin i długoterminowa relacja, często na lata po zakończonej współpracy – to naprawdę buduje!

Świadomość, że pomagam innym osiągać ich cele, zwłaszcza w tak ważnym aspekcie, jak budowa domu (spłacana często latami), jest dla mnie szalenie dopingująca! Chcę więcej, to działa bardzo pozytywnie.

Wiedza i doświadczenie dają mi poczucie obowiązku dzielenia się nimi z szerszym gronem ludzi, by sami też mogli uczyć się, rozwijać i czerpać wartościową wiedzę z rzetelnego źródła – BaleiDetale.pl

godziny konsultacji
0
kilometrów delegacji
0
maili z poradami
0
nadzorowanych realizacji
0

Rodzice wymagali dużo, za co po latach jestem im coraz bardziej wdzięczny! Prawdziwą szkołą życia była dla mnie szkoła muzyczna. Jako 7-latek chodziłem do dwóch szkół. Rano podstawówka, popołudniu muzyczna 3-4 razy w tygodniu. Do tego należy doliczyć ćwiczenia w dni wolne od szkoły muzycznej po 2-3 h. Czas na podwórko był okazjonalny, tylko na chwilę w weekendy i tak rzez 6 lat, bo tyle trwa nauka w szkole muzycznej I stopnia.

Na późniejszym etapie edukacji angażowałem się w szereg inicjatyw (zrzeszenia studenckie, organizacja imprez honorowego krwiodawstwa itp.).  Wyjeżdżałem na studia i praktyki zagraniczne w między czasie pracując także za granicą…. Oj działo się!

„Intensywne” dzieciństwo przełożyło się na to, jak obecnie działam i jak jestem postrzegany.

Podejmowałem różne prace i ku mojej radości w większości z nich odnajdywałem się.

Ci, którzy znają mnie osobiście wiedzą, że nie boję się pracy jestem sumienny i godny zaufania. Powierzone zadania wykonuję tak, jakbym wykonywał je dla siebie, bądź osoby bliskiej! Tego typu cechy osobowości nie da się nauczyć – tym bardziej są one cenne.

Innymi słowy tworzę BaleiDetale.pl w głębokim przekonaniu, że to co robię pomaga naprawdę wielu osobom – przy okazji realizując się zawodowo.

Moim dorobkiem jest skoordynowanie prac w budowie blisko 100 domów z bali! 

Koordynowałem prace na terenie całej Polski. Jako menedżer firmy budującej domy z bali, odbyłem niezliczoną ilość rozmów z Inwestorami takimi jak Ty, w tematyce od budowania ich świadomości o domach z bali, po wszelkie formalności, negocjacje warunków umowy, nadzór nad budową domu, aż po faktyczną realizację do szczęśliwego finału.

Co więcej, oprócz Inwestorów współpracowałem także z kierownikami budowy, inspektorami, cieślami, dekarzami i wieloma innymi fachowcami z branży. Jako osoba bardzo dociekliwa, zawsze starałem się dociec gdzie leży problem, aby rozwiązać go najlepiej z korzyścią dla obu stron.

klucz do sukcesu
baleidetale.pl

Cenię Inwestorów, którzy dzielą się wiedzą tuż po wybudowaniu domu z bali i użytkowaniu go. Są oni cennym źródłem informacji. Niemniej jednak elektryk nie staje się fachowcem po wykonaniu pierwszej w swoim życiu instalacji elektrycznej. Kucharz nie jest mistrzem w swoim fachu, po ugotowaniu pierwszego obiadu dla większej grupy ludzi. 

Tę analogię chciałem Ci przedstawić, aby nakreślić to, że przynajmniej kilkuletnie doświadczenie z całym spektrum problemów „od kuchni” daje znacząco lepszy pogląd na źródło problemów.

Zdobyte doświadczenie pokazywało mi regularnie, jak bardzo się wszyscy różnimy od siebie. Pewne właściwości domu z bali są dla jednych atutem, a dla drugich katastrofą!

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań względem takiego domu przez Inwestora. Na to właśnie kładę bardzo duży nacisk. Wykonawcy często tego nie rozumieją i „wciskają” to, co buduje im się najwygodniej, a w konsekwencji dziwią się, że klient finalnie jest sfrustrowany i nie poleca ich usług.

inwestorzy o mnie -
rekomendacje

Budowa domu wg projektu Osiek 88 pod Jasłem

Pana Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali.

Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. W każdej z bardzo owocnych rozmów, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że postawienie na dom z bali jest dobrym wyborem dało się odczuć, że praca jest jego pasją.

Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy pan Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” wciąż służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura redagowanych przez niego poradników dla osób budujących domy drewniane i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność pana Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację pana Sławka w toku realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny.

Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!

Budowa domu pod Krakowem wg projektu indywidualnego

Pan Sławomir Witiw koordynował budowę naszego domu w Cholerzynie, w latach 2012/2013.

Od samego początku byliśmy pod ogromnym wrażeniem jego wiedzy, doświadczenia, ale przede wszystkim umiejętności pracowania z klientem. Stopień zaangażowania, sumienność i terminowość przerosły nasze oczekiwania. Na szczególną uwagę zasługuje, rzadko spotykana w Polsce, umiejętność podejścia do klienta w sposób szczególny, tak, że ma on poczucia bycia w tym całym układzie, najważniejszym.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że po zakończeniu naszej budowy i zebraniu przeróżnych doświadczeń, nie zawsze dobrych, Pan Sławomir byłby pierwszą osobą, którą wybralibyśmy do ponownej współpracy.

Budowa domu w Jaworznie na podstawie projektu Osiek 88 c2

Z panem Sławomirem Witiwem miałem okazję współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Reprezentował firmę wykonującą nasz dom. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów, czy transportu.

Pan Sławomir nadzorował, by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb.

Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka, jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.

Budowa domu pod Oleśnicą, projekt Orzechów DW

Z panem Sławomirem Witiwem miałem przyjemność spotkać się budując w 2014 roku drewniany dom na wsi.

Pan Witiw odpowiadał w imieniu firmy wykonawczej za kontakt z klientami i czynności logistyczne związane z budową. Spotkałem się z w pełni profesjonalną obsługą i poradą.

Dość duże i kosztowne przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, dzięki rzetelnemu i budzącemu zaufanie podejściu pana Sławomira, udało się przeprowadzić bez problemów i nieporozumień.

Z absolutną pewnością mogę polecić pana Sławomira Witiwa jako menadżera prowadzącego podobne przedsięwzięcia.

Budowa domu pod Poznaniem w oparciu o projekt Rydzowo 3

Pan Sławomir Witiw reprezentował wykonawcę podczas budowy mojego domu w okresie: październik – listopad 2013 roku.

Pan Sławomira poznałem w momencie pierwszego kontaktu telefonicznego z firmą. Rzeczowe odpowiedzi, przejaw troski o moje dobro – te dwie cechy w rozmowie z Panem Sławkiem zadecydowały o podjęciu współpracy. Następnie Pan Sławek prowadził mnie przez wszystkie aspekty organizacyjne (podpisanie umowy zasadniczej wraz z objaśnieniem kluczowych kwestii, zamówienie okien, w tym podpisanie stosownych umów, przygotowanie placu budowy, organizacja transportu itp.) w celu możliwie najlepszego przygotowania budowy do rozpoczęcia prac z zakresu stanu surowego zamkniętego mojego domu.

Wg mnie wzorowo wypełniał wszystkie powierzone mu zadania, cechując się sumiennością, rzetelności oraz dbałością o szczegóły.

Realizacja Inwestycji na podstawie projektu indywidualnego pod Świdnicą

Z firmą wykonawczą rozpoczęliśmy współpracę ok. 2010 roku, która doprowadziła do postawienia naszego domu zgodnie z ustaleniami w 2013 roku. W trakcie naszych przygotowań procesu inwestycyjnego do realizacji do zespołu dołączył Pan Sławomir Witiw. Jako młody człowiek, wykazywał się dużym zaangażowaniem, chęcią nauki i przyswajania sobie wiedzy.

Powierzone mu zadania realizował z uwagą, dbałością o dobrą współpracę i moim zdaniem stanowił duże wsparcie dla firmy.