BaleiDetale.pl

Kim jestem

KIM JESTEM? WŁĄCZ PLAY, ABY SIĘ PRZEKONAĆ!

O mnie:

Mam na imię Sławek, jestem otwartym na ludzi, pracowitym gościem po 30-tce.

Odkąd pamiętam, lubię sobie stawiać wysoko poprzeczkę, planując zadania zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To właśnie stawiane sobie cele i zadania oraz efekty mojej pracy dają mi poczucie spełnienia.

Może to zabrzmi dla Ciebie bardzo marketingowo i sztucznie, ale naprawdę jestem osobą, która wierzy w to (i nie umie inaczej), że dobrze wykonana praca popłaca.

Przekładając to na obecną moją sytuację: dzielę się wiedzą, która przynosi Wam realne korzyści (czego dowodem są zamieszczone poniżej rekomendacje i informacje jakie od Was otrzymuję na Facebook, czy w mailach) przy okazji realizuję się zawodowo. Cóż można chcieć więcej 🙂

Bale i Detale - Domy z bali

O mnie:

Mam na imię Sławek, jestem otwartym na ludzi, pracowitym gościem po 30-tce.

Odkąd pamiętam, lubię sobie stawiać wysoko poprzeczkę, planując zadania zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To właśnie stawiane sobie cele i zadania oraz efekty mojej pracy dają mi poczucie spełnienia.

Może to zabrzmi dla Ciebie bardzo marketingowo i sztucznie, ale naprawdę jestem osobą, która wierzy w to (i nie umie inaczej), że dobrze wykonana praca popłaca.

Przekładając to na obecną moją sytuację: dzielę się wiedzą, która przynosi Wam realne korzyści (czego dowodem są zamieszczone poniżej rekomendacje i informacje jakie od Was otrzymuję na Facebook, czy w mailach) przy okazji realizuję się zawodowo. Cóż można chcieć więcej 🙂

Dlaczego tworzę BaleiDetale.pl?

Powodów jest kilka o czym szerzej piszę w zakładce O Blogu

Uśmiech i zadowolenie Inwestora na koniec budowy, kolejne rekomendacje, zaproszenia do odwiedzin i długoterminowa relacja, często na lata po zakończonej współpracy - to naprawdę buduje!

Świadomość, że robię coś, co pomaga innym osiągnąć ich cele, zwłaszcza w tak ważnym aspekcie, jak budowa domu (spłacana często latami), jest dla mnie szalenie dopingująca! Chcę więcej, to działa bardzo pozytywnie.

Wiedza i doświadczenie dają mi poczucie obowiązku dzielenia się nimi z szerszym gronem ludzi, by sami też mogli uczyć się, rozwijać i czerpać wartościową wiedzę z rzetelnego źródła - BaleiDetale.pl

10540

Godziny konsultacji

74250

Kilometrów delegacji

5200

Maili porad

100

Nadzorowanych realizacji

Rodzice wymagali dużo, za co po latach, jestem im coraz bardziej wdzięczny! Prawdziwą szkołą życia była dla mnie szkoła muzyczna. Jako 7 latek chodziłem do 2 szkół. Rano podstawówka, popołudniu muzyczna 3-4 razy w tygodniu. Do tego należy doliczyć ćwiczenia w dni wolne od szkoły muzycznej po 2-3 h. Czas na podwórko był okazjonalny, tylko na chwilę w weekendy i tak rzez 6 lat, bo tyle trwa nauka w szkole muzycznej I stopnia.

 

Na późniejszym etapie edukacji angażowałem się w szereg inicjatyw (zrzeszenia studenckie, organizacja imprez honorowego krwiodawstwa itp.).  Wyjeżdżałem na studia i praktyki zagraniczne w między czasie pracując także za granicą…. Oj działo się!

 

„Intensywne” dzieciństwo przełożyło się na to, jak obecnie działam i jak jestem postrzegany.

 

Podejmowałem różne prace i ku mojej radości w większości z nich odnajdywałem się.

 

Ci, którzy znają mnie osobiście wiedzą, że nie boję się pracy jestem sumienny i godny zaufania. Powierzone zadania wykonuję tak, jakbym wykonywał je dla siebie, bądź osoby bliskiej! Tego typu cechy osobowości nie da się nauczyć – tym bardziej są one cenne.

 

Innymi słowy tworzę BaleiDetale.pl w głębokim przekonaniu, że to co robię pomaga naprawdę wielu osobom – przy okazji realizując się zawodowo.

 

Moim dorobkiem jest skoordynowanie prac w budowie blisko 100 domów z bali! 

 

Koordynowałem prace na terenie całej Polski. Jako menedżer firmy budującej domy z bali, odbyłem niezliczoną ilość rozmów z Inwestorami takimi jak Ty, w tematyce od budowania ich świadomości o domach z bali, po wszelkie formalności, negocjacje warunków umowy, nadzór nad budową domu, aż po faktyczną realizację do szczęśliwego finału.

 

Co więcej, oprócz Inwestorów współpracowałem także z kierownikami budowy, inspektorami, cieślami, dekarzami i wieloma innymi fachowcami z branży. Jako osoba bardzo dociekliwa, zawsze starałem się dociec gdzie leży problem, aby rozwiązać go najlepiej z korzyścią dla obu stron.

Cenię Inwestorów, którzy dzielą się wiedzą tuż po wybudowaniu domu z bali i użytkowaniu go. Są oni cennym źródłem informacji. Niemniej jednak, elektryk nie staje się fachowcem po wykonaniu pierwszej w swoim życiu instalacji elektrycznej. Kucharz, nie jest mistrzem w swoim fachu, po ugotowaniu pierwszego obiadu dla większej grupy ludzi. Tą analogię chciałem Ci przedstawić, aby nakreślić to, że przynajmniej kilkuletnie doświadczenie z całym spektrum problemów „od kuchni” daje znacząco lepszy pogląd na źródło problemów.

Zdobyte doświadczenie pokazywało mi regularnie, jak bardzo się wszyscy różnimy od siebie. Pewne właściwości domu z bali są dla jednych atutem, a dla drugich katastrofą!
Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań względem takiego domu przez Inwestora. Na to właśnie kładę bardzo duży nacisk. Wykonawcy często tego nie rozumieją i „wciskają” to, co buduje im się najwygodniej, a w konsekwencji dziwią się, że klient finalnie jest sfrustrowany i nie poleca ich usług.

Inwestorzy o Mnie – Rekomendacje

Jakub - Inwestor

Budowa domu wg projektu Osiek 88 pod Jasłem

Pana Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali.

Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. W każdej z bardzo owocnych rozmów, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że postawienie na dom z bali jest dobrym wyborem dało się odczuć, że praca jest jego pasją.

Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy pan Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” wciąż służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura redagowanych przez niego poradników dla osób budujących domy drewniane i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność pana Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację pana Sławka w toku realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny.

Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!

Anna i Tomasz - Inwestorzy

Budowa domu pod Krakowem wg projektu indywidualnego

Pan Sławomir Witiw koordynował budowę naszego domu w Cholerzynie, w latach 2012/2013.

Od samego początku byliśmy pod ogromnym wrażeniem jego wiedzy, doświadczenia, ale przede wszystkim umiejętności pracowania z klientem. Stopień zaangażowania, sumienność i terminowość przerosły nasze oczekiwania. Na szczególną uwagę zasługuje, rzadko spotykana w Polsce, umiejętność podejścia do klienta w sposób szczególny, tak, że ma on poczucia bycia w tym całym układzie, najważniejszym.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że po zakończeniu naszej budowy i zebraniu przeróżnych doświadczeń, nie zawsze dobrych, Pan Sławomir byłby pierwszą osobą, którą wybralibyśmy do ponownej współpracy.

Szymon - Inwestor

Budowa domu w Jaworznie na podstawie projektu Osiek 88 c2

Z panem Sławomirem Witiwem miałem okazję współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Reprezentował firmę wykonującą nasz dom. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów, czy transportu.

Pan Sławomir nadzorował, by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb.

Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka, jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.

Pan Waldemar - Inwestor

Budowa domu pod Oleśnicą, projekt Orzechów DW

Z panem Sławomirem Witiwem miałem przyjemność spotkać się budując w 2014 roku drewniany dom na wsi.

Pan Witiw odpowiadał w imieniu firmy wykonawczej za kontakt z klientami i czynności logistyczne związane z budową. Spotkałem się z w pełni profesjonalną obsługą i poradą.

Dość duże i kosztowne przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu, dzięki rzetelnemu i budzącemu zaufanie podejściu pana Sławomira, udało się przeprowadzić bez problemów i nieporozumień.

Z absolutną pewnością mogę polecić pana Sławomira Witiwa jako menadżera prowadzącego podobne przedsięwzięcia.

Grzegorz - Inwestor

Budowa domu pod Poznaniem w oparciu o projekt Rydzowo 3

Pan Sławomir Witiw reprezentował wykonawcę podczas budowy mojego domu w okresie: październik – listopad 2013 roku.

Pan Sławomira poznałem w momencie pierwszego kontaktu telefonicznego z firmą. Rzeczowe odpowiedzi, przejaw troski o moje dobro – te dwie cechy w rozmowie z Panem Sławkiem zadecydowały o podjęciu współpracy. Następnie Pan Sławek prowadził mnie przez wszystkie aspekty organizacyjne (podpisanie umowy zasadniczej wraz z objaśnieniem kluczowych kwestii, zamówienie okien, w tym podpisanie stosownych umów, przygotowanie placu budowy, organizacja transportu itp.) w celu możliwie najlepszego przygotowania budowy do rozpoczęcia prac z zakresu stanu surowego zamkniętego mojego domu.

Wg mnie wzorowo wypełniał wszystkie powierzone mu zadania, cechując się sumiennością, rzetelności oraz dbałością o szczegóły.

Agnieszka - Inwestorka

Realizacja Inwestycji na podstawie projektu indywidualnego pod Świdnicą

Z firmą wykonawczą rozpoczęliśmy współpracę ok. 2010 roku, która doprowadziła do postawienia naszego domu zgodnie z ustaleniami w 2013 roku. W trakcie naszych przygotowań procesu inwestycyjnego do realizacji do zespołu dołączył Pan Sławomir Witiw. Jako młody człowiek, wykazywał się dużym zaangażowaniem, chęcią nauki i przyswajania sobie wiedzy.

Powierzone mu zadania realizował z uwagą, dbałością o dobrą współpracę i moim zdaniem stanowił duże wsparcie dla firmy.