Poznaj

WOODCHINK

- skuteczny i trwały uszczelniacz/kit do domów z bali

Szukasz sposobu na szczelny, ciepły dom z bali?

Nie chcesz kłaść ocieplenia na ściany domu zbudowanego z bali, ale zależy Ci na komforcie cieplnym?

Przewiewy czy przecieki między balami powodują, że rachunki za ogrzewanie Twojego domu szybują do góry?

Dlaczego warto uszczelnić dom z bali kitem WoodChink?

(ulotka z przyklejonymi, realnymi kawałkami uszczelniacza)

skorzystaj z usługi profesjonalnego uszczelniania

Nie musisz samodzielnie wyliczać ilości potrzebnego uszczelniacza ani wykonywać uszczelnienia całego domu. Jeśli zależy Ci na poprawie szczelności i chcesz zyskać nawet 70% na ogrzewaniu, skorzystaj z profesjonalnego wsparcia mojej ekipy.

Dzięki precyzyjnej pracy z wykorzystaniem maszyn elektrycznych, uszczelnimy Twój dom z bali dokładnie, oszczędzając Ci wielu potencjalnych problemów z uciekającym ciepłem, czy nawet przeciekami!

W całej Polsce

Dojeżdżamy do klientów na terenie całego kraju

szybkie terminy

Nie musisz czekać długimi miesiącami - zrealizujemy Twoje uszczelnienie już za 1-3 miesięcy

sprawna realizacja

Wystarczy ok. 4-6 dni na pełne uszczelnienie Twojego domu z bali

niezawodny sprzęt

Dla najlepszych efektów, wykonujemy uszczelnienie pistoletami elektrycznymi renomowanej marki DeWalt

precyzyjna wycena

Skontaktuj się z nami, wysyłając zdjęcia domu ukazujące w całości ściany do uszczelnienia wraz z otoczeniem, wymiar tych ścian w podstawie oraz lokalizację, by uzyskać kompletną informację o kosztach

zobacz nasze realizacje WoodChink w praktyce

zamów uszczelniacz WoodChink

WoodChink 600 ml
– różne kolory

WoodChink 310 ml
– różne kolory

Sznury uszczelniające
różne rozmiary

Akcesoria do aplikacji WoodChink

po co kitować szczeliny czy pęknięcia w domu z bali?

Najważniejszą korzyścią takiego kitowania jest poprawa właściwości cieplnych domu, chronienie bali/drewna przed wilgocią, owadami, czy pasożytami.

Uszczelnianie wydłuża również żywotność Twojego domu, oszczędza energię i minimalizuje problemy z niszczeniem drewna. Są oczywiście realizacje domów, które nie potrzebują kitowania. Są to domy drewniane, w których łączenia są odpowiednio przygotowane w uwzględnieniem aspektu pracy takiej konstrukcji. Zdarzają się jednak w nich miejsca z pęknięciami w belkach np., w okolicach narożników, które wymagają chronienia chociażby przed warunkami atmosferycznymi.

Paleta kolorów woodchink

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Do najważniejszych zalet należy zdecydowanie to, że następuje znaczna poprawa właściwości cieplnych domu, co znacząco wpłynie na rachunki za ogrzewanie. Bale chronione są przed wilgocią, jak i wszelkimi owadami mogącymi im zagrażać. Kolejną jego zaletą jest to, że po nałożeniu tworzy elastyczną masę o strukturze drobnego tynku, co daje mu naturalny wygląd, a jego elastyczność sprawia, że pracuje wraz z drewnem oraz wyrównuje wzajemne ruchy belek. Jego zaletą jest również długa żywotność przez wyjątkową odporność na działanie czynników zewnętrznych takich, jak np. mróz czy promienie UV i bardzo dobra przyczepność do materiałów.

Tak, został tak zaprojektowany, że nadaje się on do stasowania zewnątrz domu, jak i w jego wnętrzu. Jest szczególnie pomocny do wypełniania pęknięć w balach lub w belkach oraz w szczelinach dookoła okien oraz drzwi.

Jest dostępny w 6 różnych wersjach kolorystycznych do wyboru. Aczkolwiek w razie potrzeby po jego wyschnięciu można zmienić jego kolor na inny, malując farbami wodorozpuszczalnymi i rozcieńczalnikowymi (oprócz nitrocelulozowych i epoksydowych).

Dostępna paleta kolorów:

Paleta kolorów woodchink

Domy czy budowle drewniane są zazwyczaj wykonane z surowego drewna, które w miarę upływu lat będzie pracować i osiadać. W związku z tym zalecane jest odczekanie min 2 lat przed uszczelnianiem. Wypełniacz Woodchink jest bardzo elastyczny, ponieważ jest w stanie dylatować nawet w zakresie 25 %, aczkolwiek ruch od momentu wybudowania do osadzenia jest znacznie większy. W przypadku domów zrębowych mogą zdarzyć się pęknięcia. W domach o konstrukcji wieńcowej sytuacja wygląda podobnie, zależy to też od technologii budowy. Zdarza się, że firmy budujące domy drewniane zostawiają szczelinę między balami, umożliwiając im swobodny ruch. Istnieje możliwość uszczelniania domu po zakończeniu budowy, ale trzeba liczyć się z późniejszymi poprawkami.

W sytuacji, gdy budowla jest postawiona z drewna suchego, można zastosować kit od razu po zakończeniu budowy.

Zalecane jest kitowanie przed malowaniem oraz impregnacją.

Sznury są stosowane po to, aby zapewnić odpowiednią dylatację w szczelinach i odpowiednią funkcję uszczelniacza. Należy zastosować je tak, aby kit przylgnął tylko w dwóch punktach szczeliny, w środku szczeliny zaś pozostał wolny, by zapewnić swobodę ruchu i dylatacji. Wszystkie te funkcje spełnia sznur PE, kit się do niego nie przylepia, co za tym idzie może się swobodnie poruszać. Istotną zaletą jest oszczędność na materiale, sam uszczelniacz jest znacznie droższy, nie można jednak zastąpić kitu sznurem. Należy również dopasować grubość sznura do szczeliny, nie używa się go jednak w szczelinach mniejszych niż 1 cm. W miejscach tych stosuje się wyłącznie kit. Są to z reguły okolice okien, czy drzwi.

Najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, kiedy stosujemy go na surowe, niczym nie pokryte drewno. Jeśli nie jest to możliwe, powinno się kierować paroma informacjami, które powiedzą nam, czy dana powierzchnia się do tego nadaje. Jeśli np. drewno jest już pokryte impregnatami przeciwko szkodnikom (np. bochemit, lignofix, sól borowa) możemy bez problemu uszczelniać, ponieważ powierzchnia jest przyczepna. W przypadku, gdy kit będzie pokryty olejem naturalnym lub cienką warstwą lazury, która jest głęboko nasiąkliwa też nie ma przeszkód do uszczelniania. Nie zaleca się kitowania przed malowaniem. Jeśli jednak już powierzchnia została pomalowana, zaleca się odczekać parę miesięcy przed malowaniem. Użyte środki będą miały czas wsiąknąć do drewna. Uszczelnianie nie jest zalecane na grube warstwy wosków, lakierów i tym podobnych środków, które uniemożliwiają zetknięcia kitu z drewnem.

Dla pewności, zaleca się wykonanie prostego testu przez kitowaniem, polegającego na nałożeniu kitu, następnie odczekaniu 3 tygodni i próbie oddzielenia kitu. Na podstawie tego testu można sprawdzić przyczepność uszczelniacza do drewna. Nie należy nakładać kitu na już istniejące, zaleca się je najpierw usunąć.

Jest to uzależnione od średnicy bali zastosowanych do budowy domu, a w przypadku konstrukcji wieńcowej od szerokości belek. Na szerokość szczeliny wpływają również inne czynniki. Jest to wiek budowli, etap schnięcia oraz osiadanie budowli. Jest jedna generalna zasada, która mówi, że im mniejsze średnice zostały użyte, tym mniejsze szczeliny są potrzebne. Przykładowo domy o szerokości bali 25 – 30 cm, powinny posiadać szczeliny 25 mm. Zależy to od głębokości szczeliny. Najlepsza szerokość szczeliny do uszczelniania to 1/3 jej szerokości. Jeśli szczeliny będą szersze, nie stanowi to problemu, a poprawi jeszcze możliwości dylatacji. W domach o konstrukcji wieńcowej istotny jest design, a szerokie szczeliny nie są zalecane.

Zalecana grubość aplikacji WoodChink

Generalnie drewno jest materiałem naturalnym i zupełnie normalną cechą jest jego praca i osiadanie. Dlatego najlepiej odczekać ok 2 lat od postawienia budowli do jej kitowania. Uszczelniacz jest bardzo elastyczny i może wytrzymać znaczne ruchy konstrukcji, ale czasem są za duże. Występują one głównie w deskach skurczowych…..Jest to głównie na deskach skurczowych na fałszywe pruskiego, a także kurczenie słabnie w obliczu fałszywych sruboviny. Te deski są surowe dołączając do twardej i nieruchomą powierzchnię. O szerokości 20 cm, może wynosić do 2 cm mniejsze W tym przypadku nie może być spójna Przerwa uszczelniacz.

W przypadku, kiedy to nie nastąpi, zaleca się odczekanie co najmniej rok, zanim deski doschną. Zalecane jest również, aby podczas budowy wypełnić te szczeliny taśmą uszczelniającą po pierwszym sezonie grzewczym.
Innym błędem jest zbyt mała szerokość szczeliny. Najlepsza szerokość szczeliny do uszczelniania to 1/3 jej szerokości.

Kolejnym często popełnianym błędem jest nakładanie kitu na powierzchnię pokrytą warstwą wosków, lakierów i tym podobnych środków, które uniemożliwiają zetknięcia kitu z drewnem. Powierzchnie te muszą być najpierw dokładnie oczyszczone mechanicznie, aby zerwać warstwę aż do drewna, np. stalową szczotką.

Zużycie materiału zależy od wielu różnych czynników. Aby wykonać optymalną kalkulację, należy znać szerokość, głębokość i kształt szczeliny. W narożnikach zużycie jest inne, ponieważ zależy od kształtu i sposobu spasowania bali. Poniżej przedstawiam przykładową kalkulację, uzyskaną podczas praktycznego zastosowania kitu.

  • szerokość szczeliny: 25 mm, Wydajność w metrach na 1 tubę 600ml: 5,5 metru
  • szerokość szczeliny: 30 mm, Wydajność w metrach na 1 tubę 600ml: 3,5 metru
  • szerokość szczeliny: 40 mm, Wydajność w metrach na 1 tubę 600ml 2,5 metru
  • 50 mm …. Dokładną kalkulację można uzyskać po wykonaniu testu na konkretnym domu drewnianym.

Kit uszczelniający dostępny jest w 6 wersjach kolorystycznych: biały, jasnobrązowy, świerk/pinia, żółtobrązowy, ciemnobrązowy, naturalnie szary. Jest możliwe wysłanie próbek na życzenie klienta.

Aby zacząć uszczelnianie należy uprzednio sprawdzić warunki atmosferyczne na następne kilka dni. Minimalna temperatura, aby zacząć go stosować to +5 °C.

Jest wiele czynników wpływających za schnięcie, ale najważniejsze to: temperatura otoczenia, wilgotność powietrza, wiatr i nasiąkliwość powierzchni. Uszczelniacz należy chronić przez kilka godzin przed deszczem, a temperatura przez kolejne 7 dni po jego zastosowaniu nie może spadać poniżej zera. Kit swoje maksymalne właściwości plastyczne osiągnie po miesiącu od nałożenia. Należy go też chronić przed silnym słońcem, ponieważ może to spowodować silne odparowanie wody w cieńszych warstwach, a co za tym idzie powstanie pęknięć.

Aby optymalnie przygotować się do nakładania kitu potrzebne są następujące elementy:

  • pistolet do aplikacji Woodchink,
  • kit Woodchink,
  • taśma uszczelniająca o odpowiedniej szerokości,
  • szpatułka do aplikacji Woodchink,
  • druciana szczotka,
  • butelka ze spryskiwaczem napełniona wodą.

Sposób zamówienia jest banalnie prosty. Wystarczy wejść na stronę https://baleidetale.pl/sklep/produkt/woodchink-600-ml-kolor-120-sosna/
Następnie dodać wybrane produkty do koszyka, wypełnić swoje dane i zapłacić.

Krok 1 – Wybór produktów

  • przeglądaj listę kategorii lub skorzystaj z wyszukiwarki, aby znaleźć odpowiedni produkt;
  • przy każdym produkcie znajdziesz szczegółowe informacje na jego temat;
  • pamiętaj, że zarejestrowani klienci mogą zapamiętać produkty w przechowalni;
  • po znalezieniu interesującego Ciebie produktu, dodaj go do koszyka;
  • jeżeli kompletowanie zamówienia jest zakończone – przejdź do koszyka;

Krok 2 – Zawartość koszyka

  • w koszyku zobaczysz dokładnie, jakie wybrałeś produkty i w jakiej ilości;
  • zmień wartość w kolumnie ilość i kliknij na “przelicz”, aby dopasować zamówienie;
  • klikając na ikonę minusa usuniesz produkty z koszyka;
  • wybierz odpowiadającą Ci formę dostawy i płatności;
  • jeżeli posiadasz kupon rabatowy, wprowadź go poniżej, aby otrzymać zniżke;
  • potwierdź wybrane opcje klikając na przycisk „zamawiam”;

Krok 3 – Składanie zamówienia

  • jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie, podaj dane logowania i kliknij na “zaloguj się”;
  • jeżeli nie posiadasz konta, wybierz opcję “zarejestruj się” lub pomiń zakładanie konta klikając na “złóż zamówienie”;
  • pamiętaj, że rejestracja pozwoli Ci korzystać z wielu przywilejów, w tym:
    • podgląd statusu realizacji zamówień oraz historii zakupów;
    • brak konieczności ponownego wprowadzania danych przy kolejnych zakupach;
    • możliwość otrzymywania indywidualnych rabatów i kuponów promocyjnych;
  • wprowadź Twoje imię i nazwisko oraz informacje teleadresowe;
  • aby zamówienie wysłać na inny adres, zaznacz “inny adres wysyłki” i podaj odpowiednie dane;
  • ewentualne dodatkowe informacje o realizacji zamówienia umieść w polu “uwagi”;
  • po kliknięciu na “Podsumowanie” zobaczysz komplet podanych przez Ciebie informacji;
  • kliknięcie na przycisku “Złóż zamówienie” oznacza potwierdzenie zakupu;

Krok 4 – Wybór opcji dostawy i metody płatności

  • wybierz dogodną dla siebie opcję dostawy: do wyboru przesyłka pocztowa lub kurierska (przy każdej opcji podany jest koszt dostawy);
  • następnie wybierz dogodną dla siebie metodę płatności: płatność elektroniczna lub przesyłka pobraniowa (płatność przy odbiorze);

Krok 5 – Oczekiwanie na przesyłkę

Na każdym etapie zostaniesz poinformowany drogą e-mailową o statusie swojego zamówienia:

  • “przyjęte do realizacji” – Twoje zamówienie zostało opłacone i jest w trakcie kompletowania;
  • “oczekiwanie na płatność” – Czekamy na Twoją wpłatę. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie, zamówienie zmieni status
    na „przyjęte do realizacji’;
  • “oczekiwanie na dostawę” – Chwilowo oczekujemy na dostawę jednego z produktów, po dostawie zamówienie zmieni status
    na „przyjęte do realizacji;
  • “przesyłka wysłana” – Twoje zamówienie opuściło nasz magazyn i jest w drodze;
  • “czeka na odbiór” – Jeśli wybrałeś opcję odbioru osobistego, to znak że możesz już nas odwiedzić i odebrać swoje zamówienie;

Staramy się, aby Twoje zamówienie dotarło do Ciebie jak najszybciej, zwykle trwa to nie dłużej niż 1-2 dni od momentu złożenia zamówienia i 5 dni na materiały budowlane. Przy dużej liczbie zamówień czas ten może się wydłużyć nawet do 14 dni od momentu złożenia zamówienia. Informację o planowanym czasie realizacji Twojego zamówienia otrzymasz zawsze na stronie produktu.

Nie wszystkie produkty, które oferujemy w naszym sklepie online są dostępne w naszym magazynie, część z nich musimy sprowadzić na zamówienie. Wydłuża to czasami proces zamówienia o kilka dodatkowych dni. Jeśli spotkają nas jakieś trudności i nie będziemy w stanie zrealizować Twojego zamówienia w zadeklarowanym czasie, skontaktujemy się z Tobą.

Krok 6 – Koszty Dostawy i Płatności

  • Wszystkie dostępne dla zamówienia formy dostawy są widoczne na etapie koszyka. Na terenie Polski, w zależności od gabarytu paczki z zamówieniem możemy dostarczyć ją za pośrednictwem: Kuriera firmy Fedex, firmy kurierskiej DHL, firmy kurierskiej DPD, firmy kurierskiej UPS;
  • Koszt dostawy jest wyświetlany po tym, jak podczas składania zamówienia wskazane zostanie miejsce jego odbioru oraz sposób dostawy;
  • Przybliżony koszt wysyłki wynosi: od 20 zł/brutto w zależności od wybranego sposobu dostawy i opłaty;
  • Dodatkowy koszt dostawy z opcją płatności za pobraniem: 5 zł/brutto;
  • Czas realizacji zamówienia: 1-2 dni robocze;

Pamiętaj, że zarejestrowani klienci mogą w swoim koncie śledzić status realizacji złożonych zamówień.

PRZESYŁKA ZA 0 zł PRZY PŁATNOŚCI PRZELEWEM BANKOWYM PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 40 SZT. WoodChink 600ml

Skontaktuj się w sprawie wyceny