budowa domu z bali w 4 minuty

Budowa domu z bali w 4 MINUTY! |odc. 15| Budowa domu z bali 100 m2 – Krok po Kroku

Przenieśmy się na plac budowy! W 4-minutowym filmie pokażemy Wam, jak powstał nasz drewniany dom – od pierwszego dnia organizacji po ostatnie poprawki. Zajęło to ekipie 12 dni ciężkiej pracy, ale efekt jest tego wart!

Kto jest partnerem strategicznym projektu?

Partnerem strategicznym projektu „Budowa domu z bali – 100 m2 – krok po kroku” jest dostawca okien do naszego projektu firma Team-Plast („Zadbaj o ciepło w swoim domu”), firma Eneroo – dostawca naturalnych materiałów izolacyjnych do domów z drewna oraz Florian Centrum Spółko z o.o. z Kutna – producent pokryć dachowych i elewacyjnych.

Budowa domu z bali w 4 minuty – transkrypcja

Dziś pokażę Wam dosłownie w 4 minuty, jak powstała drewniana bryła naszego domu. Całość zajęła ekipie 12 dni pracy.  Myślę, że świetnie zobaczyć jest zmagania na budowie z innej perspektywy.

Pierwszy dzień był dniem organizacyjnym i rozładunku. Panowie zbudowali sobie domek socjalny.

Drugiego dnia zamontowana była podwalina, a my dowieźliśmy gruzu na podjazd, aby go jeszcze bardziej utwardzić zagęszczarką. Po rozładunku bali, miejscami zrobiło się nieco grząsko.

Trzeci, czwarty i kawałek piątego dnia to montowanie ścian domu do stropu.

Po południu piątego dnia panowie zaczęli montować podciągi i słupy w środku domu.

Pogoda i okres świąteczny wydłużyły czas pracy patrząc na dni kalendarzowe. Prace rozpoczęły się 24 października, a zakończyły 10 listopada.

Siódmego i ósmego dnia montowane były belki stropowe. Popołudniu ósmego dnia rozpoczęto realizację ścianek kolankowych.

Dziewiątego dnia panowie postawili także ramy nośne ścian szczytowych. Tego dnia przyjechał także komin od www.kominynamiare.pl Tego dnia powstały także pierwsze krokwie.

Dziesiątego dnia skończona została więźba dachowa i pozostała konstrukcja ścian szczytowych.

Ostatnie dwa dni to realizacja zadaszeń bocznych: nad wejściem, nad tarasem, czego nie widać na tej kamerze i pod zadaszenie na auto.

Mam nadzieję, że taki skrót z budowy spodoba się Wam. Zapraszam na kolejne filmy z budowy. W najbliższym odcinku zajmiemy się pokryciem konstrukcji powyżej stropu płytami z włókien drzewnych.

Zapraszam do oglądania!

Nazywam się Sławek Witiw i pomagam spełnić marzenie o własnym domu.

Pomagam budować ciepłe i trwałe domy z bali poprzez dzielenie się wiedzą na blogu oraz kanale YouTube, indywidualne konsultacje, wizyty na budowie czy webinary.

Bądź na bieżąco:

[fblikebox id=10742]

Podziel się wpisem:
Facebook
Pinterest
Email
WhatsApp

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: