za duża kanapa do zbyt małego mieszkania.

Zamiast drogiej kawalerki, lepiej zbuduj tani dom z bali!

Koszt zakupu domu jednorodzinnego może w dużym stopniu obciążyć rodzinny budżet. Podobnie sprawa ma się z kilkupokojowymi mieszkaniami, które w dużych miastach kosztują nawet kilkaset tysięcy złotych. Wiele osób decyduje się w takim razie na zakup kawalerki, małego ledwie jednopokojowego mieszkanka, nierzadko z aneksem kuchennym. Czy jednak jest to taki dobry pomysł, skoro w podobnej (a może i nawet niższej cenie) można się cieszyć przytulnym domkiem z drewna o podobnym metrażu? Tani dom z bali jest bardziej opłacalny niż kawalerka. 

Tani dom z bali lepszy niż kawalerka w bloku

Zastanówmy się przez chwilę, co może być nie tak z kawalerką w bloku. Oczywiście przytulna przestrzeń kusi, jednakże nie ma co się oszukiwać – w blokowisku nigdy nie ma się jej zagwarantowanej w 100%. W domku wykonanym z bali, nawet o podobnym metrażu, co kawalerka, można liczyć na ciszę i spokój. Tak samo urządzając imprezę nie będziesz raczej przeszkadzał swoim sąsiadom, nawet wtedy, kiedy dasz głośniej muzykę bądź, kiedy goście się głośniej zaśmieją. To jednak nie wszystkie zalety małego domu z bali!

Patrz, jak rosną Twoje oszczędności

Mały dom z bali dopowiadający swoim metrażem kawalerce możesz zbudować niewielkim kosztem. Co więcej, będzie on też tani w eksploatacji, na przykład nie zapłacisz wcale tak dużo za ogrzewanie. Innymi słowy, możesz mieć w kieszeni nawet 1000 zł w kieszeni miesięcznie więcej! Tak duże oszczędności możesz przeznaczyć w przyszłości na przykład na rozbudowę posiadanego już domu, jeśli będziesz miał taka potrzebę lub odłożyć je na tzw. poduszkę finansową.

Pełne wyposażenie, wygoda i ciepło

Mały domek z bali jest przede wszystkim uroczy. Poza tym pomimo swoich rozmiarów może być też niezwykle ustawny, w końcu będzie budowany pod Twoje potrzeby. Kawalerki w blokach, szczególnie tych budowanych w czasach PRL, niestety mogą nam w 100% nie odpowiadać. Drewniany dom jest dodatkowo bardziej przytulny i ciepły, aż miło jest w nim spędzać czas i odpoczywać po trudnym dniu w pracy.

Okazuje się więc, że budowa swojego własnego domu, nawet małego, to zdecydowanie lepszy wybór od zakupu kawalerki w bloku, nawet jeśli znajduje się w ścisłym centrum miasta. Tani dom z bali ma więcej zalet niż mała kawalerka. 

Nazywam się Sławek Witiw i pomagam spełnić marzenie o własnym domu.

Pomagam budować ciepłe i trwałe domy z bali poprzez dzielenie się wiedzą na blogu oraz kanale YouTube, indywidualne konsultacje, wizyty na budowie czy webinary.

Bądź na bieżąco:

[fblikebox id=10742]

Podziel się wpisem:
Facebook
Pinterest
Email
WhatsApp

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: