Dom z Bali Katarzyna Miller

Zamieszkaj w swoim domu z bali cały rok!

Przyjęło się, że budowę swojego domu powinno się oprzeć na takich materiałach, jak cegła. To sprawia, że będzie on stabilny, wytrzymały i posłuży nam przez wiele dziesięcioleci – a również i doskonale będzie służył naszym potomkom. Chociaż dom murowany nie jest złym wyborem, to jednak warto zastanowić się nad budynkiem z drewnianych bali. Pod względem konstrukcyjnym wcale nie jest gorszy od murowanego, a co więcej – cechuje się doskonałym wyglądem. Okazuje się, że dom z drewnianych bali może być nie tylko sezonowym noclegiem na przykład na wyjazd z góry, ale możemy w nim mieszkać przez cały rok!

Auty drewna w budownictwie

Ktoś by pomyślał, że w porównaniu z betonem czy cegłą, drewno nie jest tak doskonałe. Jednakże nic bardziej mylnego! Decydując się na budowę domu z bali masz pewność, że będzie on równie wytrzymały i stabilny. Co więcej do jego budowy zostanie wykorzystany naturalny materiał, to z kolei sprawia, że będziesz mieszkać w ekologicznym miejscu! Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu bali będziesz mógł się cieszyć ciepłą przestrzenią zimą. Latem z kolei wypoczniesz sobie na ganku podziwiając okolicę.

Dom z bali to doskonała inwestycja

W porównaniu z budynkami szkieletowymi, omawiany typ jest nieco droższy. Wynika to przede wszystkim z konieczności posiadania dużych ilości budulca, z którego mają powstać Twoje nowe cztery ściany. Koszty przekładają się również na pracę – trzeba pamiętać, że taki dom z bali musi być wybudowany niezwykle precyzyjnie, co z kolei wymaga odpowiednio dużej wiedzy. Wysoko wykwalifikowani fachowcy, którzy postawią Twój przytulny kąt również mogą trochę kosztować. Mimo wszystko jest to inwestycja, która się opłaca i będzie Ci służyć przez wiele lat.

Bezpieczeństwo w każdym dniu roku

Dom z bali jest nie tylko wyjątkowo ciepły, ale również bezpieczny, w niczym nie odbiega od murowanego. Co więcej bez problemu można wyposażyć go we wszystkie sprzęty elektryczne. Chociaż ściany wykonane będą z drewna, to jednak nic nie przeszkadza w uzyskaniu nowoczesnych aranżacji podczas urządzania swojego pięknego wnętrza. Dlatego właśnie powinieneś zdecydować się na własny dom. Zamieszkaj w domu z bali przez cały rok! 

Nazywam się Sławek Witiw i pomagam spełnić marzenie o własnym domu.

Pomagam budować ciepłe i trwałe domy z bali poprzez dzielenie się wiedzą na blogu oraz kanale YouTube, indywidualne konsultacje, wizyty na budowie czy webinary.

Bądź na bieżąco:

[fblikebox id=10742]

Podziel się wpisem:
Facebook
Pinterest
Email
WhatsApp

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: