nowoczesne wnętrze domu z bali

Nowoczesny w stylu dom z bali? Czy to możliwe?!

Postanowiłem opisać krótko temat, który wraca do mnie, jak bumerang.

Wielu z was na początku swojej przygody z domami z bali sądzi, że są to tylko domy góralskie, budowane na odpowiednim, specjalnie przygotowanym terenie (góry, las, dzika wieś, jezioro, strumyk itp.).

Ja od lat „walczę” z takimi przekonaniami, aby pokazać Wam, że styl domu drewnianego zależy wyłącznie od Was. Drewno jest bardziej wymagające, nie tak proste do stylizowania, jak gładka ściana pokryta tynkiem, niemniej jednak to, co można z niego wydobyć sprawnymi rękami doświadczonego fachowca przechodzi najśmielsze oczekiwania Inwestorów.

Styl nowoczesny – charakterystyka

Głównym założeniem tego stylu jest dążenie do minimalizmu, prostoty. Aby charakter wystroju wpisywał się w ten styl musi być on pozbawiony skomplikowanych figur i nadmiernej różnorodności kolorystycznej. Pomieszczenia takie charakteryzują się prostymi liniami i gładkimi powierzchniami z subtelnie dobranymi dodatkami. Całość przedstawia jeden spójny zamysł.

Odmian stylu nowoczesnego jest wiele, niemniej jednak najpopularniejszy w domach z bali jest nowoczesny styl skandynawski. Charakteryzuje się on zazwyczaj kolorami bieli, szarości, czerni i brązów. Stosowane kolory zazwyczaj obejmują duże przestrzenie. 

Tak urządzone pomieszczenia wymagać będą od Ciebie dyscypliny. W trakcie „życia” w takim domu łatwo zapomnieć się, wówczas nowoczesny ład szybko zanika, dlatego warto dobrze zastanowić się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy przypadkiem nie będzie tak, że wymarzony styl z okładek czasopism nie stanie się dla Ciebie utrapieniem, w codziennym życiu.

baner spotkania online w temacie domów z bali

Bardziej bezpiecznym stylem w takim przypadku będzie tradycyjny z dużą ilością elementów ozdobnych. Dedykowany jest on dla rodzin z dziećmi, gdzie ciężko zapanować nad idealnym ładem w stylu. Opisz dokładnie swoje oczekiwania projektantowi, jeśli tworzysz projekt domu od podstaw. Dobry fachowiec podpowie Ci jak zaplanować przestrzeń trafiającą w Twoje gusta.

typowy dom z bali


Bale okrągłe i rzeźbione motywy, a mimo to nowocześnie!

Kto powiedział, że bal okrągły do tego rzeźbione w drewnie motywy = tylko styl góralski, tradycyjny?

oryginalne połączenie stylu w domu z bali

Pomimo zastosowania małej, ręcznie rzeźbionej komody na tle starej ściany balowej, ostatecznie styl jest nowoczesny. Przyczynia się do tego w głównej mierze duże przeszklenie + gładki kolor podłogi i pomalowane na biało drewno. Gdyby wygląd podłogi także wnosił dodatkowy motyw do tego pomieszczenia sądzę, że pomału wkradałby się w tym pomieszczeniu bałagan stylistyczny.

Podobnie prosty i schludny, przyjemny dla oka styl prezentują kolejne fotografie:

W takich pomieszczeniach nie będzie trudno Ci się zrelaksować.

Zapytasz zatem w czym tkwi sekret nowoczesnego stylu? Osobiście uważam, że w dużych oknach, jasnych kolorach, dużych przestrzeniach i minimalizowaniu ilości faktur na poszczególnych elementach wykończenia wnętrz.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7


Gdzie jest w tym wszystkim drewno?

Skoro chcesz, aby był zachowany rysunek drewna na ścianach balowych i jego naturalny kolor wykańczając inne powierzchnie, np. podłogę, zastosuj materiały gładkie bez dodatkowej faktury. To samo wówczas tyczy się mebli. 

Z kolei drewno maskowane (barwione kolorami najlepiej jasnymi), pozwoli Ci stworzyć otoczenie, gdzie w łatwy sposób wyeksponujesz stylowy mebel, czy  oryginalną podłogę w takim pomieszczeniu.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dni

Pamiętaj! Planując pomieszczenia w stylu nowoczesnym, nie możesz zapomnieć o stosownie dużych przeszkleniach, które wpuszczą do domu odpowiednią ilość światła.

Nazywam się Sławek Witiw i pomagam spełnić marzenie o własnym domu.

Pomagam budować ciepłe i trwałe domy z bali poprzez dzielenie się wiedzą na blogu oraz kanale YouTube, indywidualne konsultacje, wizyty na budowie czy webinary.

Bądź na bieżąco:

[fblikebox id=10742]

Podziel się wpisem:
Facebook
Pinterest
Email
WhatsApp

4 thoughts on “Nowoczesny w stylu dom z bali? Czy to możliwe?!”

  1. Dobry temat!
    Wydaje mi się, że nasz dom będzie właśnie nowoczesny, mimo, że pierwsze reakcje odwiedzających na widok budynku to głównie „Ojej! Jaki zakopiański domek!” i mimo, że mamy pięcioro dzieci. Wewnątrz zostawiliśmy odkryte stropy, które tworzą niepowtarzalny klimat, ale reszta jest prosta i gładka. Kolory stonowane, brak dywanów, spokój. Jeszcze się do końca nie urządziliśmy, ale wkrótce chętnie podzielę się fragmentami.

  2. Najważniejsze jest, aby styl, funkcjonalność i wyposażenie domu odpowiadało jego użytkownikom. Nigdy nie byłem zwolennikiem budowania pod panujące trendy. Cieszę się, że prace postępują i liczę na zdjęcia obrazujące efekty Waszego gniazdka :). Idealnym miejscem na takie zdjęcia jest grupa na facebook-u „Domy z bali 0 jak budować?”

  3. Mi się najbardziej w takich domach podoba taki „drewniany” klimat, trochę góralski. Kojarzy mi się z taką swojskością. Świetnie wyglądają kuchnie w takim stylu. Idzie to też fajnie połączyć ze stylem nowoczesnym wykorzystując nowoczesny design różnych sprzętów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: