BaleiDetale.pl
nowoczesne wnętrze domu z bali

Nowoczesny w stylu dom z bali? Czy to możliwe?!

Postanowiłem opisać krótko temat, który wraca do mnie, jak bumerang.

Wielu z was na początku swojej przygody z domami z bali sądzi, że są to tylko domy góralskie, budowane na odpowiednim, specjalnie przygotowanym terenie (góry, las, dzika wieś, jezioro, strumyk itp.).

Ja od lat „walczę” z takimi przekonaniami, aby pokazać Wam, że styl domu drewnianego zależy wyłącznie od Was. Drewno jest bardziej wymagające, nie tak proste do stylizowania, jak gładka ściana pokryta tynkiem, niemniej jednak to, co można z niego wydobyć sprawnymi rękami doświadczonego fachowca przechodzi najśmielsze oczekiwania Inwestorów.

 

Styl nowoczesny – charakterystyka

Głównym założeniem tego stylu jest dążenie do minimalizmu, prostoty. Aby charakter wystroju wpisywał się w ten styl musi być on pozbawiony skomplikowanych figur i nadmiernej różnorodności kolorystycznej. Pomieszczenia takie charakteryzują się prostymi liniami i gładkimi powierzchniami z subtelnie dobranymi dodatkami. Całość przedstawia jeden spójny zamysł.

 

Odmian stylu nowoczesnego jest wiele, niemniej jednak najpopularniejszy w domach z bali jest nowoczesny styl skandynawski. Charakteryzuje się on zazwyczaj kolorami bieli, szarości, czerni i brązów. Stosowane kolory zazwyczaj obejmują duże przestrzenie. 

Tak urządzone pomieszczenia wymagać będą od Ciebie dyscypliny. W trakcie „życia” w takim domu łatwo zapomnieć się, wówczas nowoczesny ład szybko zanika, dlatego warto dobrze zastanowić się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy przypadkiem nie będzie tak, że wymarzony styl z okładek czasopism nie stanie się dla Ciebie utrapieniem, w codziennym życiu.

baner spotkania online w temacie domów z bali

Bardziej bezpiecznym stylem w takim przypadku będzie tradycyjny z dużą ilością elementów ozdobnych. Dedykowany jest on dla rodzin z dziećmi, gdzie ciężko zapanować nad idealnym ładem w stylu. Opisz dokładnie swoje oczekiwania projektantowi, jeśli tworzysz projekt domu od podstaw. Dobry fachowiec podpowie Ci jak zaplanować przestrzeń trafiającą w Twoje gusta.

typowy dom z bali


Bale okrągłe i rzeźbione motywy, a mimo to nowocześnie!

Kto powiedział, że bal okrągły do tego rzeźbione w drewnie motywy = tylko styl góralski, tradycyjny?

oryginalne połączenie stylu w domu z bali

Pomimo zastosowania małej, ręcznie rzeźbionej komody na tle starej ściany balowej, ostatecznie styl jest nowoczesny. Przyczynia się do tego w głównej mierze duże przeszklenie + gładki kolor podłogi i pomalowane na biało drewno. Gdyby wygląd podłogi także wnosił dodatkowy motyw do tego pomieszczenia sądzę, że pomału wkradałby się w tym pomieszczeniu bałagan stylistyczny.

 

Podobnie prosty i schludny, przyjemny dla oka styl prezentują kolejne fotografie:

W takich pomieszczeniach nie będzie trudno Ci się zrelaksować.

Zapytasz zatem w czym tkwi sekret nowoczesnego stylu? Osobiście uważam, że w dużych oknach, jasnych kolorach, dużych przestrzeniach i minimalizowaniu ilości faktur na poszczególnych elementach wykończenia wnętrz.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7


Gdzie jest w tym wszystkim drewno?

Skoro chcesz, aby był zachowany rysunek drewna na ścianach balowych i jego naturalny kolor wykańczając inne powierzchnie, np. podłogę, zastosuj materiały gładkie bez dodatkowej faktury. To samo wówczas tyczy się mebli. 

Z kolei drewno maskowane (barwione kolorami najlepiej jasnymi), pozwoli Ci stworzyć otoczenie, gdzie w łatwy sposób wyeksponujesz stylowy mebel, czy  oryginalną podłogę w takim pomieszczeniu.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dni

Pamiętaj! Planując pomieszczenia w stylu nowoczesnym, nie możesz zapomnieć o stosownie dużych przeszkleniach, które wpuszczą do domu odpowiednią ilość światła.

komentarze

  • Dobry temat!
    Wydaje mi się, że nasz dom będzie właśnie nowoczesny, mimo, że pierwsze reakcje odwiedzających na widok budynku to głównie „Ojej! Jaki zakopiański domek!” i mimo, że mamy pięcioro dzieci. Wewnątrz zostawiliśmy odkryte stropy, które tworzą niepowtarzalny klimat, ale reszta jest prosta i gładka. Kolory stonowane, brak dywanów, spokój. Jeszcze się do końca nie urządziliśmy, ale wkrótce chętnie podzielę się fragmentami.

  • Najważniejsze jest, aby styl, funkcjonalność i wyposażenie domu odpowiadało jego użytkownikom. Nigdy nie byłem zwolennikiem budowania pod panujące trendy. Cieszę się, że prace postępują i liczę na zdjęcia obrazujące efekty Waszego gniazdka :). Idealnym miejscem na takie zdjęcia jest grupa na facebook-u „Domy z bali 0 jak budować?”

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews