LIVE-VIDEO:PREZENTACJA WNĘTRZA Domu z Bali-Styl Skandynawski cz. 2

Dziś o 20.30 odbędzie się LIVE – zaprezentuję niesamowity dom z bali wykonany w stylu norweskim tym razem z wewnątrz. Zobaczysz wiele ujęć szczegółów dotyczących wykończenia wnętrza nowoczesnego domu z bali.

Zobacz także pierwszą część z tego domu – nagranie z zewnątrz! 

Zapraszam na film!

Witaj w drugiej części prezentacji Chaty pod Przehybą. Zobacz także pierwszą część nagrania.

Zapraszam na prezentację wnętrza!

PARTER

Wchodząc do domu od razu przyciąga uwagę spory wiatrołap mający 7,2 m2 powierzchni użytkowej wykonany na styl poczekalni. Na suficie deski zostały ułożone ukośnie, co uważam jest dużą rzadkością i dodaje niesamowitego uroku. Wchodząc dalej otwiera się przed nami niespełna 30 metrowy hol, w którym są okazałe i oryginalnie wykonane schody dębowe.

baner spotkania online w temacie domów z bali

Z aspektów wykończeniowych w tej części domu ciekawym pomysłem są liny tworzące swego rodzaju barierkę. Osiadanie domu widoczne jest na nich co jakiś czas, kiedy te robią się luźne. Wówczas wystarczy naciągnąć liny i wyregulować skrajne słupki.

Na lewo od wejścia do holu znajduje się ogólnodostępna toaleta z oknem, która ma prawie 3 metry kwadratowe.

Przestronna kuchnia z okazałą wyspą to aż 19 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni. Znajduje się tu duża dwu drzwiowa lodówka, wysoko umiejscowiony piekarnik oraz mikrofalówka w zabudowie. Białe, proste meble kuchenne i blat zbliżony kolorystycznie do bali idealnie wkomponowują się w stylistykę reszty domu. Zauważ także, że przestrzenie pomiędzy belkami stropowymi, na suficie są białe. Często stosuje się w tych przestrzeniach deski, jako element wykończeniowy. Warto rozważyć, czy biała przestrzeń nie nada i w Twoim domu lekkości na suficie, zwłaszcza jeśli jest dość nisko. Z kuchnią sąsiaduje spiżarnia 3,4 m2. Stąd też można wyjść bezpośrednio na taras, co może ułatwić komunikację w sytuacji, kiedy większa impreza odbywa się właśnie tam.

Na prawo od wejścia do domu, do holu znajduje się pokój 22 m2 wraz z łazienką 3,3m2.

Łazienka na parterze została wykonana z bali i udało się je zachować w oryginalnej formie dzięki ciekawym rozwiązaniom, które możesz zobaczyć. Szyba przy prysznicu osłaniająca bale została zrobiona tak, aby osiadanie bali nie zagroziło jej pęknięciem przy zachowaniu szczelności przed wodą, oczekiwanej przez użytkowników prysznica. Drewno, szkło, biel, czerń, szarości – uważam, że wszystko to w tym projekcie łączy się doskonale.

No i wreszcie w głównym punkcie domu, w 42 metrowym salonie otwarto przestrzeń, aż po dach. Po obu stronach właściciele zdecydowali się zastosować 3 skrzydłowe okna tarasowe mające ponad 2 m wysokości.. Główna ściana salonowa z wyjściem na taras to 4 niezależne okna tarasowe i 4 symetrycznie rozmieszczone mniejsze okna w ścianie szczytowej. Pomiędzy oknami zamaskowane są słupy, które wspierają tą wielką ścianę, która wspiera jeszcze większe zadaszenie przestrzeni nad salonem i tarasem na zewnątrz.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dniPrzed położeniem dachu przez fachowców, wykonany został sufit z desek. Te  zostały wcięte w bale. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba stosować wielu listew wykończeniowych. Ocieplenie dachu i jego właściwa konstrukcja są niewidoczne. Dodatkowo, także na etapie składania domu właściciele wraz z wykonawcą ustalili, gdzie będą punkty świetlne zwłaszcza w miejscach, gdzie później nie da się doprowadzić w sposób niewidoczny okablowania. Zabieg ten zauważalny jest przede wszystkim na belkach wspierających dach, w których właściciele zamontowali ledowe punkty świetlne.

Okazały stół i stolik także nie są przypadkowym zakupem, a pracą wykonaną na zamówienie. Zasiądzie tu spokojnie 12 osób. Klejona dębina sprawia, że stół będzie trwał przez wieki. Swoją drogą jego gabaryty oraz waga trochę uniemożliwiają szybką rearanżację salonu. W centralnym punkcie salonu znajduje się nowoczesny kominek, który stosunkowo szybko ( w razie potrzeby) wspomoże główny system grzewczy domu lub też umili wieczorne biesiadowanie lokatorom.

Drzwi wewnętrzne wykonane zostały z drewna szczotkowanego, klejonego wg pomysłu właścicieli na zamówienie, jak wiele innych elementów widocznych na nagraniu.

Zwróć uwagę, że każdy otwór w ścianie balowej, zakończony jest pionową belką, która usztywnia ścianę zapobiegając jej wybrzuszaniu stanowiąc także element ozdobny. Zakończenie bali nie wymaga elementów wykończeniowych z uwagi na precyzyjne i przemyślane wykonanie.

Podłoga na całym parterze pokryta została dużymi kwadratowymi płytkami ceramicznymi imitującymi beton.

PIĘTRO

najtańszy kredyt na budowę twojego domu z baliNa górze są 3 pokoje, z uwagi na funkcję agroturystyczną domu każdy ma osobną łazienkę. Każdy pokój to około 20-22 metry kwadratowe i łazienki, każda po ok. 3 metry kwadratowe z małym hakiem.

Wszystkie pomieszczenia wykonane zostały z zastosowaniem takich samych materiałów i kolorów, które to ściśle nawiązują do stylu reszty domu. Praktycznie całe wyposażenie oraz elementy wykończeniowe zostały wykonane na zamówienie. Drewniane łóżka, stoliki, szafy, drzwi, czy listwy przypodłogowe i przysufitowe.

Sufity malowane są środkami z Norwegii , właściciele nie chcieli zdradzić konkretnych nazw tych środków. Ciemny szary to efekt kombinacji 2  środków. Pierwsza warstwa, podkład z kolorem pochodzi z norwegii, warstwa wierzchnia to polski środek.

Ściany działowe wykonane zostały w technologii szkieletowej, pokryte deska łączoną na własne pióro. Sporego oddechu od drewna i lekkości pomieszczeniom dodają białe skosy pokryte płytami kartonowo gipsowymi.

Podłoga na piętrze była malowana 2 razy, gdyż została mocno zabrudzona na etapie dokańczania prac wewnątrz. Za pierwszym razem zastosowany środek stworzył na podłodze niechciany połysk. Za drugim razem udało się uzyskać podłogę półmatową.

Schodząc na parter warto zwrócić uwagę na barierki, wykonane z drewna klejonego z uwagi na większą stabilność materiału oraz przeszklenia. Wg mnie prezentuje się ona wspaniale. Lekko, nowocześnie i nie dominuje na tle spójnie pomalowanych ścian balowych. Dodatkowym ciekawym atutem w przedpokoju na piętrze jest otwór z podglądem na przestronny salon z góry. Metalowe liny ponownie stanowią element ozdobny, jak i barierę. Co więcej klatkę schodową rozjaśnia duży świetlik zamontowany w dachu.

Właściciele podczas budowy wykazywali się bardzo dużą kreatywnością np. sprowadzając wszystkie deski (sufitowe i ścienne) z Estonii na spółkę z innym inwestorem, gdyż tam materiał ten był sporo tańszy. Sami Norwegowie część materiałów sprowadzają z Estonii.

Ciekawym aspektem jest zamontowanie kontaktów w listwach przypodłogowych, dzięki temu nie trzeba było wiercić instalacji elektrycznych w balach. To rozwiązanie ma także inną zaletę. Praktycznie w dowolnym momencie możesz zainstalować dodatkowy punkt elektryczny. Często na etapie projektowania domu nie do końca budujący zdają sobie sprawę, gdzie po zamieszkaniu faktycznie gniazdka będą potrzebne. Tu z pewnością nie będzie to problemem.

W podpiwniczeniu znajduje się strefa rozrywki mini sala kinowa wygłuszona z pufami, rzutnikiem i głośnikami estradowymi. Stół do pingponga, piłkarzyki, jacuzzi, sauna sucha i parowa. Docelowo w tej części znajdzie się barek z drinkami.

UMOWA Z WYKONAWCĄ DOMU Z BALI

Cały dom jest ogrzewany gazem. Na wszystkich piętrach zamontowano tzw. „podłogówkę”. Na poddaszu instalacja poprowadzona nie jest w wylewce a pomiędzy belkami stropowym. Wierzchnią warstwę podłogi stanowią deski dębowe. Według właścicieli system ten sprawuje się bardzo dobrze. Poddasza najczęściej nie ogrzewają, gdyż w domu jest na tyle ciepło.

WYKONAWCA

pakiet 10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy oraz 6 narzędzi pomocnych przy budowie domu z baliChodząc po domu widać, że standard wykonania jest całkowicie inny, aniżeli większość domów wykonanych przez rodzimych fachowców. Bierze się to stąd, że wykonawca wiele lat budował domy w Norwegii. Ten dom jest 3 domem wykonanym przez tego fachowca po powrocie z Norwegii. Specyfiką tego wykonawcy jest to, że do wszystkiego podchodzi się twórczo, bez pośpiechu. Pomógł on także moim rozmówcom praktycznie większość realizacji tego domu.

Widać w detalach pomysłowe wykończenie i obrobienie estetyczne poszczególnych elementów.

Z informacji, jakie uzyskałem od właścicieli wiem, że wykonawca obecnie wolne terminy ma na około 4 lata w przód i nie podejmuje każdej realizacji.

Niestety nie udało mi się uzyskać od właścicieli informacji o kosztach tej budowy, ale osobiście szacuję, że przekroczyły one 1,5 mln złotych.

baza fachowców przekierowanieJeśli szukasz wykonawcy, który Wykona Twój dom z bali zapraszam do kontaktu mailowego slawomir.witiw@baleidetale.pl Na bieżąco monitoruję poczynania wielu wykonawców, co pozwala mi pomagać Ci uniknąć wielu problemów.

KONIEC O DOMU

Na koniec chciałbym podziękować za przyjęcie poczęstunek i poświęcony czas na podzielenie się swoją historią właścicielom Domu pod Przehybą. W ramach podziękowania mogę chociaż zachęcić do odwiedzania tego miejsca.

Często dom pod Przehybą gości wielu lokatorów z Norwegii, Malty, Niemiec z Belgii, Anglii. Maksymalnie w domu może przebywać 15 osób, noclegi wyceniane są indywidualnie. Zdarza się, że przyjeżdżają tutaj pary. Więcej informacji znajdziesz pod adresem https://www.chatapodprzehyba.pl/

Dzięki i do usłyszenia.
Do kolejnego filmu!

podpis imienny z uśmiechem, domy z bali, jak budować? baleidetale.pl

Nazywam się Sławek Witiw i pomagam spełnić marzenie o własnym domu.

Pomagam budować ciepłe i trwałe domy z bali poprzez dzielenie się wiedzą na blogu oraz kanale YouTube, indywidualne konsultacje, wizyty na budowie czy webinary.

Bądź na bieżąco:

[fblikebox id=10742]

Podziel się wpisem:
Facebook
Pinterest
Email
WhatsApp

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: