BaleiDetale.pl

LIVE-VIDEO:PREZENTACJA WNĘTRZA Domu z Bali-Styl Skandynawski cz. 2

Dziś o 20.30 odbędzie się LIVE – zaprezentuję niesamowity dom z bali wykonany w stylu norweskim tym razem z wewnątrz. Zobaczysz wiele ujęć szczegółów dotyczących wykończenia wnętrza nowoczesnego domu z bali.

Zobacz także pierwszą część z tego domu – nagranie z zewnątrz! 

 

Zapraszam na film!

 

Pomóż mi rozwijać ten kanał wspierając mnie na PATRONITE https://patronite.pl/BaleiDetalepl

 

Witaj w drugiej części prezentacji Chaty pod Przehybą. Zobacz także pierwszą część nagrania.

 

Zapraszam na prezentację wnętrza!

 

PARTER

Wchodząc do domu od razu przyciąga uwagę spory wiatrołap mający 7,2 m2 powierzchni użytkowej wykonany na styl poczekalni. Na suficie deski zostały ułożone ukośnie, co uważam jest dużą rzadkością i dodaje niesamowitego uroku. Wchodząc dalej otwiera się przed nami niespełna 30 metrowy hol, w którym są okazałe i oryginalnie wykonane schody dębowe.

baner spotkania online w temacie domów z bali

Z aspektów wykończeniowych w tej części domu ciekawym pomysłem są liny tworzące swego rodzaju barierkę. Osiadanie domu widoczne jest na nich co jakiś czas, kiedy te robią się luźne. Wówczas wystarczy naciągnąć liny i wyregulować skrajne słupki.

Na lewo od wejścia do holu znajduje się ogólnodostępna toaleta z oknem, która ma prawie 3 metry kwadratowe.

Przestronna kuchnia z okazałą wyspą to aż 19 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni. Znajduje się tu duża dwu drzwiowa lodówka, wysoko umiejscowiony piekarnik oraz mikrofalówka w zabudowie. Białe, proste meble kuchenne i blat zbliżony kolorystycznie do bali idealnie wkomponowują się w stylistykę reszty domu. Zauważ także, że przestrzenie pomiędzy belkami stropowymi, na suficie są białe. Często stosuje się w tych przestrzeniach deski, jako element wykończeniowy. Warto rozważyć, czy biała przestrzeń nie nada i w Twoim domu lekkości na suficie, zwłaszcza jeśli jest dość nisko. Z kuchnią sąsiaduje spiżarnia 3,4 m2. Stąd też można wyjść bezpośrednio na taras, co może ułatwić komunikację w sytuacji, kiedy większa impreza odbywa się właśnie tam.

Na prawo od wejścia do domu, do holu znajduje się pokój 22 m2 wraz z łazienką 3,3m2.

Łazienka na parterze została wykonana z bali i udało się je zachować w oryginalnej formie dzięki ciekawym rozwiązaniom, które możesz zobaczyć. Szyba przy prysznicu osłaniająca bale została zrobiona tak, aby osiadanie bali nie zagroziło jej pęknięciem przy zachowaniu szczelności przed wodą, oczekiwanej przez użytkowników prysznica. Drewno, szkło, biel, czerń, szarości – uważam, że wszystko to w tym projekcie łączy się doskonale.

 

No i wreszcie w głównym punkcie domu, w 42 metrowym salonie otwarto przestrzeń, aż po dach. Po obu stronach właściciele zdecydowali się zastosować 3 skrzydłowe okna tarasowe mające ponad 2 m wysokości.. Główna ściana salonowa z wyjściem na taras to 4 niezależne okna tarasowe i 4 symetrycznie rozmieszczone mniejsze okna w ścianie szczytowej. Pomiędzy oknami zamaskowane są słupy, które wspierają tą wielką ścianę, która wspiera jeszcze większe zadaszenie przestrzeni nad salonem i tarasem na zewnątrz.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dniPrzed położeniem dachu przez fachowców, wykonany został sufit z desek. Te  zostały wcięte w bale. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba stosować wielu listew wykończeniowych. Ocieplenie dachu i jego właściwa konstrukcja są niewidoczne. Dodatkowo, także na etapie składania domu właściciele wraz z wykonawcą ustalili, gdzie będą punkty świetlne zwłaszcza w miejscach, gdzie później nie da się doprowadzić w sposób niewidoczny okablowania. Zabieg ten zauważalny jest przede wszystkim na belkach wspierających dach, w których właściciele zamontowali ledowe punkty świetlne.

Okazały stół i stolik także nie są przypadkowym zakupem, a pracą wykonaną na zamówienie. Zasiądzie tu spokojnie 12 osób. Klejona dębina sprawia, że stół będzie trwał przez wieki. Swoją drogą jego gabaryty oraz waga trochę uniemożliwiają szybką rearanżację salonu. W centralnym punkcie salonu znajduje się nowoczesny kominek, który stosunkowo szybko ( w razie potrzeby) wspomoże główny system grzewczy domu lub też umili wieczorne biesiadowanie lokatorom.

Drzwi wewnętrzne wykonane zostały z drewna szczotkowanego, klejonego wg pomysłu właścicieli na zamówienie, jak wiele innych elementów widocznych na nagraniu.

Zwróć uwagę, że każdy otwór w ścianie balowej, zakończony jest pionową belką, która usztywnia ścianę zapobiegając jej wybrzuszaniu stanowiąc także element ozdobny. Zakończenie bali nie wymaga elementów wykończeniowych z uwagi na precyzyjne i przemyślane wykonanie.

Podłoga na całym parterze pokryta została dużymi kwadratowymi płytkami ceramicznymi imitującymi beton.

 

PIĘTRO

najtańszy kredyt na budowę twojego domu z baliNa górze są 3 pokoje, z uwagi na funkcję agroturystyczną domu każdy ma osobną łazienkę. Każdy pokój to około 20-22 metry kwadratowe i łazienki, każda po ok. 3 metry kwadratowe z małym hakiem.

Wszystkie pomieszczenia wykonane zostały z zastosowaniem takich samych materiałów i kolorów, które to ściśle nawiązują do stylu reszty domu. Praktycznie całe wyposażenie oraz elementy wykończeniowe zostały wykonane na zamówienie. Drewniane łóżka, stoliki, szafy, drzwi, czy listwy przypodłogowe i przysufitowe.

Sufity malowane są środkami z Norwegii , właściciele nie chcieli zdradzić konkretnych nazw tych środków. Ciemny szary to efekt kombinacji 2  środków. Pierwsza warstwa, podkład z kolorem pochodzi z norwegii, warstwa wierzchnia to polski środek.

Ściany działowe wykonane zostały w technologii szkieletowej, pokryte deska łączoną na własne pióro. Sporego oddechu od drewna i lekkości pomieszczeniom dodają białe skosy pokryte płytami kartonowo gipsowymi.

Podłoga na piętrze była malowana 2 razy, gdyż została mocno zabrudzona na etapie dokańczania prac wewnątrz. Za pierwszym razem zastosowany środek stworzył na podłodze niechciany połysk. Za drugim razem udało się uzyskać podłogę półmatową.

Schodząc na parter warto zwrócić uwagę na barierki, wykonane z drewna klejonego z uwagi na większą stabilność materiału oraz przeszklenia. Wg mnie prezentuje się ona wspaniale. Lekko, nowocześnie i nie dominuje na tle spójnie pomalowanych ścian balowych. Dodatkowym ciekawym atutem w przedpokoju na piętrze jest otwór z podglądem na przestronny salon z góry. Metalowe liny ponownie stanowią element ozdobny, jak i barierę. Co więcej klatkę schodową rozjaśnia duży świetlik zamontowany w dachu.

Właściciele podczas budowy wykazywali się bardzo dużą kreatywnością np. sprowadzając wszystkie deski (sufitowe i ścienne) z Estonii na spółkę z innym inwestorem, gdyż tam materiał ten był sporo tańszy. Sami Norwegowie część materiałów sprowadzają z Estonii.

Ciekawym aspektem jest zamontowanie kontaktów w listwach przypodłogowych, dzięki temu nie trzeba było wiercić instalacji elektrycznych w balach. To rozwiązanie ma także inną zaletę. Praktycznie w dowolnym momencie możesz zainstalować dodatkowy punkt elektryczny. Często na etapie projektowania domu nie do końca budujący zdają sobie sprawę, gdzie po zamieszkaniu faktycznie gniazdka będą potrzebne. Tu z pewnością nie będzie to problemem.

 

W podpiwniczeniu znajduje się strefa rozrywki mini sala kinowa wygłuszona z pufami, rzutnikiem i głośnikami estradowymi. Stół do pingponga, piłkarzyki, jacuzzi, sauna sucha i parowa. Docelowo w tej części znajdzie się barek z drinkami.

UMOWA Z WYKONAWCĄ DOMU Z BALI

Cały dom jest ogrzewany gazem. Na wszystkich piętrach zamontowano tzw. „podłogówkę”. Na poddaszu instalacja poprowadzona nie jest w wylewce a pomiędzy belkami stropowym. Wierzchnią warstwę podłogi stanowią deski dębowe. Według właścicieli system ten sprawuje się bardzo dobrze. Poddasza najczęściej nie ogrzewają, gdyż w domu jest na tyle ciepło.

WYKONAWCA

pakiet 10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy oraz 6 narzędzi pomocnych przy budowie domu z baliChodząc po domu widać, że standard wykonania jest całkowicie inny, aniżeli większość domów wykonanych przez rodzimych fachowców. Bierze się to stąd, że wykonawca wiele lat budował domy w Norwegii. Ten dom jest 3 domem wykonanym przez tego fachowca po powrocie z Norwegii. Specyfiką tego wykonawcy jest to, że do wszystkiego podchodzi się twórczo, bez pośpiechu. Pomógł on także moim rozmówcom praktycznie większość realizacji tego domu.

 

Widać w detalach pomysłowe wykończenie i obrobienie estetyczne poszczególnych elementów.

Z informacji, jakie uzyskałem od właścicieli wiem, że wykonawca obecnie wolne terminy ma na około 4 lata w przód i nie podejmuje każdej realizacji.

Niestety nie udało mi się uzyskać od właścicieli informacji o kosztach tej budowy, ale osobiście szacuję, że przekroczyły one 1,5 mln złotych.

baza fachowców przekierowanieJeśli szukasz wykonawcy, który Wykona Twój dom z bali zapraszam do kontaktu mailowego slawomir.witiw@baleidetale.pl Na bieżąco monitoruję poczynania wielu wykonawców, co pozwala mi pomagać Ci uniknąć wielu problemów.

KONIEC O DOMU

Na koniec chciałbym podziękować za przyjęcie poczęstunek i poświęcony czas na podzielenie się swoją historią właścicielom Domu pod Przehybą. W ramach podziękowania mogę chociaż zachęcić do odwiedzania tego miejsca.

Często dom pod Przehybą gości wielu lokatorów z Norwegii, Malty, Niemiec z Belgii, Anglii. Maksymalnie w domu może przebywać 15 osób, noclegi wyceniane są indywidualnie. Zdarza się, że przyjeżdżają tutaj pary. Więcej informacji znajdziesz pod adresem https://www.chatapodprzehyba.pl/

Dzięki i do usłyszenia.
Do kolejnego filmu!

podpis imienny z uśmiechem, domy z bali, jak budować? baleidetale.pl

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews