BaleiDetale.pl
Całoroczny Dom z Bali w Stylu Skandynawskim

VIDEO:PREZENTACJA Całorocznego Domu Drewnianego-Styl Skandynawski

Na tym nagraniu prezentuję niesamowity dom z bali wykonany w stylu norweskim z szeregiem bardzo ciekawych rozwiązań. Ten dom to moje marzenie. Wykonany został z bali płaskich oraz jest bardzo solidny, trwały ,a także ciepły, zatem i całoroczny!

Zapraszam na film!

 

Pomóż mi rozwijać ten kanał wspierając mnie na PATRONITE https://patronite.pl/BaleiDetalepl

 

Na nagraniu prezentuję dom z stylu skandynawskim, który zapowiadałem już jakiś czas temu. Jego zdjęcia już się pojawiały na poprzednim materiale, jako zapowiedź. Z góry uprzedzam. Realizując to nagranie mogę być trochę nieobiektywny. Po prostu bardzo podoba mi się ten dom, jest on strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o mój gust. Dodatkowo uważam, że pokazuje on, że domy z bali, wbrew panującym przekonaniom to nie tylko typowa chata wykonana w stylu góralskim, gdzieś w dziczy, lub tylko na Podhalu, a fajna i nowoczesna chata, która spokojnie może zostać zrealizowana w dowolnej części naszego kraju.

pakiet 10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy oraz 6 narzędzi pomocnych przy budowie domu z baliNagranie podzieliłem na dwie części z uwagi na ilość materiału, jaki mam Tobie do pokazania. Środek pokażę w drugiej części już za tydzień. Nie ukrywam też, że się narobiłem przy nim. Nie było lekko to wszystko sensownie poskładać w, jak sądzę fajny film, ale myślę, że było warto. Daj znać proszę w komentarzu!

Przechodząc do sedna: Chata znajduje się na północ od Nowego Sącza w Beskidzie Sądeckim w miejscowości Skrudziana otoczona malowniczym krajobrazem. Kiedy nagrywałem dom był użytkowany 7-8 miesięcy.

Drewno na ten dom, wg informacji od właścicieli, pochodzi spod białoruskiej granicy. Sosnowe bale czekały na budowę domu wraz z Inwestorami 1,5 roku, aby przeschły, a także na wolny termin na montaż u wykonawcy. Zastosowane bale na ten dom dosychały naturalnie. Poprzez zastosowane odpowiednie zacięcia bale zakleszczają się i doszczelniają po złożeniu. Pomiędzy balami, na łączeniach zastosowana jest wełna o odpowiedniej gęstości aplikowana z naddatkiem (wystawała poza bale zaraz po postawieniu). Po kilku miesiącach została obcięta lub bale pod swoim ciężarem częściowo same zerwały naddatki.

baza fachowców przekierowanieSam montaż bali trwał kilka dni, gdyż wcześniej zostały one odpowiednio przygotowane i oznaczone pod zadaszeniem u wykonawcy. Inwestorzy mieli także możliwość podglądania, jak ich dom rośnie w oczach, ale jeszcze nie na ich działce. To dawało także pewne możliwości korygowania poszczególnych rozwiązań w projekcie.

 

Dom patrząc z ulicy wydaje się mały, bo nie widać, że jest on na planie krzyża, jego okazała część, w której znajduje się salon, z zewnątrz od strony wejścia jest praktycznie niewidoczna.

Dach został pokryty dachówką ceramiczną. Ciemno brązowy kolor bali, białe okna i styl wykończenia domu z zewnątrz sugerują już przed wejściem do domu, z jakim stylem mamy tu do czynienia – tzw. skandynawskim.

najtańszy kredyt na budowę twojego domu z baliSpore wrażenie robią także drewniane drzwi o ciekawym wzorze i kolorze jasno szarym wraz z bocznymi przeszkleniami. Rozwiązanie to może nie należy do najtańszych, bo może się ono wiązać z kosztami grubo przekraczającymi 10 000 złotych, ale przy dużych domach uważam, że jest warte rozwagi.

Zauważ też, że zainstalowano tu białe okna plastikowe, które w moim odczuciu bardzo dobrze pasują do tego domu. Wielu osobom kłóci się idea domu z bali i okien plastikowych, ale ten przykład domu wg mnie udowadnia, że niepotrzebnie. Tu taki wybór broni się spójnością stylu, ekonomią i praktyką w użytkowaniu zarazem. Chcąc bardziej wizualnie otworzyć przestrzeń salonową właściciele nie chcieli zastosować w tej części szprosów na oknach, jednak aby lepiej wpasować się w styl skandynawski to na pozostałych oknach szprosy już są. Zabieg ten uwzględniono także z innego względu – pięknych widoków, jakie, można zobaczyć z salonu. Kolor okien nie jest przypadkowy, miał być on w kontraście do koloru ścian, aby wizualnie te elementy od siebie się odróżniały – argumentowała mi w naszej rozmowie właścicielka.

Z tyłu domu znajduje się olbrzymi taras, który częściowo okala dom. Jego ogromne zadaszenie, wsparte czterema masywnymi, rzeźbionymi słupami robi wrażenie będąc na miejscu. Myślę, że kamera tego niestety nie oddaje.

Ile Kosztuje budowa domy z bali? Koszt budowy domu z bali pod klucz 100 m2Ciekawym też aspektem jest fakt, że zarówno deski tarasu, podłóg balkonów i barierki, właściciele zdecydowali się pomalować na nieco jaśniejszy kolor niż elewacja. Dzięki temu te elementy odróżniają się kolorystycznie od reszty domu. Wg mnie stanowią ciekawy element uzupełniający oryginalny charakter tego domu.

Każdy pokój na poddaszu ma swój własny balkon. Na podstawie opinii innych Balowiczów wiem, że balkon w domu zazwyczaj służy tylko do rozwieszania prania. Zatem optymalizując projekt i koszty budowy sugerowałbym z takich dodatków zrezygnować. Tutaj mają one uzasadnienie, gdyż dom jest wykonany typowo pod turystów. Jeśli decydujesz się już na wspomniany balkon warto, aby pełnił on  jednocześnie funkcję zadaszenia przestrzeni pod nim, zwłaszcza w sytuacji, kiedy stanowi ona przestrzeń użytkową, np. pod taras.  Od frontu domu widać o czym mówię. Odprowadzenie wody z tarasu odbywa się poprzez rynnę, która na swoich krańcach ma zwisające łańcuchy. To właśnie po nich spływa woda opadowa. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden dodatkowy plus, elementy konstrukcyjne balkonu są lepiej zabezpieczone.

Dodatkowo dodam jeszcze, że w konstrukcji balkonu od spodu właściciele pomyśleli także o zewnętrznym oświetleniu, które dodatkowo nadaje niesamowitego uroku. Niestety nie mogłem sobie pozwolić na czekanie do późnych godzin wieczornych dla kilku zdjęć, dlatego wsparłem się zdjęciem z Instagramu Chaty pod Przehybą. W przestrzeniach pomiędzy belkami deski są w kolorze białym – uważam, że ładnie prawda?

W tej części to tyle. Na nagranie z wnętrza zapraszam już za tydzień, będzie warto poczekać, zapewniam Cię! W środku jest wiele ciekawych ujęć detali do pokazania.

Podziękowania właścicielom Chaty pod Przehybą https://www.chatapodprzehyba.pl/ , za poświęcony czas i gościnę.
————————————-

Dzięki i do zobaczenia!

podpis imienny z uśmiechem, domy z bali, jak budować? baleidetale.pl

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews