BaleiDetale.pl
Jak wybrać wykonawcę domu z bali

VIDEO: Jak Wybrać Wykonawcę Domu z Bali? – 7 Najczęściej Popełnianych Błędów

Cześć,

W dzisiejszym nagraniu podpowiem Ci Jak wybrać wykonawcę do budowy domu z bali? a dokładniej powiem Ci o siedmiu najczęściej popełnianych błędach przez Balowiczów, Inwestorów.

Czy nagranie jest dla Ciebie pomocne? Z jakimi problemami/przemyśleniami, w temacie wyboru wykonawcy domu z bali Ty się borykasz?

Zaczynamy❗❗❗

Błąd #1 Nieprecyzyjne zapytania ofertowe:

Dokładnie, wiem jakie zapytania ofertowe trafiają do wykonawców. Tutaj spotykają się dwa fronty interesów. Z jednej strony pytający chce poznać wycenę najlepiej co do grosza. Z drugiej strony jest wykonawca, który świadomy dokładnie tego, co wpływa na koszt budowy domu z bali musi jakoś Cię zaciekawić, wprowadzić w temat i odpowiedzieć na Twoje zapytanie.

wybór wykonawcy domu z baliDlatego, jeśli chcesz uprościć tą drogę sobie i drugiej stronie, już na wstępie określ dokładnie jaka grubość bali Cię interesuje, najlepiej też wskaż projekt (idealną sytuacją jest ta, w której masz już jego ostateczną wersję i możesz przesłać podstawowe rzuty). Określ także lokalizację budowy i preferowany termin realizacji oraz zakres prac.  Okażesz w ten sposób trochę  szacunku do wykonawcy, do jego czasu, którego uwierz mi, że każdy dobry fachowiec ma go bardzo mało! Firma odwdzięczy się z pewnością bardziej precyzyjnym i poważnym potraktowaniem Twojego zapytania.

Dodam jeszcze, że branża domów z bali jest bardzo specyficzna. Wiele osób po prostu marzy o budowie domu z bali nie mając tego jeszcze w zamiarze do zrealizowania, a mimo to pytają i korespondują z fachowcami. Ci ostatni są tego świadomi, a ich czas nie jest z gumy. Dlatego może się okazać, że albo nie dostaniesz w ogóle odpowiedzi składając bardzo ogólne zapytanie, albo będzie ona bardzo ogólna i nieprecyzyjna. Tym bardziej nie wysyłaj wiadomości z opcją wyślij do wielu, gdzie widać, że wysłałeś swoje zapytanie do 50 firm. W takiej sytuacji możesz być prawie pewien, że Ci właściwi fachowcy nawet nie odpowiedzą, bo nie mają czasu na zabawę w kasting (mają i tak dużo pracy i zarezerwowane terminy najczęściej na rok w przód).

Moją wskazówką jest wykonanie telefonu do fachowca, na którym Ci zależy, dopiero wtedy warto wysłać zapytanie mailowe.

baner spotkania online w temacie domów z bali


Błąd #2 Porównywanie niekompletnych wycen:

Na tle tego o czym wspomniałem wcześniej, wiele wycen wykonywanych jest z szablonu z dolnych widełek cenowych. Wykonawca w ten sposób nie poświęca zbyt wiele czasu na temat, który nie wie jeszcze, czy będzie realizował, a z drugiej strony poprzez niższe ceny otwiera furtkę do dalszych rozmów podczas których doinformuje Cię, za co warto jeszcze dopłacić.

najtańszy kredyt na budowę twojego domu z bali

W takiej sytuacji często niekorzystniej wypadają fachowcy, którzy wykonują wyceny rzetelnie. Na dalszych etapach rozmów okazuje się, że ceny wcale nie różnią się od siebie tak bardzo, jak mogłoby się wydawać. Najczęściej, co różni oferty to uwzględniona grubość bali, to czy materiał jest suszony, czy mokry, metody łączeń, transport elementów, noclegi dla ekipy i sam zakres prac mówiąc bardzo ogólnie. Często jest to tak jakby porównywać malucha do mercedesa A klasy. Zwróć proszę na to uwagę!

 


Błąd #3 Kierowanie się najniższą ceną, czy ceną za metr kwadratowy:

Poniekąd błąd ten poruszyłem także w poprzednim punkcie. Ciężko mówić o precyzyjnej wycenie domu z bali za metr kwadratowy. Inaczej kosztuje dom z bali o grubości 12 cm, a inaczej ten z bali 26 cm. Projekt domu ze złożoną bryłą, będzie bardziej kosztowny w wykonaniu w rozbiciu za metr kwadratowy, aniżeli ten w prostej bryle. Dlatego stawki za metr kwadratowy na ogół są uproszczeniem komunikacji z Klientem lub tyczą się pewnej grupy projektów, którymi operuje sam wykonawca.

Moja rad: składając zapytanie opieraj swoje wyceny w oparciu o konkretny projekt, nawet ten jeszcze nie kupiony, wystarczy na początek link do gotowego projektu w internecie.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dni

 


Błąd #4 Brak wnikliwości w temat:

Często spotykałem się z sytuacją, gdzie Inwestorzy zadają podstawowe pytania na temat swojego domu z bali podczas trwania prac na budowie, czyli po podpisaniu umowy z wykonawcą. Na ogół wynikało to z tego, że wykonawca w pośpiechu coś tłumaczył, a Klient widząc pośpiech nie chciał robić kłopotu.

Pamiętaj jednak, że to Twoje pieniądze i Twój dom, w którym Ty będziesz mieszkać przez lata. Przed podpisaniem umowy musisz wiedzieć, co za dane pieniądze będziesz mieć zrealizowane.

Moja rada na ten błąd: Najlepiej jest zobaczyć podobny dom już postawiony przez wykonawcę. Zrealizowany dom najlepiej obrazuje to co zamawiasz.  W rozmowie na „sucho” nie wszystko będziesz w stanie sobie wyobrazić, poczuć!

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7


Błąd #5 Brak szczegółowej weryfikacji fachowców:

50 kluczowych pytań do wykonawcy wg zasady ZETKA budowa domy z baliNie ma nic lepszego jak rozmowa oko w oko z fachowcami, odwiedzanie aktualnych budów, polecenia ze sprawdzonego źródła, rozmowy z Klientami, którzy mieszkają przynajmniej dwa sezony grzewcze, którzy też powiedzą Ci jak przebiegała budowa, jak sprawuje się dom itd.

Jest także wiele kluczowych pytań, które należy zadać przed podpisaniem umowy. Jakie to są pytania dokładnie opisuję w moim E-booku i narzędziach do niego dołączonych (tu szczególnie polecam ZETKę –, czyli  50 Kluczowych pytań do wykonawcy). Warto także dobrze przeanalizować umowę, jej zapisy i załączniki, przydatny wzór umowy znajdziesz na sklepie baleidetale.pl.

baza fachowców przekierowanie


Błąd #6 Zmiany koncepcji projektowej pod wykonawcę:

Z założenia nie ma nic w tym złego, ale jeśli uwzględnimy fakt, że zmiany w projekcie, często dotyczą istotnych części domu (np. grubości ścian, czy połączeń konstrukcyjnych) i nie są uwzględniane w projekcie, to to w wielu przypadkach uruchamia niekorzystny ciąg zdarzeń. Owe zmiany nie na papierze, powodują błędy na etapie wykonawczym. Częstym argumentem mniejszych firm, na tego typu sytuacje jest „od wielu lat tak robię i jest dobrze”.

pakiet 10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy oraz 6 narzędzi pomocnych przy budowie domu z baliMoja rada: Wszelkie zmiany w projekcie domu nanieś z architektem i buduj dom z bali w oparciu o jedną wersję projektu, aby każdy kto w tym procesie uczestniczy wiedział to samo! To ustrzeże Cię przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami na budowie. Przy takim założeniu kierownik budowy wie co ma egzekwować i także on sam może w pełni odpowiadać za poczynania na budowie. W wielu przypadkach Inwestor tak wiele rzeczy robi w oderwaniu od założeń projektowych, że błędy wykonawcze to tylko kwestia czasu!

 


Błąd #7 Podpisanie umowy przedwstępnej przed opracowaniem końcowej wersji projektu:

Z jednej strony rozumiem, wielu Inwestorów podpisuje umowę przedwstępną z wykonawcą, aby zarezerwować sobie dogodny termin budowy wymarzonego domu z bali. Z drugiej strony nie mając projektu, opierając swoje założenia cenowe w umowie przedwstępnej o jakiś wzór domu, dajesz spore pole do popisu firmie przy późniejszej właściwej wycenie domu. Taki scenariusz stawia Cię w gorszej pozycji negocjacyjnej.

Moja rada: O wiele korzystniej dla Ciebie  jest przedstawić konkretny projekt domu z bali do wyceny (który lada dzień złożysz lub już złożyłeś do urzędu z wnioskiem o pozwolenie na budowę), aniżeli bazować na przypuszczeniach. Wówczas sytuacja jest bardzo klarowna. Wykonawca wie co wycenia, a Ty dokładnie wiesz za co i ile zapłacisz, no co możesz zgodzić się lub nie. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy możesz próbować negocjować cenę. W pierwszym wariancie Twoja sytuacja wygląda nieco gorzej, bo wpłacona zaliczka przy umowie przedwstępnej może przepaść w przypadku nie podpisania umowy właściwej.

 


Na koniec zachęcam Cię do skorzystania z mojej pomocy w kwestii wyboru wykonawcy domu z bali, jak to robię? poprzez:

  1. Bazę fachowców – pod tym filmem zamieściłem link do tej bazy, gdzie wypełniając, krótki formularz kontaktowy otrzymasz informację z wartościowymi poleceniami. Na bieżąco monitoruję, jak przebiegają budowy domów u poszczególnych fachowców!
  2. Konsultację Indywidualną ze mną. Pierwsza Konsultacja u mnie zawsze jest bezpłatna. Zadam Ci kilka kluczowych pytań, aby polecić Ci te firmy, które zrealizują dokładnie to czego oczekujesz od domu z bali. Wspólnie możemy przeanalizować oferty oraz umowę, jaką otrzymasz do podpisania, aby nic istotnego w niej nie zabrakło. Mogę pomóc Ci także w negocjacji cen, czy zakresu prac. Pomogę Ci ustrzec się wielu kosztownych błędów i nerwów. Współpraca ze mną zawsze popłaca – to gwarantuję!
  3. Możesz także skorzystać z E-book (10 Kroków do Wyboru Solidnego Wykonawcy Domu z Bali), do którego powstało także sześć cennych narzędzi (m.in. Wzór Umowy, CheckLista zakresu prac, 50 pytań do wykonawcy). Są one bardzo pomocne przy wyborze wykonawcy. Wiedzy praktycznej i wskazówek jest od groma. W porównaniu do oszczędności czasu i pieniędzy jakie przynoszą te materiały, cena zakupu jest znikoma! W tych materiałach zawarłem wiedzę zdobywaną przez lata w tej branży. Takimi informacjami nikt się nie dzieli.
  4. Na baleidetale.pl jest także Bezpłatny artykuł z ogólnymi informacjami tutaj jak wybrać wykonawcę: https://baleidetale.pl/umowy-z-wykonawcami/

Cały czas opracowuję kolejne rozwiązania dla Ciebie, aby coraz efektywniej pomagać Ci w budowie wymarzonego, trwałego, ciepłego i możliwie taniego domu z bali.

Nie zapomnij zostawić komentarz pod tym nagraniem/artykułem oraz łapki w górę jeśli to nagranie podobało Ci się.

Twoja subskrypcja mojego kanału na YouTube doda mi jeszcze więcej motywacji do nagrywania kolejnych wartościowych materiałów:).

 

To tyle na dziś z mojej strony.

Życzę Ci udanych decyzji, do usłyszenia!

Cześć!

podpis imienny z uśmiechem, domy z bali, jak budować? baleidetale.pl

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews