BaleiDetale.pl
ile kosztuje budowa domu z bali pod klucz 100 m2

VIDEO: Ile Kosztuje Budowa Domu z Bali? Przykładowa Kalkulacja Kosztów!

Dziś dowiesz się ile kosztuje dom z bali za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. Przedstawię Ci przykładową kalkulację budowy domu z bali pod klucz o powierzchni 100 m2 oraz wyjaśnię od czego zależy cena takiego domu.

Zaczynamy!!!

Nagranie VIDEO z kanału BaleiDetale.pl na YouTube zobaczysz poniżej. Temat opracowany w formie pisanej jest tuż pod video. Zapraszam do oglądania/czytania i komentowania (pod tym postem lub na YouTube)!

KALKULACJĘ domu pobierzesz TUTAJ, lub poprzez rozwiązanie na skróty: formularz pobrania poniżej.

Ile Kosztuje Budowa Domu z Bali Pod Klucz 100 m2

Najczęstsze pytanie, jakie pada w temacie domów z bali, to kwestia kosztów budowy takiego domu. I tu od razu chciałabym się zatrzymać i wyjaśnić Ci sporo istotnych kwestii, które wpływają na koszty budowy domu z bali… Jeśli jednak nie możesz się doczekać konkretów to od razu zdradzam…!

baner spotkania online w temacie domów z bali

ile kosztuje budowa domu z bali za metrBudowa prostej bryły domu – części drewnianej (bez okien i poszycia dachowego), to koszt średnio ok. 150 tys. zł (czyli 1500 zł za m2). Możesz taki dom wybudować nawet poniżej 100 tys. zł, ale możesz też przekroczyć 200 tys. zł ….

cena budowy domu z bali pod klucz 100 m2Mówiąc o wykonaniu domu w stanie tzw. „pod klucz”, gdzie pozostanie Ci tylko wniesienie mebli do domu,  ceny kształtują się średnio na poziomie ok. 3 500 zł za m2 powierzchni użytkowej, czyli dom 100 m2 będziesz w stanie wybudować za 350 tys. zł. Na rynku spotkasz z pewnością oferty, w których deklarowana cena za metr kwadratowy, tak przygotowanego domu zaczynać się będzie już od 2500 zł za m2.

 


przykładowa kalkulacja budowy domu z bali pod klucz oraz za m2

Skupię się teraz na przykładowych cenach, przy podawaniu kosztów, a potem zasygnalizuję Tobie skąd się biorą wspomniane rozbieżności.

Stan Surowy Otwarty 179 tys. zł:

– fundamenty ok. 29 tys. zł,

– bryła domu, drewniana część ok. 150 tys. zł,

Stan Surowy Zamknięty:

– kominy, pokrycie dachu, okna, drzwi zewnętrzne  ok. 43 tys. zł,

Stan Deweloperski:

– izolacje, instalacje, wykończenie wewnętrznych ścian i poddasza, izolacje i części podłogi, 59 tys. zł,

Stan tzw. „Pod Klucz”
– kafle i armatura, schody, panele podłogowe/deska, meble kuchenne i wyposażenie 56 tys. zł,

Razem: ok. 337 tys. zł

baner spotkania online w temacie domów z bali

Należy jeszcze pamiętać m.in. o takich kosztach, jak:

zakup działki,

– koszty około kredytowe,

– przyłącza do działki, geodeta, opłaty formalne,

projekt i adaptacja,

– kierownik budowy,

– ogrodzenie i zagospodarowanie terenu wokół domu.

Pamiętaj, że przedstawione wyliczenia są pewnym uproszczeniem z uwzględnieniem konkretnych założeń. Przy właściwej budowie domu może okazać się, że np. przyłącza do budynku będą już w cenie działki lub też zakres prac ujęty w wycenie od wykonawcy domu, będzie uwzględniał już pewne prace na etapie montażu konstrukcji domu z bali.


od czego zależy cena m2 budowy domu z bali

Co wpływa na cenę wybudowania domu z bali? Od czego zależy koszt budowy domu drewnianego?

W dużym skrócie:

technologia wykonania ścian balowych, sposób łączenia,

gatunek i jakość drewna,

czy drewno jest suszone, czy mokre,

– czy dom jest parterowy, czy z poddaszem użytkowym,

– prosta bryła domu, czy skomplikowana,

– ilość przeszkleń,

– a nawet czas budowy!

… i wiele innych czynników, które omówię bardziej szczegółowo w kolejnych nagraniach.

 


Wycena domu z bali jest najbardziej realna, kiedy wykonana jest w oparciu o konkretny projekt oraz pod konkretne wytyczne (wspomniana technologia, grubość bali, wybrany projekt) u konkretnego fachowca. Podawane ceny za metr są sporym uproszczeniem ułatwiającym kontakt z Klientem firmom wykonawczym. Jest to nic innego, jak najprostsza odpowiedź Klientowi na pytanie: …”Panie ile za to? 🙂”.

W czasach, kiedy każdy goni i nie ma czasu na głębszą analizę, rynek ten, w wielu przypadkach, wypracował sobie właśnie takie rozwiązanie. Sporo pytających o wycenę to tzw. „Apacze”, na pytanie w sklepie, czy coś podać, odpowiadają: „Ja tu tylko patrzę”. Oczywiście, każdy ma do tego prawo, ale przy wycenie domów z bali i rozmowach o nich, sprawa się nieco bardziej komplikuje, bo jest to zadanie czasochłonne.

baza fachowców przekierowanie

Prawda niestety jest też taka, że często Klient, nie wie o co pyta, ale wycenę chcę co do złotówki. To tak, jakby iść do salonu samochodowego i zapytać.. a ile kosztuje ten samochód nie oglądając go od środka i nie poznając jego możliwości (mocy silnika, wyposażenia, elektronika itd.).

Zauważ, że auta z reklam dużych koncernów kosztują dla przykładu od 80 tys. PLN, ale najczęściej Klient wychodzi z salonu z autem wycenionym na kwotę 95-105 tys. zł i więcej. Tą samą strategię w dzisiejszych czasach stosuje większość firm na rynku, w tym te od domów z bali. Nie chcę, żebyś zrozumiał mnie tutaj źle, ale staram się przedstawić Ci dwie strony medalu. Co myślą i jak działają Klienci oraz Wykonawcy.

baner rezerwacja konsultacji sławomir witiwUważam, że przez lepsze – wzajemne zrozumienie obu stron, współpraca przebiegać będzie znacząco łatwiej. Dlatego problem przedstawiam Ci dość szeroko. Uważam też, że poprzez dużą niewiedzę, na forach internetowych pojawia się wiele mylnych informacji o domach z bali.

Po to tworzę BaleiDetale.pl oraz kanał na YouTube, aby wszyscy Balowicze myślący o budowie domu z bali, mieli źródło sprawdzonych informacji, byli bardziej świadomi tego co ich czeka, ile to będzie kosztować, na co zwrócić uwagę, gdzie bywają problemy itd.

Jeśli chcesz otrzymać przykładową, bezpłatną kalkulację domu z bali o powierzchni 100m2 powierzchni użytkowej, podaj swoje imię i maila poniżej.

W komentarzu pod tym postem lub pod filmem na YouTube napisz proszę, jakie tematy chcesz, abym dla Ciebie opracował w kolejnych nagraniach. Te pojawiające się najczęściej zrealizuję w pierwszej kolejności.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews