BaleiDetale.pl
przenoszenie starego domu z bali

VIDEO: Przenoszenie Starego Domu z Bali – Pensjonat Winnica

Przenoszenie starego domu z bali, czy to ma sens? Posłucha historii Pensjonatu Winnica, który został zbudowany z 2 innych obiektów. Na terenie znajduje się całoroczny dom z bali właścicieli, w nim mieszkają i doglądają pensjonatu.  Zobacz nagranie, gdzie oprócz wspomnianych domów prezentuję malownicze tereny wokół, czy oryginalny obiekt np. do praktyki jogi na planie ośmiokąta. Premiera o 20.30 26.11.2019 r. 

Zapraszam na film!

Pomóż mi rozwijać ten kanał wspierając mnie na PATRONITE https://patronite.pl/BaleiDetalepl

 


00:00 Wstęp i powitanie.

 

Sławek: Witaj na kolejnym moim nagraniu. Tym razem zapraszam Cię na wywiad zrealizowany ponadplanowo za sprawą polecenia Pani Katarzyny Miller, u której nagrałem już wywiad. Link do niego powinien wyskoczyć Ci u góry. Ten wywiad zrealizowany jest w pensjonacie „Winnica”,3 km od rynku w Kazimierzu Dolnym, nad czym ubolewam z uwagi na ograniczony czas, jaki miałem na tamten moment, na rozmowę z Panem Dariuszem Mroczkiem, właścicielem tego obiektu. Historie pensjonatu omówiliśmy bardzo ogólnie. Zapraszam na film.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7

 


00:49 Dlaczego dom z bali?

 

Sławek: Panie Dariuszu, dziękuje za poświęcony czas, za to, że zgodził się Pan na rozmowę. Chciałem zapytać, skąd pomysł na tego typu obiekt drewniany? Bo już chwile zaczęliśmy rozmawiać, że dom był podwójnie przeniesiony. Ciekawa historia, mam wrażenie, że tutaj się kryje za nim.

Ile Kosztuje budowa domy z bali? Koszt budowy domu z bali pod klucz 100 m2Dariusz: Po pierwsze, kiedy kupiliśmy ten teren, to tutaj nic nie było, tak naprawdę to były szczere pola, nie było widać granic podziału na działki. Też ta zieleń, która jest dookoła, te bujne lasy, które tutaj widać, były o połowę niższe. Także panorama wokół była bardziej rozległa, niż aktualnie. Po jakimś czasie, jak te działki zaczęły być zagospodarowane, m. in. nasza, to ten widok się ograniczył. I w momencie, kiedy zaczęliśmy tutaj przyjeżdżać regularnie na weekendy, czy jakieś dłuższe pobyty, robiliśmy tutaj biwaki w namiotach i po jakiś 2 latach postanowiliśmy, że jednak przydałby się tutaj jakiś domek. I żeby nie było tak banalnie, no to wyszukaliśmy w okolicach Zamościa, na Roztoczu tę oto chałupę i ten dom został przeniesiony, czyli bal po balu, że tak powiem rozebrany i na nowo złożony tutaj, oczywiście z zachowaniem kolejności układania całej tej konstrukcji. Troszeczkę go przerobiliśmy, jeśli chodzi o dach, otrzymał nowy dach. I też ten domek nie miał ganka, także ma ganek, na którym właśnie siedzimy.

Sławek: Dach mamy wiór osikowy.

 


02:50 Historia przeniesienia domów oraz powstania Pensjonatu „Winnica”

 

Budowa Domu z Bali Krok o Kroku nagranieDariusz: Dach został pokryty wiórem osikowym, a poddasze było nieużytkowe, czyli zwykły strych. W tej chwili jest użytkowe. I tak to się zaczęło, po paru latach stwierdziliśmy, że prawdopodobnie przeniesiemy się z Warszawy tutaj na stałe. Zaczęliśmy planować wybudowanie domu. Już mieliśmy przetartą drogę w przenoszeniu domów i w konserwacji drewnianych domów. Otrzymaliśmy taką wiadomość, że w okolicach Sokołowa Podlaskiego gmina sprzedaje dom, który poprzednio był siedzibą gminy przez dziesiątki lat i udało nam się nabyć ten dom. I tak powstał drugi dom. My się przenieśliśmy.

Wykończyliśmy ten drugi dom i tam aktualnie mieści się pensjonat, który stanowi nasze główne zajęcie w tej chwili, czyli zajmowanie się pensjonatem i wynajmowanie pokoi dla gości. Także dwa stare domy, ale właściwie można powiedzieć że nie dwa, ale cztery. Ten dom został powiększony o stary spichlerz, który kupiliśmy w sąsiedniej wsi. I te dwa obiekty zostały połączone w całość. I jeszcze kupiliśmy wcześniej starą stodołę, z która właściwie nie wiadomo co było zrobić. Myśleliśmy, żeby wykorzystać z tej stodoły jakieś elementy, które ewentualnie byłyby w domu, który planowaliśmy, czyli miał być to nowy dom z użyciem starych, drewnianych elementów, w sensie wystroju wnętrza. Z tej stodoły powstał jeszcze trzeci budynek, ale nie na planie stodoły, czyli na planie prostokąta, tylko na planie ośmiokąta. No i taka jest historia tych domów.

 


05:01 Malownicze opisy krajobrazu i okolic Kazimierza Dolnego.

 

Sławek: muszę przyznać, że jak tu się przejeżdża, a ja jestem z rejonów Dolnego Śląska i wioski tam w większości są murowane, a drogi proste, tu jest główna ulica, rozchodząca się na inne uliczki, mniejsze. Tutaj przez ukształtowanie terenu, każdy dom stoi w oryginalny, często fajny sposób, rożnie ukierunkowany. Tak, jak też wcześniejszy wywiad realizowany dzisiaj, który był u Pani Kasi Miller, działka jest taka jakby trapezowa, a dom też jeszcze niekoniecznie stoi równolegle do drogi, to wszystko tworzy taki fajny klimat, jak się przejeżdża. Widać, że tutaj są oprócz tych pagórków, które wspominałem różnego typu plantacje. Kilka starych domów w okolicy.  Klimat nie do opisania. Tu naprawdę trzeba przyjechać.

najtańszy kredyt na budowę twojego domu z baliDariusz: to prawda, Kazimierz jest bardzo malowniczym miejscem. Jeśli chodzi o samo miasteczko. Okolice Kazimierza też są piękne, bo są pofalowane, poprzecinane wąwozami. Pola otoczone są lasami. Także krajobraz jest bardzo zróżnicowany tutaj. Na pewno różni się od Mazowsza, rożni się też i od Dolnego Śląska.

Sławek: Zwłaszcza, że od Warszawy jesteśmy z 2 h trasy?

Dariusz: To jest 140 km, także z 2 – 2,5 h. Ja mam nadzieje, że teraz jak zrobią drogę Warszawa – Lublin to już będzie 1,5 h.

Stawek: I do Krakowa tez mamy podobna odległość czasowa?

Dariusz: Do Krakowa to chyba trochę dłużej jest. W kilometrach jest dalej, ze 3.5 h. Może 4 h.

 


07:00 Ośrodek – miejsce medytacji

 

Sławek: Tutaj na tym terenie mamy jeszcze ciekawy ośrodek, o którym słyszałem od Pani Kasi. Ośrodek – miejsce medytacji.

Dariusz: tak, tak, to miejsce, tamten budynek ośmiokątny służy do medytacji również do zajęć, odbywają się tam tez różne zajęcia warsztatowe z psychoterapii czy z jogi, medytacja lub tez kursy związane np. z medycyna alternatywna, ajurweda, wszelkiego rodzaju kuchnie dietetyczne, zdrowe odżywianie.

pakiet 10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy oraz 6 narzędzi pomocnych przy budowie domu z baliSławek: Czyli kompleksowe podejście, im bliżej natury tym lepiej, od budynku po wszystko, co tu się dzieje?

Dariusz: Tak.

Sławek: W tym domu, w którym tutaj siedzimy obok Pan mieszka, tak?

Dariusz: Tak, mieszkamy tutaj w tym domu, a tam to jest nasze miejsce pracy.

 


08:07 Możliwości zakwaterowania w Pensjonacie

 

Sławek: No i tak troszkę reklamując, ile osób może tu przyjechać i relaksować się, cieszyć się tym otoczeniem i możliwościami?

Dariusz: Mamy 8 pokoi dwuosobowych. Niektóre mogą być rozszerzone o dodatkowe łóżko, także w sumie jest około 20 miejsc tutaj.

Sławek: Oprócz miejsc noclegowych realizacja spotkań, imprez, nie wiem czy imprezy się wpisują w klimat tego miejsca?

Dariusz: Raczej unikamy wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych czy korporacyjnych imprez.

Sławek: Mówi Pan to z uśmiechem, bo to się wiąże jednak z dużym zamieszaniem wokół….


09:37 Zaproszenie do subskrypcji.

Sławek: Podoba Ci się to wideo, daj łapkę w górę. A jeśli chcesz więcej nagrań pomocnych przy budowie domu z bali, pomóż mi proszę i zasubskrybuj ten kanał a ja w ten sposób będę wiedział, ze warto działać dalej. Dzięki.

Dzięki i do usłyszenia.
Do kolejnego filmu!

podpis imienny z uśmiechem, domy z bali, jak budować? baleidetale.pl

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews