BaleiDetale.pl
zabezpieczenie materiałów na budowie domu z bali, systemy

Zobacz, jak zabezpieczyć materiały na budowie domu z bali

Skuteczne metody zabezpieczenia materiałów!

Na placu budowy i w jego najbliższym otoczeniu składujemy wiele materiałów budowlanych, które są narażone na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych, a nawet w ekstremalnych przypadkach na kradzież. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci chronić Twoją budowę i zgromadzone na niej materiały przed tymi niebezpieczeństwami. Materiały na dom z bali są cenne, więc musisz o nie dbać. Tutaj przeczytasz, jak zabezpieczyć materiały na budowie domu z bali.

Szkodliwe czynniki atmosferyczne

Zdecydowanie najmniej sprzyjającym czasem dla materiałów budowlanych zgromadzonych a przede wszystkim elementów drewnianych na wolnym powietrzu jest okres zimowy. Wówczas ujemne temperatury oraz częste opady deszczu i śniegu mogą doprowadzić do ich zamoknięcia. To z kolei może przede wszystkim zaszkodzić wszelkiego rodzaju materiałom drewnianym. Aby je skutecznie ochronić, koniecznie zaopatrz się w folię, plandeki i deski. Te elementy posłużą Ci jako nieprzemakalna osłona przed deszczem i śniegiem. Z pewnością wprawiony wykonawca ujmie taki aspekt w umowie, kto jest za to odpowiedzialny i jak to powinno być wykonywane.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7


Ogrodzenie

zabezpieczenie materiałów na budowie domu z bali, systemy
Ogrodzenie odstraszy chuliganów i złodziei.

Wykonanie ogrodzenia, nawet z tymczasowej siatki budowlanej, z pewnością wstępnie zabezpieczy Twoją budowę. Na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż budowa domu na otwartej przestrzeni.

Dodatkowo, zabezpieczy Twoją budowę nie tylko przed złodziejami, ale np. przypadkowymi osobami, które mogłyby sobie zrobić krzywdę. Jeśli zaplanowałeś wykonanie już docelowego ogrodzenia przed rozpoczęciem wszystkich prac na budowie to dobrze, ale… będziesz musiał liczyć się z pewnymi trudnościami. Wynikają one zwłaszcza w momencie wjazdu cięższego sprzętu na plac budowy (np. wjazd pod kątem 90 stopni, ciasna ulica dojazdowa itp.).

baner spotkania online w temacie domów z bali

Moja rada? Przednią część ogrodzenia wykonaj koniecznie z materiałów tymczasowych.


Dobry stróż jest nie do przecenienia

Jeżeli budujesz dom w miejscu, w którym kradzieże na placach budowy nie należą do rzadkości, warto pomyśleć o jego profesjonalnym zabezpieczeniu. W szczególności, kiedy wykonujesz fundament czy stawiana jest dopiero bryła domu i nie ma gdzie bezpiecznie schować materiały. Jak już wstawisz okna i drzwi pomyśl o prostym alarmie może z monitoringiem. W razie konieczności zwróci uwagę sąsiadów, czy wezwie firmę ochroniarską, aby chronić Twoje materiały na budowę domu z bali. 

systemy zabezpieczające dom z bali, monitoring, ubezpieczenie domu
Dobry stróż ochroni Twoje materiały na budowę domu z bali.

Oczywiście nadal niektórzy Inwestorzy decydują się na opcję nocowania na budowie. Z całą pewnością nie jest to rozwiązanie komfortowe. Warta rozważenia jest taka opcja jak nocny stróż, szczególnie, jeżeli Twój wykonawca posiada w ofercie taką usługę. Jeżeli zaś Twoja firma budowlana nie oferuje usługi stróżowania, rozważ wynajęcie indywidualnego stróża z firmy ochroniarskiej. Wykonaj to jeszcze na etapie pierwszych wykopów i gromadzenia chociażby bloczków pod fundament i zbrojenia. Dość skutecznym rozwiązaniem może być także ulokowanie na placu budowy psa stróżującego.


A może polisa ubezpieczeniowa?

Spora część ubezpieczycieli posiada w swojej ofercie polisę skierowaną dla właścicieli domów jednorodzinnych jeszcze podczas budowy. Ochrona taka obejmuje zazwyczaj budynek mieszkalny wraz z otaczającymi go zabudowaniami gospodarczymi. W opcji podstawowej polisa taka chroni przed skutkami pożaru, gradu, huraganu czy też katastrofy budowlanej. Może być ona rozszerzona o ochronę przed powodzią, wystąpieniem osuwiska czy też uderzeniem pojazdu. Jeśli budujesz dom, z pewnością najbardziej zainteresuje Cię polisa chroniąca go przed kradzieżą z włamaniem.

baner rezerwacja konsultacji sławomir witiw

Czasem także zainteresuje Cię polisa chroniąca przed skutkami aktów wandalizmu. Należy jednak pamiętać o tym, że takie zabezpieczenie obowiązuje najczęściej wówczas, gdy do budynku nie można się dostać bez użycia siły i specjalistycznych narzędzi. Stąd w większości przypadków nie przyda się nam ona na etapie stanu surowego otwartego. Dopiero po zamontowaniu drzwi i okien warto zainteresować się taką formą ochroną swojego mienia.

baza fachowców przekierowanie

Oczywiście polisa ubezpieczeniowa związana jest z koniecznością ponoszenia stałych, corocznych kosztów. W przypadku ubezpieczenia na kwotę 300 tysięcy złotych, roczny koszt ubezpieczenia oscyluje w okolicach  już od 350-700zł . Jednak biorąc pod uwagę coraz częstsze anomalie pogodowe mające miejsce w naszym kraju, zdecydowanie warto się na nią zdecydować.

Źródła: 

http:/www.logcabinhub.com/insulate-your-log-cabin/

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews