BaleiDetale.pl
oszczędności przy budowie domu z bali jak uzyskać, porady

Jaka jest cena domu z bali? Gdzie oszczędzisz 50 000zł!

Wielu Inwestorów zadaje sobie TE pytania. Okazuje się, że można zaoszczędzić nawet 50 tysięcy złotych w skali całej budowy! Jak to zrobić, zachowując przy tym zdrowy rozsądek? Czy oszczędności na domu z bali to w ogóle dobry pomysł? Czy chcesz zmniejszyć koszty budowy? Na czym można zaoszczędzić? Jaka jest cena domu z bali? 

Gdzie możesz zaoszczędzisz krocie?


Zaplanuj swoje finanse

 

kalkulator budowy domu z baliPierwszą i najważniejszą kwestią, której zaplanowanie jest konieczne do rozpoczęcia budowy domu są finanse. Postaraj się zatem przewidzieć wszelkie wydatki aż do całkowitego wykończenia domu, aby w trakcie budowy nie trzeba było dobierać dużo droższych, od kredytu hipotecznego, pożyczek gotówkowych. Kiedy nie masz możliwości budowania domu ze środków rodzinnych najtańszą i najczęściej wybieraną formą finansowania tego typu inwestycji jest właśnie kredyt hipoteczny.

baner spotkania online w temacie domów z bali

oszczędności przy budowie domu z bali jak uzyskać, porady
Oszczędności na domu z bali są możliwe!

Zakup działki

najlepszy kredyt na budowę domu z bali

Początkową fazą budowy jest oczywiście zakup działki. Niewątpliwie stanowi to duży wydatek. W jaki sposób możesz zaoszczędzić w tej fazie? Na ogół opłacalnym rozwiązaniem jest zakup działki w pobliżu infrastruktury drogowej. W ten sposób wybierasz również działkę z bliskim dostępem do mediów. Dzięki temu, możesz uniknąć wysokich kosztów przyłączy oraz kosztów wykonania utwardzonej drogi dojazdowej do nieruchomości. Nie bez znaczenia będą tutaj kluczowe kwestie takie jak: jakość gruntu i poziom wód gruntowych.


Projekt domu

baza fachowców przekierowanie

Kolejnym etapem jest wybór projektu. Ty jako Inwestor masz do wyboru gotowy projekt, lub indywidualnie projektowany pod Twoje wytyczne. Zakup gotowego projektu jest o wiele tańszą opcją. Cena projektu średniej wielkości domu z bali waha się w okolicach 2 tys. złotych. Najlepiej wybrać projekt od doświadczonego biura projektowego. Jego brak przekłada się często na stosowanie nietypowych droższych rozwiązań konstrukcyjnych lub też rozmiary elementów konstrukcyjnych są zawyżane.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dni

Niedoświadczony projektant dla własnego bezpieczeństwa woli „dorzucić” kilka centymetrów w obwodzie elementu, aby mieć pewność, że konstrukcja domu wytrzyma. To niejednokrotnie rzutuje na wyższe koszty budowy nawet o kilkanaście, a w skrajnych przypadkach o kilkadziesiąt tysięcy więcej na budowie tego samego domu! Doświadczenie możesz sprawdzić, biorąc pod uwagę ilość posiadanych projektów w technologii drewnianej i wywiady z klientami, którzy wybudowali już dom.

Najlepszą opcją jest wybór projektu, który w jak największym stopniu spełnia Twoje oczekiwania. Pozwala to bowiem uniknąć konieczności dokonywania przeróbek. Pozostanie jedynie kwestia adaptacji projektu polegająca na wrysowaniu go na mapach dotyczących terenu, wyznaczeniu miejsc przyłączy, uwzględnienia lokalnych warunków klimatycznych itp. Przed zakupem projektu koniecznie sprawdź, czy spełnia on lokalne wymagania dotyczące ukształtowania terenu oraz zagospodarowania przestrzennego.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7


Wybór prostej bryły domu

prosta bryła domu z bali - oszczędności
Czym prostsza bryła domu, tym mniejszy koszt.

W większości przypadków cena domu parterowego bez użytkowanego poddasza będzie wyższa niż w przypadku domu z piętrem użytkowym. Różnice w cenie mogą wynosić nawet 15 – 20 tys. złotych na części drewnianej. Dodatkowo dochodzą oszczędności związane z mniejszą powierzchnią fundamentu oraz połaci dachu. Pamiętaj aby zaplanować przestrzeń tak, by dom był ładny i unikalny, ale jednocześnie pozwalający cieszyć się nim na co dzień. Faktem jest, że większa ilość wypustów i załamań w kształcie domu, tarasów, balkonów oraz innych niestandardowych rozwiązań powoduje nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych większe koszty wykonawcze. Stąd decydując się na te jakże piękne dodatki domu z bali, planuj je rozsądnie.

baner rezerwacja konsultacji sławomir witiw


Koszty budowy

Oszczędności przyniesie również zatrudnienie sprawdzonego kierownika budowy. Jaka jest cena domu z bali? Fachowiec cechujący się rzetelnością, posiadający doświadczenie w swoim zawodzie stanowić będzie gwarancję prawidłowego wykonania prac, zaoszczędzi Ci sporo stresu koordynując wiele spraw, a ponadto pozwoli ustrzec się przed kosztownymi poprawkami.

pakiet 10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy oraz 6 narzędzi pomocnych przy budowie domu z baliDobrym rozwiązaniem jest wykonanie praktyczniejszych ścian działowych z lekkiej konstrukcji przykrytych np. płytą gipsowo-kartonową, czy ozdobną deską imitującą bale. Możliwe, że wykonawca posiada takie rozwiązanie w lepszej cenie, bez konieczności dokonywania dodatkowych zmian w projekcie.

Pamiętaj, że niezwykle ważne jest mądre rozporządzanie finansami. Warto postawić na jakość wykonania projektu (fundamenty, okna, dach, kominy), zwłaszcza do stanu surowego zamkniętego. Należy zachować odpowiednią proporcję pomiędzy kosztami i jakością.

Oczywiście każde, nawet małe zaoszczędzone kwoty, po zsumowaniu, mogą okazać się sporą sumą! Oszczędności na domu z bali są możliwe, koszty trzeba jednak szacować z głową. 

Źródła: 

http:/www.logcabinhub.com/costs-to-build-a-log-cabin/

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews