BaleiDetale.pl
ranking garaży jaki wybrać

Ranking garaży. Garaż przy domu z bali zawsze się przyda! Jaki garaż wybrać?

Garaż w podpiwniczeniu, osobny budynek czy też doczepiony – co wybrać? Garaż przy domu lub w domu znacznie ułatwia życie. Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj garażu wybrać, aby nie przepłacić i przez wiele lat móc z niego komfortowo korzystać, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Garaż przy domu z bali to opcja, która warto rozważyć. Pytanie tylko, jaki garaż wybrać? 

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7

Ranking garaży!

W powyższym zestawieniu oceniłem dla Ciebie poszczególne rozwiązania garażu z domem oraz oceniłem je w skali od 1 do 6 , gdzie:

  • wskaźnik dobrej cechy w rankingu typów garaży, jaka bryłę postawić budując dom z bali1 oznacza cechę niekorzystną
  •  wskaźnik dobrej cechy w rankingu typów garaży, jaka bryłę postawić budując dom z bali6 oznacza cechę bardzo korzystną  

W moim rankingu jest tylko 6 miejsc i one zostały rozdzielone pod poszczególne lokalizacje garażu i technologie budowy. Szerzej opisuję to w dalszej części artykułu.

porównanie typów garaży, zestawienie, ranking, na jaki garaż postawić, opracowanie własne PDF
Rodzaje garażów.


Garaż doczepiany z poddaszem użytkowym

wizualizacja garażu doczepionego do domu z bali drewnianych, autorstwo DOM-PROJEKT, dom całoroczny
www.dom-projekt.pl

Numer 1 i 2  w rankingu.

Zdecydowanie numerem 1 w rankingu jest garaż wykonany w technologii lekkiej, szkieletowej (ściany w formie szkieletu, elewacja z desek imitujących bale) doczepiany do bryły budynku. Oznacza to, że konstrukcja dachu i ścian garażu nie wynika z konstrukcji domu. To bardzo ważne, bo daje możliwość wybudowania garażu w innej, bardziej ekonomicznej technologii niż dom.

W garażu zazwyczaj nie potrzebujesz tak wysokich temperatur jak w domu. Stąd jego ogrzewanie, czyli też ściany wykonane z bali nie są konieczne. Zastosowanie lekkiej technologii wpłynie korzystnie na koszty tej części inwestycji. Pamiętaj jednak, że tańsza technologia będzie nieco różniła się wyglądem od tej z bali. Wiele zależy od oferty wykonawcy – czy posiada deskę imitującą bale. No i jeszcze narożniki domu przy „szkielecie” tworzą kąt prosty. Ściana z bali ma wystających końcówek (ostatków).

baner spotkania online w temacie domów z bali

Dla wielu Inwestorów nie ma to aż takiego dużego znaczenia. Dobrze jednak, aby wykonawca pokazał Ci co jest w stanie zaoferować i jak to będzie wyglądać – dokonuj świadomych wyborów! Jeśli możesz pozwolić sobie finansowo na wybudowanie garażu z bali (ze względu na wyższe koszty wybudowania od „szkieletu” w rankingu miejsce 2) to jest to nieoceniony aspekt wizualny domu, stąd komentarz jest tu zbędny.

baza fachowców przekierowanie

Warto dodać jeszcze, że garaż doczepiany z poddaszem użytkowym połączony z domem daje bardzo dużą ilość dodatkowych metrów kwadratowych. Jego poddasze wykorzystywane jest najczęściej na dodatkowe pokoje połączone z pierwszym piętrem mieszkania. Ze względu na to, że konstrukcja dachu nie jest kontynuacją konstrukcyjną dachu domu, jest możliwość wybudowania go w późniejszym czasie. Pozwoli Ci to skupić się na właściwej części budowy, zwłaszcza kiedy Twój budżet nie umożliwia Ci wykonania wszystkiego, co zaplanowałeś w jednym czasie. Miejsce na działce jakie zajmuje oraz koszt wykonania jest najbardziej optymalny względem uzyskanych metrów kwadratowych. Co ważne, pamiętaj że wykonując fundamenty, najlepiej wykonaj je także pod garaż. Unikniesz nierównomiernego osiadania tej części domu!


Garaż doczepiany bez poddasza użytkowego

wizualizacja garażu doczepionego do domu z bali drewnianych bez poddasza użytkowego, autorstwo DOM-PROJEKT, dom całoroczny
www.dom-projekt.pl

Miejsce 3 (konstrukcja lekka) i 4 (bale) w rankingu.

W kwestii dodatkowego miejsca na działce, odłożenia w czasie jego budowy oraz odległości od części użytkowej domu, rozwiązanie to cechuje się tak samo jak lider zestawienia. Różnice zaczynają się w przestrzeni. Nie posiada użytkowego poddasza, zatem teren, jak i koszt wykonania fundamentu tej części rozkłada się tylko na jeden poziom. Koszt wykonania fizycznie będzie mniejszy, wszak nie budujesz konstrukcji poddasza. Przemyśl jednak, czy nie warto dołożyć nieco, aby zyskać sporo przydatnych  metrów.


Garaż w podpiwniczeniu

wizualizacja garażu w podpiwniczeniu w domu z bali drewnianych, autorstwo DOM-PROJEKT, dom całoroczny
www.dom-projekt.pl

Miejsce 4 w rankingu.

Na garaż w podpiwniczeniu (miejsce 4 w rankingu) warto zdecydować się przede wszystkim w sytuacji, jeżeli nie dysponujesz dużą działką, na której zmieściłby się garaż przyczepiony z boku lub wolno stojący. Jednak należy zwrócić uwagę na znaczne koszty takiego rozwiązania – budowana piwnica pociąga ze sobą koszty porównywalne z każdą inną kondygnacją w domu jednorodzinnym. Nie zabierze ona dużej przestrzeni na działce tylko tyle co na wjazd, który jest bardzo istotny.

najlepszy kredyt na budowę domu z bali

Wykonując garaż w podpiwniczeniu należy wykonać odwodnienie powierzchni wyjazdu, które zabezpieczy tę część przed zalaniem wodą w przypadku obfitych deszczy. Dodatkowo dobrze jest wykonać odpowiednią instalację zapobiegającą oblodzeniu zjazdu. Przestrzeń w takim garażu uzyskasz dość sporą, choć nie taką, jak w przypadku obiektu wolnostojącego, gdzie możesz wykorzystać jego poddasze. Jest dość blisko usytuowany głównej części użytkowej domu. Dla niektórych przeszkodą mogą być schody. Oczywiście nie ma możliwości wykonania go w późniejszym czasie.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dni


Garaż w formie wiaty

wizualizacja garażu w formie wiaty doczepionej do domu z bali drewnianych, autorstwo DOM-PROJEKT, dom całoroczny
www.dom-projekt.pl

Rozwiązanie garażu w formie wolno stojącej wiaty (miejsce 6 w rankingu) jest znacznie mniej popularne od garażu w formie doczepionej wiaty (miejsce 5 w zestawieniu).

Garaże w formie wiaty dostawionej do jednej ze ścian domu jednorodzinnego są obecnie niesamowicie popularne. Jest to ciekawa opcja, jeśli nie chcesz wykonywać znacznie droższego garażu w podpiwniczeniu, zaś Twoja działka nie jest na tyle obszerna, aby postawić na niej wolno stojący budynek. Niemniej poza schronieniem dla auta przed opadami posłuży co najwyżej tylko do składowania (w suchym miejscu) drewna na opał. Zazwyczaj możesz uwzględnić jej budowę w późniejszym okresie tak jak wiatę wolnostojącą.


Garaż wolnostojący

wizualizacja garażu wolno stojącego w domu z bali drewnianych, autorstwo DOM-PROJEKT, dom całoroczny
www.dom-projekt.pl

Niewątpliwie największym atutem garażu wolnostojącego jest przestrzeń jaką się uzyskuje do zaadaptowania na wszelakie cele. Ponadto sporym plusem będzie to, że można go wybudować w każdym momencie, oczywiście pod warunkiem, że masz odpowiednią ilość miejsca na działce oraz fundusze

 

najlepszy kredyt na budowę domu z bali

Oprócz tego w garażu wolno stojącym z pewnością wygodniej będzie Ci przechowywać kosiarkę do trawy czy też rowery, aniżeli w garażu usytuowanym w piwnicy. Wersja wolno stojąca posiada jednak jedną zasadniczą wadę – w przypadku złych warunków atmosferycznych, nie ma możliwości dostania się z domu do garażu „suchą stopą”. Bardzo często okazuje się w praktyce, że dodatkowy garaż, to kolejny mini domek (pod katem gabarytowych), a co za tym idzie – znaczące koszty. Z powodu tych ostatnich cech, garaż wolnostojący (w technologii szkieletowej – nieco niższe koszty wykonania) zajął przedostatnie miejsce  a garaż z bali pozycję 6. 

baner rezerwacja konsultacji sławomir witiw


Garaż w obrysie domu

wizualizacja garażu w obrysie domu z bali drewnianych, autorstwo DOM-PROJEKT, dom całoroczny
www.dom-projekt.pl

Garaż przy domu z bali w obrysie domu (ostatni w rankingu) często nazywany jest złodziejem przestrzeni domu (zazwyczaj budowany kosztem metrów użytkowych części mieszkalnej). Musi zostać wykonany od razu z całym domem a do tego technologia wykonania musi być taka sama, jak reszty domu. Z jednej strony stosujesz bale jako dobry izolator z drugiej strony brama garażowa, która w większości przypadków jest bardzo słabo izolowana (jeśli jest dobra to kosztuje spoooroooo…).

Zatem wydawanie pieniędzy na wykonanie tej części z bali po to, żeby i tak w nim było chłodniej mija się trochę z celem. Często nad nim znajduje się pokój/pokoje i dlatego strop pomiędzy musisz starannie ocieplić. To typowa bolączka Inwestorów, że w pomieszczeniach nad takim garażem jest znacznie chłodniej. Niepodważalnym atutem takiego garażu jest z kolei bardzo dobry dostęp z domu.


Podsumowanie

Zastanawiając się nad budową garażu, rozważ co dla Ciebie jest ważne. Jaki garaż wybrać? Na jakie koszty możesz sobie pozwolić i czy działka nie ogranicza zastosowania któregoś z nich. Ile przestrzeni dodatkowej chcesz uzyskać i jak bardzo zależy Ci na sprawnej komunikacji między częścią użytkową, a garażem? Może zdarzyć się tak, że Twoje indywidualne upodobania  będą się w pewnych aspektach różnić od tego, co tu przedstawiam. Znasz już jednak wszystkie „za” i „przeciw”. Potraktuj to jako wskazówkę do podjęcia indywidualnej decyzji.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7

Źródła: https://www.logcabinhub.com/log-cabin-garages/

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews