BaleiDetale.pl
szkic domu z bali

Z tęsknoty za sielskością… z cyklu prawdziwe historie!

Oto napisana specjalnie dla Ciebie historia jednej budowy domu z bali, pod Szczecinem. Wioletta, szczęśliwa właścicielka tego pięknego domu, opowie nam, jak wyglądają jej wspomnienia z czasów, kiedy dopiero myślała o domu drewnianym, budowała go wraz z mężem, aż po szczęśliwy finał.

Oddaję Cię w ręce autorki, jej wciągającej opowieści kryjącej za sobą jej opinie, marzenia z dzieciństwa, wizję klarującą się latami, ciężką pracę i konsekwencję w działaniu, a przy tym sznyt pisarski jaki prezentuje! Ta historia to miód na moje uszy i balsam dla duszy 🙂

 

Z TĘSKNOTY ZA SIELSKOŚCIĄ…

sielsko w ogrodzie w domu z baliZamysł o wybudowaniu domu z bali wyłonił mi się z ogromnej miłości i szacunku do natury oraz tęsknoty za sielskością (wychowałam się na Warszewskich Wzgórzach, gdzie po kocich łbach przemieszczały się furmanki pełne siana, a poranne pianie kogutów zwiastowało początek dnia).

Matka Natura ma w swojej ofercie bardzo szeroki pakiet najdoskonalszych materiałów, daje nam go, kusi i zaczepia zapachem, urodą, strukturą. Nie ma lepszych produktów niż te, które od niej pochodzą, bo są bliskie naszemu ciału i zdrowiu.

 

dlaczego wybrałam dom z bali?Przypieczętowaniem decyzji o budowie domu były wypady w polskie góry, niejako usiane „drewniakami” wraz z ich sympatycznymi właścicielami. Ale nie tylko to…

Mieszkając w takim domu, czujemy się jego integralną częścią, żywą materią (dom zawiera żywicę i uwalnia olejki eteryczne, przepięknie i naturalnie pęka, czyli „pracuje”).

Oczywiście dalszą konsekwencją naszej decyzji było pójście o kilka kroków dalej, czyli wprowadzenie do domu naturalnych produktów. I tak znalazły się wśród nich nie tylko drewniane meble, ale też własnoręcznie wykonywane środki czyszcząco-pielęgnujące, kosmetyki czy kompostownik w ogrodzie itp.

baza fachowców przekierowanie

Ale nasz dom to również owoc moich dziecięcych marzeń: odkąd pamiętam, w przeciwieństwie do rówieśników, zbierałam wszelkie zagraniczne gazety budowlane, kolorowe magazyny wnętrzarskie i tworzyłam w dziecięcej główce oraz na papierze obrazek przyszłego własnego małego domku z ogródkiem. Wcale nie odbiegał on mocno od tego, w którym dziś umościliśmy sobie przytulne gniazdko, a wręcz przeciwnie, nawet fasonowi zasłon okiennych pozostałam wierna:-).


Bo życie po to jest, by się nim cieszyć, realizować swoje marzenia.


Nawet te z pozoru nierealne, niczym niewymuszane, po wielu, wielu latach mają szansę spełnienia, tak właśnie stało się w naszym wypadku. I szczerze nie żałujemy swojej decyzji o przeniesieniu się z miasta na wieś. Mimo, że mieszkaliśmy w naprawdę w urodziwym miejscu…


Droga do zrealizowania wymarzonego domu

W świecie jednak panuje tzw. równowaga. Nie ominęła ona i nas. Do czasu uzyskania obecnego sielskiego stanu, nie wszystko wyglądało tak bajkowo i układało się jak po maśle.

Czasem, by doświadczyć tego, co dobre, poznać to, trzeba pokonać prawdziwie zawiłą drogę po kocich łbach. Wtedy lepiej to czujemy, doceniamy, widzimy i szanujemy. A ponieważ wszystko ma swój kres, tak i nasza droga cierniowa zaczęła pokrywać się płatkami róż i obrała bardzo korzystny dla nas kierunek.

Okazało się, że spełniamy się nie tylko, jako zgodna para z ponad dwudziestoletnim stażem, ale również jako niezwykle udany team twórczo-wykonawczy! Oczywiście znalazło to ujście w naszych „dziełach”, czyli pracach budowlano-wykończeniowych. Powstał garaż, gospodarczak, ogród, ogrodowy wypoczynek, studnia z funkcją dekoracyjno-użytkową, lampy nocne (te powstały jeszcze w naszym poprzednim miejscu zamieszkania, na długo przed rozpoczęciem budowy), wiele stroików, przemalowań.

sypialnia w domu z baliW najbliższych planach stanie wędzarnia, potem uruchomimy „produkcję” tzw. wzmacniającej szczepionki mikrobiotycznej dla roślin, ale nie od razu Warszawę przecież zbudowano;-). Drewniane schody, balustrady, stół w jadalni, sypialniane łóżko i drzwi wewnętrzne są akurat dziełem stolarza, który wykonał to wszystko wg mojego projektu.


Zgodni w podejmowaniu decyzji

Często z mężem śmiejemy się, że jedno bez drugiego by nie istniało. Ja jestem dawcą projektu, mąż realizatorem. Uzupełniamy się wzajemnie. Ale wiele rzeczy wykonuję też samodzielnie, bo tzw. „swędzenie mózgu i rąk” nie pozwala mi na umknięcie pomysłu;-). Nawet, gdy dotyczy to uruchomienia wkrętarki, tudzież jej uproszczonej wersji młotka;-).

szkic domu z baliCzęść mebli i przedmiotów przeszła z dobrodziejstwem inwentarza z poprzedniego mieszkania, otrzymując nowe „wdzianka” do nowego charakteru wnętrza. Wiele kątów (żałuję, że nie wszystko zostało objęte fotografią) zostało przeze mnie rozrysowane już na etapie stawiania fundamentów i przed, bo m.in. poprosił mnie o to mąż.


“Chciał zobaczyć dom moimi oczami…


…oraz, czy czasem nie chcę go „puścić z torbami” hehe;-). Ale na plus dla męża należy uwzględnić fakt, że dostosował dom do naszych wymogów, potrzeb, dzielnie forsując wszelkie ustalenia architektoniczno-konstruktorskie.

Uznaliśmy bowiem, że dom ma być dla nas, a nie odwrotnie. Dlatego wciąż przechodzi metamorfozy: każdego roku, przeważnie z nastaniem wiosny, rzucamy się w wir działań i wówczas dużo się u nas dzieje!

Zatracamy się w tym, bo to nas cieszy, napędza. Mamy wiele zapału, chęci i samozaparcia. Pewnie dlatego tak wiele rzeczy jest tu dziełem naszych rąk i wyobraźni. Sami się „nakręcamy” do działania, by potem zatęsknić za sielskim leniuchowaniem pod Szarą Renetą (de facto to ona ostatecznie zdecydowała o wyborze naszego miejsca na ziemi:-)). Gdy już się pod nią znajdziemy, od razu do głowy przychodzą nam kolejne pomysły, kolejne rozwiązania i znów to samo: lokomotywa rusza pełną parą, pociąga za sobą wagoniki i już trudno jej się zatrzymać;-)

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7

Takie historie opisujemy także w grupie, dołącz do nas i korzystaj z bezpłatnej wiedzy innych użytkowników domów z bali!

Nasz dom, jego wnętrze, to nasza oaza spokoju, kreatywnego myślenia, twórczości i radości. Wiedzą o tym okoliczne zwierzaki, a ptaki (pliszki siwe, kopciuszki), wiją tu sobie cyklicznie gniazdka, by potem dumnie chwalić się przed nami swoim potomstwem. Żyjemy w naturze, z naturą i dla natury w sposób naturalny. Tu zatrzymuje się czas (zatrzymują się wszystkie zegary!), ale działania wytyczają pory roku. Tu nie myślimy o strojach, gonitwie, rywalizacji. Dystansujemy się nawet do pracy zawodowej – to całkiem inny świat. A problemy zdają się maleć, oddalać… Tu po prostu twórczo wypoczywamy;-).


Powstanie domu

Dom wybudowała 5 lat temu firma spod Wrocławia (dane przemilczę), mieszkamy w nim od 4 lat. Od razu wiedzieliśmy, czego chcemy, zatem w kwestii naniesienia i wprowadzenia zmian konstruktorskich i aranżacyjnych byliśmy zgodni i zdecydowani.


Taras oraz wejście główne

sielski dom z bali, baleidetale.plTaras jest miejscem nie tylko wypoczynku po całym dniu, ale miejscem spotkań z bliskimi. To także… punkt obserwacyjny. Bo tak się składa, że rozciąga się z niego widok nie tylko na ogród, budynki gospodarcze (również dzieła naszych rąk i wyobraźni) i pozostałe miejsca do biesiadowania, ale i na okoliczne pola, las w oddali. To także świetne obserwatorium ptactwa wszelkiej maści, kopytnych i ciekawskich lisów:-).

dom z bali, widok z ogroduAby nadać domowi nieco leśnego charakteru ze szczyptą pikanterii i tajemnicy, przy okazji, podczas jednej z nieobecności męża, przyprawiłam mu… rogi. Myślę, że słusznych rozmiarów;-). Następnie chwyciłam za pędzel i – adekwatnie do wieku byłego posiadacza okazałego poroża, „postarzyłam” drzwi frontowe wraz z balustradą kilkoma niedbałymi muśnięciami tak, by nadać im nieco właściwej klimatowi patyny.

Generalnie, w miarę możliwości wszystko „postarzam” ( z wyjątkiem siebie, he he;-)). Są to balustrady tarasu, ganku, meble ogrodowe (ciesielka męża), kuchenne lampy nadblatowe, ramy luster, stare młynki do kawy. Niektóre metalowe i krzemionkowe naczynia – to materiały niezwykle wdzięczne, wręcz idealne do pracy twórczej. Okiennice i łukowato wykończone opaski nad oknami a’la czapka Napoleona to także nasze wspólne dzieło.


Salon i kuchnia, serce domu

piekny salon w domu z bali Serce naszego domu i dominant wśród pomieszczeń. Tu relaksujemy się, spędzamy wieczory, gdzie czas upływa na dysputach, planach, marzeniach, raczeniu się lampką wina przy dźwiękach klimatycznej muzyki.

Pomysł w mojej głowie na jego realizację pojawił się na długo przed wprowadzeniem się. Oczyma wyobraźni widziałam meble, ich rozstawienie, nawet poduszki! Drewniane meble woskowane z Białki tworzą tu szczególny, nieco dworkowy klimat, podkreślony – paradoksalnie(!) nowoczesnym wypoczynkiem z Ikei. Taki nasz mały eklektyzm:-).

Dlaczego akurat wybór padł na popularną sieciówkę? Powód był banalnie prosty: gdy podczas zakupów w rzeczonym miejscu, zmęczona całodzienną wędrówką po Poznaniu, zasiadłam na sofę Ektorp, poczułam jak wnikam i przyjemnie zapadam się w jej przepastnych poduchach i miękkościach… To było to! Wygoda, prosta elegancja, łatwość montażu i… przystępna cena. Nie mogło być lepiej!

wnętrze domu z bali, baleidetale.plUwielbiamy światło punktowe. Mamy w swojej kolekcji sporo lamp, które wieczorem nadają salonowi niepowtarzalnego, sielskiego klimatu. Wykonaliśmy je sami, własnoręcznie, jeszcze w poprzednim mieszkaniu.

Spodobały mi się JYSK-owe wazony z wikliny.

Przemalowałam je w kolorach złamanej bieli, beżu i brązu, przypadkowy tokarz wytoczył podstawy, a mąż zamontował gotowe wsady elektryczne i tak powstała znaczna ich kolekcja. Inne zrodziły się z wykorzystaniem starych, szpermilowych dzbanów, wazonów (sypialnia). Żyrandole i kinkiety zakupiliśmy gotowe w Golden Sun.


Wykańczając przestrzeń

Uwielbiam zegary! Tyle, że większość z nich staje… Bo tu, na wsi, czas płynie inaczej. Wyznaczają go pory roku. Nie zegary! Kominek z płaszczem wodnym ogrzewa cały dom i wodę. To serce domu. Z nastaniem jesiennych chłodów, rozpalamy w nim i poddajemy się nastrojowi magii języków ognia:-).

salon i kominek w domu z baliKominek chcieliśmy klasyczny z lekką nutą wiejskiej stylizacji: belka wieńcząca okap miała być większych rozmiarów, surowa, nieciosana, z sękami. Cóż, nie zawsze idzie jak po maśle… Udobruchaniem naszych nieco zawiedzionych oczekiwań stała się płytka klinkierowa (Euro-Klinkier), którym Pan Czesio wraz synem Robertem (Kom-Bud) obłożył zabudowę.

Dębowe deski podłogowe (Castorama) zakupiliśmy jako outlet, jak znaczną większość wyposażenia zresztą. Są praktyczne, wytrzymałe na ścieranie, maskujące kurz (czyli coś, co lubi każda zapracowana pani domu:-)) i niewymagające specjalnej pielęgnacji: wystarczy odrobina wilgotnej szmatki i parę kropel octu. Płytki klinkierowe, o których już wspomniałam, zostały zaimpregnowane już na wstępie prac montażowych. Nie wymagają żadnej pielęgnacji czy czyszczenia, są wręcz bezobsługowe;-)

piekna kuchnia w domu z baliUznaliśmy z mężem, że nie chcemy dużej kuchni (w przeciwieństwie do poprzedniej, stąd doświadczenie w użytkowaniu). Tu sporo się dzieje każdego dnia. Ilość ruchów staraliśmy się ograniczyć do niezbędnego minimum, by bardziej się w niej zrelaksować, niż zmęczyć ciągłym dreptaniem.

Wszystkie szafki, szuflady, sprzęty są dosłownie pod ręką, a jedyne ruchy w niej wykonywane to „obertasy”.


Dodatkowe pomieszczenia – spiżarnia

Dodatkowym atutem domu jest spiżarnia, dzięki której mogliśmy sobie pozwolić na małą, otwartą na część jadalnianą i salon kuchnię (aneks). W rejonie, w którym mieszkamy, trudno było nam znaleźć stolarza zajmującego się stricte stolarką kuchenną. Jeśli już takowy się znalazł, zniechęcały nas koszty wykonania wg własnego projektu. Ale i tym razem los okazał się nam przychylny i naprzeciw naszym oczekiwaniom ponownie wyszła Castorama.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7

Takie historie opisujemy także w grupie, dołącz do nas i korzystaj z bezpłatnej wiedzy innych użytkowników domów z bali!

 

Tablicowa ścianka to mantra i dzienny harmonogram zajęć dnia ode mnie dla męża:-). Bibeloty, te stare i znalezione na szpermilu, okazały się świetnym uzupełnieniem przytulnego wnętrza i podkreśliły jego sielankowy charakter.

Wykonawcą stolarki (schody, stół w jadalni, małżeńskie łoże, liczne parapety i półka nad biokominkiem – drewno mahoniowe, balustrady – iroko, drzwi wewn. – sosna) zajął się Pan Mirek (Stol kram) ze Stargardu Szczecińskiego. Majstersztyk! Machnęłam projekty, uzyskałam zgodę dyżurnego adaptatora w osobie męża;-) i Pan Mirek popłynął… We właściwym dla nas kierunku:-)


Poddasze

Zwieńczeniem poddaszowej sypialni stał się kominek na biopaliwo. Niemal każdego wieczora (z wyjątkiem lata), rozpalam w nim płomień. Wprawdzie nie służy on ogrzaniu pomieszczenia, ale podnosi temperaturę o jakieś 2 st. C. I nie tylko za sprawą działania samego ognia…

pokoj w domu z baliCzęść mebli i przedmiotów przeszła z dobrodziejstwem inwentarza z poprzedniego mieszkania, otrzymując nowe „wdzianka” do nowego charakteru wnętrz. Wystarczył mały lifting (uchwyty) i mebelek już jak nowy, czyli „postarzony”.

Pomysł na łazienki (2 – jedna na parterze, druga z wejściem od sypialni, był taki: zero mebli na poczet zabudowy z płyty G-K. Taniej, przytulniej i bez przesady. Do tego płytki ceramiczne z outletu, imitujące trawertyn. Umywalka (w tym armatura) miała nawiązywać do wiejskiego stylu dworkowego i swoim wyglądem imitować żeliwną miskę.


Na koniec

Dom z bali to dom z duszą. To duch lasu i cząstka nas jednocześnie. Żyjemy w systemie naczyń połączonych, a nasze korzenie tkwią, są mocno związane właśnie z Naturą. To Twoje „płuca” Drogi Czytelniku, Twój czysty, niczym nieskalany oddech świeżości, którego w bonusie nie zapewni Ci produkt ludzki.

baner spotkania online w temacie domów z bali

Nie trzeba wiele, czy szukać ze świecą! Wystarczy spojrzeć na chłodną Skandynawię, czy nasze rodzime Bieszczady. Szczególnie w nich odnajdziemy niejedną przepiękną cerkiew, w idealnym wręcz stanie, mimo upływu stuleci! Czy drewniane domki zamieszkałe przez naszych przodków (Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku) – czyż niechętnie odwiedzamy takie miejsca? Czyż nie zachwycamy się ich ponadczasową urodą, techniką budowania, strukturą drewna itp. z powodów nam jakże bliskich i znanych?

Możesz to mieć na stałe. Dla siebie. Dla Twojej rodziny. Dla otoczenia. I dla środowiska, w którym wspólnie żyjemy. Ja już mam swój cudowny dom z duszą. Czas na Ciebie, Drogi Czytelniku!:-)”.


Kilka „suchych” danych o domu

Projekt Rydzowo 7 autorstwa Dom-Projekt

dane o projekcie domu z bali rydzowo 7

Chciałbyś także opowiedzieć swoją historię związaną z budową, czy zakupem domu z bali?

Podziel się swoimi doświadczeniami z innymi balowiczami, którzy z chęcią, tak jak Wiolettę wysłuchają i Ciebie, Twoich uwag, sugestii, przemyśleń. Napisz do mnie na biuro@baleidetale.pl – pozdrawiam, Sławek

komentarze

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews