BaleiDetale.pl
Projekt Zawoja front tani dom z bali do 100 m2

Tani dom z bali do 100 m2 powierzchni użytkowej?

Aby ułatwić Ci zadanie – budowę domu z bali, chcę podpowiadać Ci dobre rozwiązania.  Co jakiś czas będę tworzył artykuły, w których wybiorę jeden projekt i przeanalizuję go dla Ciebie pod kątem jego funkcjonalności oraz ogólnych kosztów budowy. Zaczynamy!

Projekt Zawoja DW

Projekt Zawoja front tani dom z bali do 100 m2Powierzchnia użytkowa 103,49 m2 + część gospodarcza.

Kąt nachylenia dachu: 43º

Wysokość domu do kalenicy: 8.53 m

Minimalne wymiary działki 19.2 x 17.8 m

Dlaczego ten projekt?

Szukasz Wykonawcy domu z bali, krok po kroku

Prosta bryła na bazie prostokąta z użytkowym poddaszem i dwuspadowym dachem, bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń to tylko kilka z powodów!

 

Zawoja jest bardzo popularnym projektem, ze względu na te i inne jej atuty.

 

Projekt Zawoja parter tani dom z bali do 100 m2

Wchodząc do mieszkania zauważyć można funkcjonalny wiatrołap. To pomieszczenie idealnie nadaje się na pakowną szafę na buty, czy kurtki nie tylko gości. Dodatkowo wiatrołap zapobiega zbyt szybkiemu wychłodzeniu domu zimą, kiedy wchodzi dużo gości. Pomieszczenie to pełni swego rodzaju bufor cieplny dla ludzi przybywających do Twojego gniazdka.

 

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dni

Patrząc dalej, tuż przy wejściu zlokalizowane jest pomieszczenie gospodarcze, idealne jeśli planujesz ogrzewanie paliwem stałym, np. ekogroszek, pelet, czy drewno. Transport tego paliwa odbywa się bardzo krótką drogą, bez zbędnego brudzenia innych pomieszczeń.

Salon połączony z kuchnią jest spełnieniem oczekiwań większości Inwestorów.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7

Taki układ gwarantuje niezapomniane wspólne chwile dla Twojej rodziny, czy te podczas imprezy ze znajomymi. Zauważ także, gdzie zlokalizowane jest wyjście – okno tarasowe. W centralnej części omawianej strefy. W ciepłe, letnie wieczory impreza spokojnie może przenieść się lub też rozpocząć na zewnątrz domu. W łatwy sposób przetransportujesz, co trzeba na zewnątrz.

Na parterze znajduje się także optymalnej wielkości łazienka z pralką i kabiną prysznicową oraz pokój o różnorodnej funkcjonalności, np. dodatkowej sypialni dla gości, czy gabinetu.

Projekt Zawoja poddasze tani dom z bali do 100 m2Na piętrze są 3 sypialnie oraz duża garderoba i druga łazienka. Pamiętaj, że niemal nic nie stoi na przeszkodzie, aby większość z tych ścian przestawić zmieniając rozkład pomieszczeń pod Twoje wytyczne. Oprócz zmian w układzie możesz zwiększyć powierzchnię na poddaszu, np. dodając lukarny. Wówczas skosy dachu pod taką lukarną są mniej „uciążliwe”.

Warto rozważyć także wykonanie zadaszenia nad tarasem, chociaż na wpół przyciemnionego, o czym pisałem przy okazji rozważań na temat Taras, czy balkon?

Projekt Zawoja przekrój tani dom z bali do 100 m2Możliwości zmian – adaptacji projektu Zawoja DW są bardzo duże, o czym świadczy ilość jego odmian, jakie są do kupienia na rynku (blisko 50). Oczywiście każdy projekt można przerobić, tylko jakim kosztem? Jeśli masz zbliżone oczekiwania do koncepcji projektu Zawoja, śmiało możesz się pokusić o jego wybór lub jego odmian wśród dostępnych, aby nie płacić za zmiany.

baza fachowców przekierowanie

W sytuacji kiedy wiesz, że zbyt wiele elementów Ci w nim nie odpowiada (np. znacząco metraż, czy układ) rozważ poszukiwania innego projektu. Zmiany w konstrukcji budynku nie należą już do tanich

 


Koszty

Projekt Zawoja tył tani dom z bali do 100 m2

Realizacja budowy domu z bali do stanu surowego zamkniętego, przyjmując średnie rynkowe ceny z pełnych bali (ok. 28 cm średnicy lub płazy na poziomie 20-22 cm grubości ) to koszt w przybliżeniu 215 tys. zł.

Kolejne etapy, aż do wykończenia to kwota uśredniona 120 tys. zł.

kalkulator budowy domu z bali

To w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni użytkowej (103,49m) daje 3 240 zł.

To prawie o połowę taniej, niż mieszkanie w dużym mieście obecnie (sierpień 2018).

Oczywiście nie są to kompletne wyliczenia, dotyczą postawienia domu z bali bez kosztów formalnych i chociażby zakupu działki.  Ten ostatni element jest kosztem bardzo zmiennym i zależy od wielu aspektów, o czym już pisałem

Pamiętaj także!, że na koszt wybudowania domu wpływają takie aspekty jak: rodzaj wybranej technologii, ceny wykonawcy, dobór materiałów itp.

baner spotkania online w temacie domów z bali

Wyliczenia przedstawione w tym artykule traktuj proszę poglądowo. Konkretne kalkulacje dokonuje się w oparciu o szeroki wywiad z Inwestorem, słuchając jego potrzeb oraz po sprecyzowaniu zakresu prac.

Masz pytania odnośnie projektu? Napisz do mnie!

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews