Projekt Zawoja front tani dom z bali do 100 m2

Tani dom z bali do 100 m2 powierzchni użytkowej?

Aby ułatwić Ci zadanie – budowę domu z bali, chcę podpowiadać Ci dobre rozwiązania.  Co jakiś czas będę tworzył artykuły, w których wybiorę jeden projekt i przeanalizuję go dla Ciebie pod kątem jego funkcjonalności oraz ogólnych kosztów budowy. Zaczynamy!

Projekt Zawoja DW

Projekt Zawoja front tani dom z bali do 100 m2

Powierzchnia użytkowa 103,49 m2 + część gospodarcza.

Kąt nachylenia dachu: 43º

Wysokość domu do kalenicy: 8.53 m

Minimalne wymiary działki 19.2 x 17.8 m

Dlaczego ten projekt?

Szukasz Wykonawcy domu z bali, krok po kroku

Prosta bryła na bazie prostokąta z użytkowym poddaszem i dwuspadowym dachem, bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń to tylko kilka z powodów!

Zawoja jest bardzo popularnym projektem, ze względu na te i inne jej atuty.

Projekt Zawoja parter tani dom z bali do 100 m2

Wchodząc do mieszkania zauważyć można funkcjonalny wiatrołap. To pomieszczenie idealnie nadaje się na pakowną szafę na buty, czy kurtki nie tylko gości. Dodatkowo wiatrołap zapobiega zbyt szybkiemu wychłodzeniu domu zimą, kiedy wchodzi dużo gości. Pomieszczenie to pełni swego rodzaju bufor cieplny dla ludzi przybywających do Twojego gniazdka.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dni

Patrząc dalej, tuż przy wejściu zlokalizowane jest pomieszczenie gospodarcze, idealne jeśli planujesz ogrzewanie paliwem stałym, np. ekogroszek, pelet, czy drewno. Transport tego paliwa odbywa się bardzo krótką drogą, bez zbędnego brudzenia innych pomieszczeń.

Salon połączony z kuchnią jest spełnieniem oczekiwań większości Inwestorów.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7

Taki układ gwarantuje niezapomniane wspólne chwile dla Twojej rodziny, czy te podczas imprezy ze znajomymi. Zauważ także, gdzie zlokalizowane jest wyjście – okno tarasowe. W centralnej części omawianej strefy. W ciepłe, letnie wieczory impreza spokojnie może przenieść się lub też rozpocząć na zewnątrz domu. W łatwy sposób przetransportujesz, co trzeba na zewnątrz.

Na parterze znajduje się także optymalnej wielkości łazienka z pralką i kabiną prysznicową oraz pokój o różnorodnej funkcjonalności, np. dodatkowej sypialni dla gości, czy gabinetu.

Projekt Zawoja poddasze tani dom z bali do 100 m2Na piętrze są 3 sypialnie oraz duża garderoba i druga łazienka. Pamiętaj, że niemal nic nie stoi na przeszkodzie, aby większość z tych ścian przestawić zmieniając rozkład pomieszczeń pod Twoje wytyczne. Oprócz zmian w układzie możesz zwiększyć powierzchnię na poddaszu, np. dodając lukarny. Wówczas skosy dachu pod taką lukarną są mniej „uciążliwe”.

Warto rozważyć także wykonanie zadaszenia nad tarasem, chociaż na wpół przyciemnionego, o czym pisałem przy okazji rozważań na temat Taras, czy balkon?

Projekt Zawoja przekrój tani dom z bali do 100 m2Możliwości zmian – adaptacji projektu Zawoja DW są bardzo duże, o czym świadczy ilość jego odmian, jakie są do kupienia na rynku (blisko 50). Oczywiście każdy projekt można przerobić, tylko jakim kosztem? Jeśli masz zbliżone oczekiwania do koncepcji projektu Zawoja, śmiało możesz się pokusić o jego wybór lub jego odmian wśród dostępnych, aby nie płacić za zmiany.

baza fachowców przekierowanie

W sytuacji kiedy wiesz, że zbyt wiele elementów Ci w nim nie odpowiada (np. znacząco metraż, czy układ) rozważ poszukiwania innego projektu. Zmiany w konstrukcji budynku nie należą już do tanich


Koszty

Projekt Zawoja tył tani dom z bali do 100 m2

Realizacja budowy domu z bali do stanu surowego zamkniętego, przyjmując średnie rynkowe ceny z pełnych bali (ok. 28 cm średnicy lub płazy na poziomie 20-22 cm grubości ) to koszt w przybliżeniu 215 tys. zł.

Kolejne etapy, aż do wykończenia to kwota uśredniona 120 tys. zł.

kalkulator budowy domu z bali

To w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni użytkowej (103,49m) daje 3 240 zł.

To prawie o połowę taniej, niż mieszkanie w dużym mieście obecnie (sierpień 2018).

Oczywiście nie są to kompletne wyliczenia, dotyczą postawienia domu z bali bez kosztów formalnych i chociażby zakupu działki.  Ten ostatni element jest kosztem bardzo zmiennym i zależy od wielu aspektów, o czym już pisałem

Pamiętaj także!, że na koszt wybudowania domu wpływają takie aspekty jak: rodzaj wybranej technologii, ceny wykonawcy, dobór materiałów itp.

baner spotkania online w temacie domów z bali

Wyliczenia przedstawione w tym artykule traktuj proszę poglądowo. Konkretne kalkulacje dokonuje się w oparciu o szeroki wywiad z Inwestorem, słuchając jego potrzeb oraz po sprecyzowaniu zakresu prac.

Masz pytania odnośnie projektu? Napisz do mnie!

Nazywam się Sławek Witiw i pomagam spełnić marzenie o własnym domu.

Pomagam budować ciepłe i trwałe domy z bali poprzez dzielenie się wiedzą na blogu oraz kanale YouTube, indywidualne konsultacje, wizyty na budowie czy webinary.

Bądź na bieżąco:

[fblikebox id=10742]

Podziel się wpisem:
Facebook
Pinterest
Email
WhatsApp

6 thoughts on “Tani dom z bali do 100 m2 powierzchni użytkowej?”

  1. Cześć, z ciekawości, ten etap do wykończenia o którym piszesz to jest stan deweloperski, czy już gotowy do zamieszkania? Ceny które podajesz to są cenny brutto czy netto, bo spotkałem się, że niestety w wielu wyliczeniach są poddawane ceny netto, co troszkę zaciemnia obraz 😉

  2. Hej, mówimy tu o średnich cenach brutto, ale te zależą od bardzo wielu czynników. Ponadto jest to artykuł z 2018 roku. W tekście rozbiłem koszty mniej więcej na ogólne etapy.

    Jak pisałem w artykule: Konkretne kalkulacje dokonuje się w oparciu o szeroki wywiad z Inwestorem, słuchając jego potrzeb oraz po sprecyzowaniu zakresu prac.

  3. Mam działkę ok.8 a.i ok.100tys.zł.Co zbudowalibyście mi ,bym gdzieś zamieszkał?

  4. Witam chciałem się dowiedzieć na jakim etapie budowa domu z bali to jest stan surowo zamknięty

  5. Fundamenty, bryła budynku, okna, poszyci dachowe, komin. Czyli dom szczelny z zewnątrz przed deszczem i złodziejami 🙂

    Reszta to dalsze etapy. Oczywiście domy różnią się czasem tym, że niektóre od razu mają ściany działowe z bali lub konstrukcje pod ściany szkieletowe, ale tu standardy się mocno rozjeżdżają u wykonawców.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz więcej

Wpisy, które mogą Cię zainteresować: