BaleiDetale.pl
Dom z Bali z Lotu Ptaka

VIDEO: Dom z Bali w Lwówku Śląskim z Lotu Ptaka

Cześć,

Poniżej zobaczysz nagranie domu z bali w Lwówku Śląskim. Poza kamerami rozmawiałem z jego właścicielami, którzy poświęcili mi sporo czasu, aby opowiedzieć mi i Tobie swoją historię.

O czym mówię na nagraniu?”

👉 Kiedy powstał dom?
👉 Ile metrów kwadratowych ma ten dom z bali?
👉 Jaką technologię budowy domu z bali wybrali właściciele?
👉 Ile czasu trwa budowa domu z bali?
👉 Jak prawidłowo zamontować okna w domu z bali?
👉 Jak zaplanowano przestrzeń w domu z bali?
👉 Osiadanie domu z bali od czego zależy i jak sobie z tym aspektem radzić?
👉 Jakie ogrzewanie wybrać do domu z bali?
👉 Ile kosztuje ogrzewanie domu z bali?
👉 Jakie pomieszczenia zaplanowano w tym domu?
👉 Co można modyfikować w układzie tego domu z bali?
👉 Dlaczego właściciele wybudowali dom z bali?
👉 Czy właściciele polecają wykonawcę swojego domu?
👉 Jakie błędy podczas budowy popełniono na tej budowie?
👉 Co by właściciele zmieniliby w tym domu, gdyby budowali jeszcze raz?

Pod filmem znajdziesz wersję tekstową tego nagrania!

Masz jakieś pytania do zaprezentowanego domu? Skontaktuj się ze mną!
Nie zapomnij zostawić także komentarz na końcu tego artykułu lub pod filmem na YouTube!

LINKI Z NAGRANIA:

Linki do cenionych i doświadczonych biur architektonicznych od domów z bali:

W razie potrzeby stworzenia projektu od podstaw pisz do mnie proszę, polecę Ci doświadczonych fachowców, aby projekt był optymalny cenowo w realizacji!


Dzisiaj jestem w Lwówku Śląskim, w domu Bożeny i Kazimierza, w pięknym otoczeniu przyrody – mam nadzieję, że na nagraniu słychać, jak tutaj śpiewają ptaki. Za chwilę zobaczysz więcej szczegółów na temat tego domu – zapraszam na małą wycieczkę!

Na początku chcę bardzo podziękować właścicielom za to, że będąc u nich bez zapowiedzi poświęcili mi sporo czasu oraz przekazali mi wiele istotnych informacji. Wszystko po to, abym mógł Tobie opowiedzieć historię ich domu. Bożena i Kazimierz nie chcieli wystąpić przed kamerami, co szanuję. Jest to jednak stresujące, coś o tym wiem.

 

Budowa tego domu rozpoczęła się w 2013 i trwała ok. roku czasu z małym hakiem. Dom został postawiony wg projektu Cisów DW i ma ok. 100 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.dom z bali parter cisów

Właściciele tego domu przeprowadzili się z dużego blokowiska, z  mieszkania na czwartym piętrze do tego domu znajdującego się w otoczeniu przepięknej natury.

Decyzja na temat budowy wymarzonego domu z bali powstała bardzo szybko, bo w około miesiąc czasu uruchomili już procedurę związaną z pozwoleniem na budowę.

Okolicę rozściela malowniczy krajobraz. Nieopodal znajduje się granica z Czechami. Lwówek Śląski Leży nad rzeką Bóbr, na południe od Bolesławca i na północ od Jeleniej Góry, na granicy Pogórza Izerskiego i Kaczawskiego.

najtańszy kredyt na budowę twojego domu z baliDo budowy domu zastosowano mokre pół bale o wymiarach około 25 cm szerokości i 35 cm wysokości łączone metodą na obce pióro.  Na dachu zastosowano dachówkę ceramiczną.
Otwory okienne i drzwiowe zostały przygotowane na etapie składania domu, poprzez montaż tak zwanych ramiaków, czyli ram okiennych, które izolują okno od pracy budynku, pracy bali i umożliwiają zachowanie szczelności domu na tych połączeniach. Dzięki temu okno normalnie może się otwierać i zamykać podczas kruczenia się elementów balowych. Okna zaś są drewniane podobnie, jak okazałe drzwi wejściowe.

Z domem połączony jest garaż jednostanowiskowy. Na górze znajdują obszerne tzw. lukarny – wypusty w dachu, z zamontowanymi dużymi oknami umożliwiającymi wyjście na balkony, które bardzo dobrze doświetlają pomieszczenia. Gdyby Inwestorzy wybrali dom z prostym dachem dwuspadowym, naturalnego światła na poddaszu byłoby znacząco mniej, a pomieszczeniom na górze czegoś by brakowało w moim odczuciu. Balkony wykonane zostały ze spadami i tzw. szczelną podłogą. Dzięki temu, kiedy pada deszcz, woda płynie do rynien zamiast na głowę osób znajdujących się po nimi.

Na wejściu widać na okazałe słupy. Tuż pod nimi znajdują się metalowe stopy, które umożliwiają ich regulację. Ściany balowe osiadają, kiedy drewno oddaje nadmiar wilgoci. Słupy, czyli bal postawiony w pionie, praktycznie nie kruczy się na długości, tylko na objętości. Tą różnicę niwelują wspomniane stopy. W pierwszych latach użytkowania wystarczy je delikatnie poluzować. Zabieg ten nie należy do skomplikowanych.

ścianka kolankowa w domu z bali
ścianka kolankowa w domu z bali

Warto zwrócić uwagę na belki stropowe, elementy wystające poza obrys domu, podtrzymujące boczne okapy. Zostały dodatkowo przyozdobione. Inne elementy dekoracyjne możemy zauważyć na ścianach szczytowych, a dokładniej na zewnętrznych elementach konstrukcyjnych dachu, na krokwiach. Zamontowano na nich listwy ozdobne.

Zastosowanie okapów od strony ściany szczytowej powoduje, że ściana dolna, ściana balowa jest osłonięta od nadmiaru deszczu i od słońca. Dzięki temu tez w domu utrzymuje się dłużej przyjemny chłód latem, dom jest bardziej osłonięty od nagrzewania się promieniami słonecznymi.

W środku zastosowano ogrzewanie gazowe (gdzie gaz jest z sieci). Na parterze jest tzw. podłogówka, a na poddaszu grzejniki. Właścicielka – Bożena zaznacza, że ogrzewania podłogowego na parterze praktycznie nie włączali, gdyż grzejniki na górze i w zimniejsze dni kominek w salonie, w zupełności im wystarczał do tej pory. Koszty ogrzewania sięgają około 3000 tys. zł rocznie.

Technologia, jaką zastosowali właściciele tego domu wymagała zastosowania ocieplenia od wewnątrz. Tak, jak widać na nagraniu, bale po 4 latach wymagają odświeżenia. Zarówno oczyszczenia, jak uzupełnienia szpar, ale to wynika z zastosowanej technologii.

Dom został zabezpieczony preparatami olejowymi, co dało efekt naturalnej drewnianej elewacji, niemniej jednak należy pamiętać, że tego typu preparaty są nieco mniej trwałe od typowych środków z grupy bejc i lakierobejc.

baner spotkania online w temacie domów z bali

W podstawie dom ma  9,5 metra na długość, od frontu. Na szerokość jest długi na 8 metrów. Część garażowa w podstawie ma prawie 4,5 metra na ok. 7 metrów. Na parterze znajduje się otwarta kuchnia połączona z salonem o powierzchni 46 m2 powierzchni użytkowej. Funkcjonalny wiatrołap zimą skutecznie wyłapuje zimne powietrze, kiedy więcej osób wchodzi do domu. Ściana wewnętrzna zaznaczona grubą, czarną linią została wykonana z bali i stanowi ścianę nośną. Pozostałe mniejsze, można w tym projekcie przestawiać, aczkolwiek projekt zaplanowany jest bardzo racjonalnie. Ściany zewnętrze od środka domu pokryte zostały deską imitującą bale. Pod spodem są 2 warstwy wełny mineralnej. Jak już wspomniałem kominek stanowi nie tylko element ozdobny, ale w zimniejsze dni jest dość mocno użytkowany.

Delikatne ażurowe schody na poddasze nie rzucają się bardzo mocno w oczy w salonie.

Na górze są 4 sypialnie oraz łazienka z wanną. Łączna powierzchnia użytkowa poddasza to 45 m2 powierzchni użytkowej. Całe poddasze wykonane zostało w technologii szkieletowej, co oznacza, że nie ma tutaj grubych masywnych bali. Elewację ścian szczytowych pokrywają deski imitujące bale.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dni

Szukasz projektu domu z bali? Oto linki do cenionych i doświadczonych biur architektonicznych od domów z bali, gdzie znajdziesz wiele gotowych projektów:

Napisz do mnie na slawomir.witiw@baleidetale.pl a powiem Ci, jak kupić projekt taniej nawet o kilkaset złotych korzystając z moich zniżek. 

W razie potrzeby stworzenia projektu od podstaw pisz do mnie proszę, polecę Ci doświadczonych fachowców, aby projekt był optymalny cenowo w realizacji!

 


Ile Kosztuje budowa domy z bali? Koszt budowy domu z bali pod klucz 100 m2Na pytanie do właścicieli, dlaczego postanowili budować dom z bali powiedzieli mi, że była to całkiem spontaniczna decyzja, przez przypadek zdecydowali się na ten dom, gdyż usłyszeli cenę budowy tego domu. Dopiero potem okazało się, że jest to cena za stan surowy zamknięty, czyli niekompletna kwota wykonania domu, ale i marzenia i swoją wizję już tak mocno wyklarowali, że stwierdzili – mimo takiego odstępstwa od budżetu, że zdecydują się na realizację swoich marzeń.

Właściciele wspominają, że podczas budowy i pierwsze lata od zamieszkania odwiedzało ich wiele osób zainteresowanych budowaniem domu z bali. Dodają także, że był to pierwszy tego typu dom w okolicy. Z uśmiechem wspominają historię księdza, który rzekomo zjechał do nich przejazdem. Zaznaczyć tutaj trzeba, że przy domu Bożeny i Kazimierza droga się kończy.

kalkulator budowy domu z baliWłaściciele zapewnili sobie prywatny wejście do pobliskiego lasku montując furtę w bocznej części ogrodzenia.

Zaznaczyli także, że działkę mają dużą, bo około 4000 metrów, ale z uwagi na ukształtowanie terenu, które z pewnością widzisz na ujęciach z drona, ciężko dobrze zagospodarować. Mówią, że nie mają praktycznie miejsca na wybudowanie dodatkowej wiaty.

Bożena i Kazimierz skutecznie wykorzystują naturalne walory gleby i na górce na tyle domu zamontowali małą piwniczkę, która służy jako chłodne pomieszczenie na konfitury, czy wina. Tuż obok znajduje się składzik na drewno, który pierwotnie miał być małym domkiem dla gości.

Budowa Domu z Bali Krok o Kroku nagranieNajwiększym ich problem po budowie była źle zrealizowany dopływ wody do budynku, który zamarzał. Na szczęście dość szybko uporali się z tym problemem, stosując dodatkową izolację.

Bożena podkreśla, że gdyby mogła teraz coś skorygować, to powiększyła by kuchnie i nieco ograniczyła by ilość drewna w środku. Obecnie drewno widać na podłogach, sufitach i ścianach.

Na koniec zgodnie mi dodali, że pozytywnie wspominają poczynania wykonawcy.

baza fachowców przekierowanie

Tak jak też rozmawiałem poza kamerami z właścicielami tego pięknego domu, są bardzo zadowoleni, jak użytkownicy tego domu i nie zmienili by decyzji, gdyby mieli ją podjąć jeszcze raz.

Pozdrawiam

podpis imienny z uśmiechem, domy z bali, jak budować? baleidetale.pl

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews