BaleiDetale.pl
Jak Budować Dom z Bali 5 wskazówek

VIDEO: ❺ CENNYCH WSKAZÓWEK ➔ Jak Budować Dom z Bali❓

Wiele osób pyta mnie, jak przygotować się do budowy domu z bali? Od czego zacząć ? Jaką technologię wybrać? Gdzie szukać dobrych projektów, projektantów czy wykonawców? Na co trzeba zwracać uwagę? O czym pomyśleć? Tych pytań jest naprawdę wiele, to tylko nieliczne!!

W tym nagraniu przedstawię Ci 5 wskazówek, które w telegraficznym skrócie naprowadzą Cię na właściwe tory.

Zapraszam na film!

5 wskazówek, zanim wybudujesz dom z bali!

Nie będę jakoś specjalnie odkrywczy, jeśli powiem, że budowa każdego domu, niezależnie od technologii, w jakiej jest budowany nie jest procesem łatwym, ani tanim. Wielu z nas, żeby pozwolić sobie na budowę domu, musi zaciągnąć kredyt, który spłacamy przez długie lata. Nie pozwól zatem, aby budowa wymknęła Ci się spod kontroli, a jej punkt kulminacyjny pochłonął każdą Twoją wolną chwilę i ostrożność w podejmowaniu działań!

Mówimy o zbyt dużych kwotach, aby podejść do tego procesu lekceważąco – moim zdaniem.

W tym nagraniu chce Ci przedstawić 5 wskazówek, żeby nakierować Cię na właściwe tory budowy domu z bali.


#1 Jaki Będzie Twój Dom z Bali?

Zdecydowanie musisz mieć pewność, że wiesz, jaki ogrom zalet niesie za sobą dom z bali – pamiętaj ma on także wady. O tym rozpisuję się szerzej na BaleiDetale.pl i w e-booku Pierwszy Krok do Budowy Domu z Bali.
Staraj się doświadczyć życia w takim domu, np. na wyjazdach wakacyjnych. Pytaj i słuchaj ludzi, którzy żyją w takich domach, oni zawsze udzielą Ci sporo cennych rad! Ja także służę Tobie pomocą w tym zakresie.

Żeby precyzyjniej wyjaśnić, o co mi chodzi powiem Ci, że podczas swojej działalności w zakresie pomocy przy budowie domów z bali spotykam „Balowiczów”, którzy już mieszkają w takim domu (trafiają do mnie, w momencie, kiedy już mają problem do rozwiązania np. z doszczelnieniem domu). Część z nich na ogół nie jest świadoma, że np. drewno pracuje i z czym to się wiąże. Że jeśli dom nie będzie wykonany właściwie, to schnące bale będą się rozszczelniać.

Budowa Domu z Bali Krok o Kroku nagranieNiektórzy nie są świadomi, że drewno lite, zwłaszcza bale o dużych przekrojach pęka, co w pierwszych latach użytkowania domu po prostu słychać. Wiele osób nie jest także świadomych, że czasem ściana balowa wykonana niewłaściwie, potrafi przeciekać przy obfitych opadach deszczu itd. Nie mówię tego, aby Cię przestraszyć, tyko żeby uczulić, gdzie czasem są popełniane błędy. Moją rolą jest poprowadzić Cię tak, abyś trafił we właściwe ręce, do odpowiednich fachowców i był świadomy tego, czym cechuje się dom z bali, by Twój dom spełniał finalnie Twoje oczekiwania funkcjonalne, finansowe, estetyczne itd.

No i a propos oczekiwań, to te zawsze staram się bardzo dokładnie zdiagnozować w rozmowach indywidualnych. Zadaję pytania dotyczące domu m. in.:

Sprecyzuj także Twoje oczekiwania względem domu:

 • Jaką ma pełnić funkcję?
 • Ile osób będzie w nim mieszkało?
 • Jakie ma mieć pomieszczenia?
 • Ile ma mieć merów kwadratowych?
 • Jaki przewidujesz budżet? Itd.

link do Pinterest dawki inspiracji, zbioru zdjęć

Często sugeruję, żeby na podstawie wspólnych, rodzinnych rozmów i doświadczeń w zakresie wspólnego życia omówić, czego każdy z Was potrzebuje. Jakie pomieszczenia są dla Was najważniejsze, a których mogłoby ewentualnie nie być, w przypadku konieczności cięć budżetowych w projekcie.

Wspólnie spróbujcie określić styl, w jakim ma być wykonany dom. W tym celu pomocne będą zdjęcia domów już wybudowanych, np. tych zebranych na moim kanale Pinterest lub oglądając wywiady i filmy inspirujące na moim kanale YouTube. Już niebawem kolejne wywiady z właścicielami domów z bali. Jak wspomniałem jest też dostępny bezpłatny poradnik „Pierwszy krok do budowy domu z bali„, w którym szerzej opisuję 6 sprawdzonych technik, abyś podjął właściwe decyzje przy budowie wymarzonego domu z bali.

ebook pierwszy krok do budowy domu z bali, 6 sprawdzonych technik, abys podjal wlasciwe decyzje przy budowie domu z bali

Pytań naprowadzających mnie na Twoją wizję wymarzonego domu z bali jest wiele, tym filmem chcę Cię zainspirować do dalszych właściwych kroków i nakreślić Ci, gdzie najczęściej występują problemy.


#2 Przygotowanie Finansowe

No i właśnie budżet… Czy wybudujesz dom posiłkując się kredytem z banku, czy gotówką?

W każdym z tych przypadków trzeba dobrze rozplanować finanse, aby starczyły do końca budowy. Jeśli budujesz za gotówkę, temat jest zdecydowanie prostszy – trzeba zmieścić się w określonym przedziale finansowym.

najlepszy kredyt na budowę domu z bali

Do kredytu trzeba się przygotować nieco bardziej, o czym już pisałem w artykułach na BaleiDetale.pl. W dużym skrócie, aby uzyskać zdolność kredytową, Twoje finanse muszą być w nienagannej kondycji (tyczy się to głównie historii kredytowej i dokumentów potwierdzających Twoje zarobki).

Wysoki poziom zadłużenia, a nie daj Boże nieterminowo spłacane pożyczki, mogą pozbawić Cię możliwości kredytowania budowy!

Musisz też pamiętać o tym, że zbyt duża ilość zapytań o kredyt może na jakiś czas zablokować możliwość otrzymania kredytu hipotecznego. O kredyt należy starać się z głową!

W tym celu zawsze zachęcam do skorzystania z usług doświadczonego doradcy kredytowego, który powie Ci, gdzie w Twojej sytuacji finansowej i formalnej najlepiej starać się o kredyt na dom z bali. Nie każdy bank udziela kredytu na domy drewniane lub warunki finansowania mogą być mniej korzystne!

Pamiętaj, że obsługa doradcy kredytowego Ciebie nie kosztuje. Warunki finansowania będziesz mieć takie same, jakbyś sam chodził po bankach i szukał kredytu, a czasem nawet lepsze! Koszty prowizji bankiera, czy doradcy już są z góry uwzględnione w kosztach uruchomienia kredytu przez bank. Mało tego, w sprawach bardziej złożonych doświadczony doradca wie dokładniej, jak Cię poprowadzić i do którego banku wysłać wniosek, aby nie było problemów na etapie wypłacania transz. To ogromna oszczędność Twojego czasu i nerwów!

pakiet 10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy oraz 6 narzędzi pomocnych przy budowie domu z baliTakiego doradcę znajdziesz także u mnie. Żeby mieć pewność, że trafisz do właściwej osoby wypełniasz odpowiedni, krótki wniosek, który trafia do konkretnej osoby, którą znam osobiście. W zależności od rejonu Polski zostajesz przydzielony do bankiera, który ma doświadczenie przy kredytowaniu domów z bali i wie na co trzeba zwracać uwagę i nie inaczej! Często osobiście rozmawiam z danym doradcą, aby dodatkowo upewnić się, czy wie o co chodzi i uczulam, go gdzie bywają problemy.

Uwierz mi, że tak przygotowany proces pozwala uniknąć niepotrzebnych stresów i komplikacji na budowie, najczęściej na etapie wypłacania środków w trakcie budowy.

baner spotkania online w temacie domów z bali


#3 Właściwa Działka i Dobry Projekt

Pisałem już o tym na BaleiDetale.pl, co najlepiej wykonać najpierw: projekt, czy działkę? Dla przypomnienia według mnie o wiele trudniej jest znaleźć działkę, która spełniać będzie Twoje oczekiwania, aniżeli projekt. Dlatego swe działania rozpocząłbym od zakupu działki, a dopiero do niej dobierał projekt. Jeśli chcesz bardziej zgłębić temat zakupu działki, zobacz także artykuł o zakupie działki krok po kroku.

projekt domu z bali upust, taniej, gotowy nawet w kilka dni

Co do projektu, to i tu doświadczenie architektów go tworzących, w temacie domów z bal jest kluczowe. To od projektu zależy w dużym stopniu powodzenie Twojej budowy. Możesz kupić projekt gotowy lub stworzyć indywidualny, co porównywałem już w tym filmie. Gotowe projekty z dużych biur architektonicznych dla wielu wykonawców domów z bali są znane i nie stanowią większych wyzwań przy ich realizacji (napisz do mnie e-mail na slawomir.witiw@baleidetale.pl a podpowiem Ci, gdzie takich projektów szukać). Jeśli tworzysz projekt indywidualny z fachowcem, który do tej pory miał do czynienia tylko z domami murowanymi, może okazać się, że dom będzie drogi w wykonaniu lub będzie wymagał poprawek.

Często okazuje się, że przekroje elementów konstrukcyjnych, dla bezpieczeństwa policzy on z nadmiarem, który będzie Ciebie kosztował podczas realizacji domu. Więcej drewna to wyższe, niepotrzebne koszty – pamiętaj o tym. Bywa także, że pewne rozwiązania konstrukcyjne nie są wykonalne w rzeczywistości. To tylko dwa z wielu przykładów, gdzie architekt może negatywnie wpłynąć na powodzenie i koszty Twojej budowy i mówimy tutaj nie o kilku, ani o kilkunastu,  a o kilkudziesięciu tysiącach złotych.


#4 Rzetelni Fachowcy

I tu znowu nie będę odkrywczy, kiedy powiem Ci, że doświadczony projektant, kierownik budowy, a także wykonawca oszczędzą Ci wielu nerwów i PIENIĘDZY przede wszystkim! Właściwie to się tyczy każdego fachowca, który uczestniczy przy budowie Twojego domu z bali, ale błędy Tych, których wymieniłem przed chwilą kosztują najwięcej!

Tak, jak już wspomniałem wcześniej odpowiednio dobrany, doświadczony w projektowaniu domów z bali architekt (biuro projektowe) przygotuje Twój dom tak, aby był optymalny w budowie pod kątem technicznym. Często projektant współpracuje ściśle z wykonawcą. Brak doświadczenia przełoży się w najlepszym wariancie na znacząco większą ilość drewna potrzebną do wybudowania Twojego domu.

grupa na facebook ponad 3000 członków, bezpłatne porady 24/7

Wprawiony w boju (domów z bali) kierownik budowy, wyłapie szybko wszystkie błędy wykonawcy – będzie Twoim aniołem stróżem na budowie, dlatego odpowiednio musisz go wynagradzać (budżet na poziomie 1500 zł nie starczy nawet na połowę budowy). Czy kierownik powinien być na budowie dość często? Za co jest odpowiedzialny? O tych i innych kluczowych aspektach rozmawiałem z Panem Ryszardem Lewandowskim w wywiadzie VIDEO, na który serdecznie Cię zapraszam.

10 kroków do wyboru solidnego wykonawcy domu z bali

Wykonawcy to długi temat do rozważań, ale są wśród nich Ci warci Twojej uwagi. Jak go znaleźć? Możesz skorzystać z mojej bazy sprawdzonych fachowców, których prace regularnie monitoruję – link znajdziesz także pod filmem. Na temat wyboru wykonawcy stworzyłem także osobny, obszerny E-book: „10 korków do wyboru solidnego wykonawcy domu z bali„. bo wiem, że z solidnym przygotowaniem merytorycznym Twój wybór będzie trafny. Z tym E-bookiem połączone jest 6 narzędzi, żeby proces wyboru wykonawcy przebiegał właściwie i są to:

 • Lista ponad 120 WYKONAWCÓW DOMÓW Z BALI, abyś nie musiał szukać firm w internecie,
 • CHECKlista ZAKRESU PRAC (ułożonych chronologicznie, wg kolejności budowy), która pomaga wstępnie sprawdzić, czy wszystko o czym rozmawiasz z fachowcami jest uwzględnione?
 • ZETKA – czyli zbiór 50 kluczowych pytań do wykonawcy od A do Z-tki, o których w większości sam byś nie pomyślał, żeby zadać, a ja z doświadczenia wiem, że warto je omówić,
 • Narzędzie – RANKING WYKONAWCÓW (do porównania ofert zebranych od wykonawców,
 • WZÓR UMOWY,
 • KALKULATOR BUDOWLANY.

#5 Odpowiednie podejście

Sam uczę się odpowiedniego podejścia, przy korzystaniu z różnych dostępnych na rynku usług. Lubimy się targować i negocjować ceny, aż za bardzo! Ale nie w każdym przypadku się to opłaca, zwłaszcza kiedy może wpłynąć to na jakość produktu finalnego.

baza fachowców przekierowanie

A przecież skończyły się czasy, gdzie brakuje pracy na rynku. Żeby druga strona była odpowiednio zmotywowana, musi odpowiednio zarobić. Zatem nie możemy oczekiwać od fachowców najwyższej jakości przy wyborze najtańszej oferty. Przy domach z bali ma to szczególnie dobitne przełożenie!

baner rezerwacja konsultacji sławomir witiw

Pamiętaj o tym proszę, to bardzo istotne, zwłaszcza przy budowie domu z bali! Nie dziwie się wielu fachowcom, którzy wolą budować z większym spokojem za granicą, w sytuacji, kiedy u nas muszą walczyć o każdą złotówkę. I nie staję po stronie specjalistów, ale wiem też z jakimi problemami oni się borykają, a organizacja procesu budowy domu z bali nie należy do prostych (emigrujący fachowcy, których i tak jest mało, praca na wyjazdach, pozyskanie odpowiedniego drewna itd.).

Oczywiście są też na rynku naciągacze. Niemniej jednak weryfikujmy wykonawcę przez pryzmat jego wiedzy, doświadczenia, referencji, a na samym końcu cenę. O tym, jak wybudować trwały, ciepły i tani dom z bali mówiłem na spotkaniu OnLine, link do niego zamieściłem w opisie!

 

Napisz w komentarzu, w jakim temacie chciałbyś, abym nagrał kolejne VIDEO/napisał kolejny artykuł?.

Dzięki na dziś. Do usłyszenia!, Cześć!

podpis imienny z uśmiechem, domy z bali, jak budować? baleidetale.pl

 

 

dodaj komentarz

Woodchink kit uszczelniacz do domów z bali drewna baner kwadrat
baza fachowców przekierowanie

Dawka Inspiracji Na:

Bądź na bieżąco:

Opinie o Mnie

BaleiDetale.pl
5.0
Based on 15 reviews
powered by Facebook
Wojciech Kaparnik
Wojciech Kaparnik
2019-11-12T18:04:02+0000
Witam.Chciałbym napisać parę słów w sprawie... pracy, którą wykonuje Pan Sławek.Jest On osobą bardzo kompetentną i pomocną ,znającą się na budowie domów z bali , służy pomocą w każdej sytuacji i zawsze znajduje czas czas żeby podejść indywidualnie do problemu.Po postawieniu domu również jest pomocny i chętnie pomaga a nie zostawia klienta samemu sobie jak inne firmy.Polecam działania Pana Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali.read more
Izabela Hadryś
Izabela Hadryś
2019-06-18T10:10:44+0000
Cieszę się, że trafiłam na działania Sławka... w internecie. Tak dużo jest sprzecznych ze sobą informacji, że samemu w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Sławek, dokładnie wysłuchał mnie jaki dom mi się marzy, zadał sporo szczegółowych pytań. Na tej podstawie podpowiedział mi kto, gdzie i za ile jest w stanie wybudować mi dom, co bardzo przyspieszyło moje działania, bo nie trzeba było samemu weryfikować fachowców – on to robi, utrzymując kontakt z Inwestorami. Dokładnie wie, co w trawie piszczy – takich informacji nie dało się znaleźć w internecie. Czuć od Sławka zaangażowanie i szczere intencje co dla mnie było/jest najważniejsze, bo przecież buduję dom za sporo pieniędzy, to nie jest 10zł, na które mogę machnąć ręką, jak coś nie wyjdzie. No i właśnie, jak już o pieniądzach… gdyby nie jego podpowiedzi wybrałabym projekt, który niepotrzebnie w realizacji kosztowałby mnie z grubsza licząc 60 tys. więcej, a budżet miałam ograniczony. W umowie z firmą wykonawczą wskazał mi wiele punktów, które trzeba było zmodyfikować, a których ja nie byłam świadoma. Pomoc Sławka jest ciężka do zmierzenia w liczbach, ale jestem przekonana, że zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów na testowaniu fachowców, na tacy dostałam tych właściwych. Bardzo zachęcam do skorzystania z pomocy Sławka, bo to realna oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów. Budowa domu jest z pewnością o 100kroć łatwiejsza ze Sławkiem, jego doświadczenie robi swoje!read more
Szymon Władyka
Szymon Władyka
2019-02-10T18:14:41+0000
Z panem Sławkiem miałem okazję... współpracować podczas całego procesu budowy domu z bali drewnianych w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014. Od pierwszego kontaktu wzbudził moje zaufanie i pomagał podejmować decyzje na poszczególnych etapach: planowania, wyboru projektu, doboru materiałów, wyboru okien, budowy, konserwacji oraz wykańczania. Zawsze dyspozycyjny służył pomocą i wyjaśnieniami najbardziej zawiłych spraw formalnych, dotyczących dokumentów czy transportu. Pan Sławek nadzorował by prace inwestycyjne zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, w pełni profesjonalnie i w wyznaczonym terminie. Dostarczał fachowej wiedzy w zakresie możliwych do zastosowania technologii i rozwiązań dostosowanych do potrzeb. Z przyjemnością mogę polecić pana Sławka jako osobę z niezwykle profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do podejmowanych wyzwań.read more
Agnieszka Krzeminska
Agnieszka Krzeminska
2019-02-07T14:34:43+0000
Baleidetale.pl są kontynuacją i kolejnym... pomysłem działań Sławka w branży budowlanej w zakresie budowania domów z drewna/ bali. Poznaliśmy się kiedy Sławek pracował w firmie budującej domy z bali jakieś 4 lata temu, w której zajmował się tym tematem i zdobywał doświadczenie w tej branży. Naturalną rzeczą więc jest, że obserwuję profil branżowy Bale i Detale na FB. Przekonuje mnie do Sławka przede wszystkim bogate doświadczenie z pracy przy budowie domów z bali. Wiele zakończonych projektów i udział w procesie od A do Z. Domy budowane w tej technologii interesowały mnie już od dawna, z rozmowy ze Sławkiem dowiedziałam się mnóstwa szczegółów dotyczących zarówno samego surowca/ bali drewnianych, jak i całego procesu stawiania domów i wykończenia ‘pod klucz’. Uświadomiłam sobie, że surowiec/ gatunek drzewa ma tu kluczowe znaczenie, jego parametry, średnica bali, wytrzymałość etc. Nie szukałabym półśrodków, ale zainwestowała w dobry gatunek drewna. Sławek podpowiedział mi również, jak przebiega proces konserwacji/ impregnacji w trakcie użytkowania. Obu tym rzeczom nie poświęca się z reguły należytej uwagi. Dowiedziałam się również kilka ważnych aspektów na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu z bali, jak analizować oferty i umowy z wykonawcami itp. Zdecydowanie polecam działania Sławka z uwagi na jego praktyczną wiedzę i umiejętności planowania i prowadzenia Inwestora przez proces budowy. Taka wiedza to spore oszczędności czasu i pieniędzy przy budowie domu z bali.read more
Jakub Hap
Jakub Hap
2019-02-06T16:58:10+0000
Sławomira Witiwa poznałem w 2016 r. Pracował... wówczas w firmie, która była wykonawcą mojego domu z bali. Jako osoba reprezentująca ją w kontaktach z inwestorami, już podczas pierwszej rozmowy okazał się „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” – fachowcem o dużej wiedzy merytorycznej z zakresu tematyki budownictwa drewnianego, zawsze skorym do dzielenia się doświadczeniem, odpowiedzi na każde pytanie, rozwiania rozmaitych wątpliwości. Choć jeszcze przed rozpoczęciem prac na placu budowy Sławomir rozstał się z dotychczasowym pracodawcą, nasz kontakt nie urwał się. Na każdym z kolejnych etapów realizacji inwestycji, już jako twórca i jednoosobowa siła napędowa projektu „Bale i Detale” służył mi cennymi radami. I robi to dziś. Nieoceniona była też dla mnie lektura zredagowanych przez niego poradników, adresowanych do osób budujących domy drewniane, jak i treści zamieszczanych na stronie baleidetale.pl – skarbnicy wiedzy o tajnikach takich domów. Z dużym zainteresowaniem śledzę aktywność Sławomira w mediach społecznościowych, gdzie wiele osób – zarówno ci, którzy budują dom z bali lub już go użytkują, jak i ci, którzy taką inwestycję dopiero rozważają – może korzystać z jego wiedzy, otwartości oraz życzliwości. Podziwiam wytrwałość i determinację Sławka w realizacji kolejnych ambitnych działań adresowanych do wszystkich „balowiczów”, entuzjazm, z jakim chce pomagać im w spełnianiu marzeń, podejmowaniu trafnych decyzji, naprawianiu błędów budowlanych i ustrzeganiu się kolejnych. Mnie wybawił już z niejednej opresji, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Profesjonalista na 100 procent. Serdecznie polecam!read more
Ireneusz Malczak
Ireneusz Malczak
2019-02-05T11:24:47+0000
Sławka działania zauważyłem na Facebook.... Promuje swoje Baleidetale.pl poprzez różne działania, takie jak: bezpłatne artykuły, e-booki, spotkania w internecie, w których szczegółowo omawia tematy związane z budową domów z bali. Od zawsze marzyłem o budowie domu z bali, a Sławek, jego starania pomagają spełniać mi moje marzenia, właściwie przygotowywać się do budowy, by uniknąć kosztownych błędów i niepotrzebnych stresów. Obecnie bardzo szczegółowo analizujemy wspólnie oferty od wykonawców, oraz umowy. Dzięki jego praktycznej wiedzy udaje się wyłapać elementy, których brakuje, a o których nie miałem pojęcia.Wcześniej Sławek podpowiadał mi jak modyfikować projekt, aby budowa była tańsza, bez zbędnych kosztów. Ciężko wycenić jego pomoc, ale z pewnością jest warta bardzo dużo. Nie wiem co by było, gdybym miał planować budowę sam, bez tak potężnej wiedzy, jaką ma Sławek. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Bale i Detale każdemu, kto myśli o budowie domu z bali. Budując pierwszy raz dom z bali, większość z nas nie wie, jakie pytania zdawać fachowcom, na co zwrócić uwagę, a taka niewiedza później na budowie kosztuje krocie, nie warto przepłacać.read more
Atypical Adam
Atypical Adam
2019-02-04T17:53:15+0000
Budowałem swój dom w 2013 roku, wg projektu... indywidualnego w stylu nowoczesnym. Sławek, od samego początku wzbudza zaufanie, poziom zaangażowania, czy sumienność zdecydowanie przewyższają standardy innych fachowców spotkanych na mojej drodze. W wielu tematach wykazywał się bardzo dużą troską o to, aby wytłumaczyć daną kwestię bardzo dokładnie, by mieć pewność, że temat jest zrozumiały przez klienta. Sławek prowadzi inwestora przez wszystkie ważne tematy budowlane. To dawało mi poczucie, że nie „zginę” w gąszczu wszystkich spraw budowlanych i nie popełnię kosztownych błędów. Polecam działania Sławka w ramach firmy Bale i Detale wszystkim tym, którzy myślą o budowie domu z bali. Ten facet naprawdę pomaga!read more
Karolina Anna Gosk
Karolina Anna Gosk
2019-02-04T10:52:18+0000
Doceniam konkretne rady, widać meeega... doświadczenie No i świetny jest ten darmowy ebook, wow, kopalnia wiedzy, podziękowania dla autora Polecam!read more
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
Patrycja Kaczmarczyk-Hap
2018-10-16T17:38:43+0000
fachowe doradztwo i porady
Mirek Dolny
Mirek Dolny
2018-03-16T08:36:57+0000
Łukasz Rabiega
Łukasz Rabiega
2018-02-14T18:08:12+0000
Anna Strzałkowska
Anna Strzałkowska
2018-02-06T20:00:09+0000
Tomasz Windy Windysch
Tomasz Windy Windysch
2018-01-26T20:26:32+0000
Bardzo dużo użytecznej i praktycznej wiedzy,... same konkrety! Polecamread more
Iwona Witiw
Iwona Witiw
2017-12-21T13:26:08+0000
Next Reviews